درآمد اینستاگرام از کجاست؟ اینستاگرام از چه طریقی پول درمی آورد؟

درآمد اینستاگرام از کجاست؟ اینستاگرام از چه طریقی پول درمی آورد؟

آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید درحالی‌که همه خدمات اینستاگرام مجانی است پس از چه راهی کسب درآمد می کند؟ 

 بنظر شما اینستاگرام چگونه هزینه های خود را پوشش می دهد؟

آیا برای این حجم از کاربرانی که دراختیار دارد راهکاری برای کسب سود اندیشیده است؟ درآمد اینستاگرام از چیست؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام که در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار عرضه شد، امکان به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم را در تلفن های همراه برای کاربران به وجود آورد. در ادامه فعالیت، این اپلیکشن با ارتقا برنامه خود و افزدون مداوم امکانات دیگر به آن، این پلتفرم را تبدیل به یکی از محبوبترین برنامه ها کرد. در ابتدا کاربران فقط می توانستند عکس و فیلم آپلود کنند.

کم کم امکانت دیگری مانند دایرکت، استوری و لایو را نیز در اختیار کاربرانش قرار داد. پس از آن این امکان فراهم شد که کاربران آلبومی از تصاویر یا فیلم هایشان به اشتراک بگذارند یعنی در یک پشت حداکثر میتوانشتند تا ۱۰ عکس یا فیلم یا ترکیبی از هر دو را در صفحه خود آپلود کنند.

در حال حاضر که همه شما اینستاگرام و نحوه کار کردن آن را فرا گرفته ایم، ممکن است  این سوال برایتان مطرح شود که  این پلتفرم برای شما هزینه ای دربر خواهد داشت؟ اینستاگرام در قبال خدماتی که در اختیار شما قرار داده است از شما چه می خواد؟  و یا اینکه یک شرکت چگونه از این طریق می تواند برای خود درآمدزایی  کند. درآمد اینستاگرام از کجاست؟

در این نوشتار، ما به این سوالات پاسخ خواهیم داد و اطلاعاتی را که به دنبال آن هستید در اختیارتان می گذاریم.

آیا اینستاگرام مجانی است؟

بله. مجانی است. یا حداقل شما نیازی ندارید که مبلغی را به صورت نقد برای نصب برنامه آن پرداخت کنید.

شما میتوانید بدون هیچ پرداختی از تمامی امکانات آن از اشتراک گذاری فیلم و عکس گرفته تا استوری و لایو استفاده کنید. یکی از دلایل محبوبیت بالای اینستاگرام همین مجانی بودن آن است. اینستا گرام برای کسب درآمد راه حل دیگری دارد.

اینستاگرام چگونه برای خود درآمدزایی می کند؟

همه ما میدانیم که در سال ۲۰۱۲ شرکت فیسبوک، اینستاگرام را به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرده است. این درحالیست که فیسبوک برای در اختیار گرفتن واتس اپ ۱۹ میلیارد دلار هزینه کرده بود.  آیا اینستاگرام و واتس اپ نیز مانند فیسبوک از راه تبلیغات پول در میآورند؟ یا مانند لاین و وی چت اقدام به فروش استیکر می کنند؟

جالب است بدانید که اینستاگرام تا قبل از اینکه توسط فیسبوک خریداری شود، هیچ گونه درآمدی برای صاحبان خود نداشته است. اپلیکشین واتس اپ با گرفتن آبونمان از کاربران خود سعی می کند پول در بیاورد. کاربران امریکایی واتس اپ می توانند یکسال مجانی از آن استفاده کنند ولی برای سال های بعد، سالانه دو دلار باید پرداخت کنند.

نمودار رشد کاربران اینستاگرام
نمودار رشد کاربران اینستاگرام

اینستاگرام اما ازهمان روش شناخته شده و سنتی تبلیغات تصمیم به درآمدزایی گرفت. این نرم افزار اندرویدی پس از اینکه توسط زاکربرگ خریداری شد، بخش عمده ای از درآمد خود را، مانند فیس بوک و گوگل، از طریق تبلیغات بدست آورد. 

شما احتمالا متوجه پست ها یا استوری هایی  که تحت عناوینی مانند ” اسپانسر شده” ظاهر میشوند، شده اید. این قبیل پست ها در حالی برای شما نمایش داده می شوند که  شما شرکت یا شخصی را که آن پست را نوشته است دنبال نمی کنید.

برندها برای قراردادن پست های سفارشی و استورهای خود بر روی صفحه کاربران که با هدف تبلیغ محصولات یا بطور کلی تجارتشان انجام می شود، پول پرداخت میکنند. به طور مثال اینگونه استورهای اسپانسر شده به صورت رندم، لابه لای استورهایی که دوستانتان پست کرده اند، به شما نشان داده می شوند.

به بیان ساده تر اینستاگرام برای اینکه شرکت ها بتوانند کسب و کارهای خود را هرچه بیشتر در این پلتفرم گسترده کنند، امکاناتی را برای آنها در نظر می گیرد که مجانی نیستند. کسب و کارها و برندهایی که می خواهند مشتریان بالقوه خود را میان این دو میلیارد کاربر پیدا کنند و یا آنها را از وجود خود مطلع کنند، احتیاج دارند همه جا حضور داشته باشند. هزینه این کار جایی است که اینستاگرام از طریق آن بدنبال کسب درآمد است.

تبلیغات اینستاگرام چگونه عمل میکند؟

اینستاگرام به شرکت ها، برندها و کسب و کارها اجازه میدهد که برای تبلیغات خود از طریق این اپلیکشن، هزینه کنند. بستر اینستاگرام با ویژگی هایی از جمله تعداد و تنوع بسیار زیاد مخاطب، گستردگی محدوده جغرافیایی، امکانات بصری، مجانی بودن استفاده و بسیاری خصوصیات دیگر، یک مکان ایدآل را برای صاحبان کسب و کار و مخاطبان فراهم آورده است تا بدون محدودیت های دست و پاگیر دنیای واقعی، با یکدیگر در کمترین زمان ممکن در ارتباط باشند.

اینگونه تبلیغات همراه با پست های کاربرانی که شما آنها را دنبال می کنید بر روی صفحه اینستاگرام شما به نمایش درمی آیند. داشتن بیش از دو میلیارد کاربر اینستاگرام را تبدیل به یک پلتفرم عالی برای تبلیغ کردن شرکت ها کرده است؛ شرکت هایی که می خواهند دیده شوند. اینستاگرام در واقع خود جامعه است که در آن برای دسترسی به افراد و برقراری تماس با آنها، حتی در دورتین مکان های جغرافیایی،  لزومی ندارد حتی از خانه تام خارج شوید.

اینستاگرام در طول مدت فعالیت خود، یکبار در قوانین خود قانونی اضافه کرد که نهایتا با خشم کاربرانش مواجه شد و مجبور شد که آن را اصلاح کند.

قانون گفته شده مضمونی داشت که برطبق آن، اینستاگرام میتوانست پست های کاربرانش را در صورتی که آنها را متناسب با خواست وعلایق شرکتهای تبلیغاتی می دید، بدون اینکه کاربر نفعی از این ماجرا داشته باشد، به آنها بفروشد. این اقدام نارضایتی و مخالفت تعداد کثیری از کاربران را به دنبال داشت. پس از آن، اینستاگرام مجبور به برداشتن ضابطه مذکور شد و به کاربران اینستاگرام این اطمینان را داد که آنها حق امتیاز و مالکیت محتوای خود را خواهند داشت و کسی نمیتواند بدون رضایت آنها، محتوای تولید شده توسط آنها را در جهت منافع خود بکار گیرد.

در حال حاضر، ضوابط مربوط به خدمات اینستاگرام می گوید:

” اینستاگرام هیچگونه ادعایی نسبت به محتوایی که شما در آن و یا از طریق سرویس آن پست کرده اید ندارد. به جای آن، شما در این لحظه به اینستاگرام یک امتیاز غیر منحصربفرد بصورت کاملا پرداخت شده و رایگان، قابل انتقال، پروانه دارو جهانی برای استفاده کردن از محتوایی که شما پست کرده اید به اینستاگرام داده اید. این امتیاز براساس سیاست حریم شخصی این سرویس، اعطا شده است.

بسیار خب پس جای هیچ نگرانی باقی نمی ماند، بدین ترتیب شرکت اینستاگرام نمیتواند هیچ کاری با داده های شما خارج از ضوابط گفته شده انجام دهد. این شرکت اطلاعات شما را به دیگر شرکت ها نخواهد فروخت. اینستاگرام ممکن است برخی از اطلاعات شما را با سایر شرکای قانونی خود به اشتراک بگذارد ( همچنین شرکت مادر خود، فیس بوک)، اما اگر شما تصمیم بگیرید پست های اینستاگرام خود را خصوصی نگه دارید، به این تصمیم شما احترام خواهد گذاشت.

آنها ممکن است برخی از اطلاعات شما را با اسپانسرها و شرکت های تبلیغاتی به اشتراک بگذارند و بدین ترتیب آنها قادر خواهند بود که تبلیغات بیشتری که دقیقا مورد علاقه شماست، به شما نشان دهند.همچنین آنها ممکن است بخشی از اطلاعات شما را که ناشناس هستند به اشتراک بگذارند. به این صورت این کار به حساب کاربری شما ارجاع داده نخواهد شد.

بنابراین، اینستاگرام هیچگونه اطلاعاتی را از شما که از طریق آن امکان شناسایی شما به وسیله آنها وجود داشته باشد، به شرکت های تبلیغاتی نخواهد فروخت؛ اطلاعاتی مانند اینکه شما چه کسانی را دنبال می کنید، یا برای چه کسانی کامنت می گذارید و یا اینکه مکان جغرافیایی شما کجاست. درآمد اینستاگرام از فروش اطلاعات به این شکل نیست.

instagram marketing hub

بیشتر بخوانید  انواع بازاریابی ویدئویی در اینستاگرام

بنگاه های تبلیغاتی امکان دارد از این اطلاعات برای نمایش تبلیغات به شما در اینستاگرام استفاده کنند. تبلیغاتی که با موقعیت جغرافیایی و علایق شما همخوانی خواهد داشت.

مقایسه درآمد فیسبوک و اینستاگرام instagram ads vs facebook ads income
رشد تبلیغات: فیس بوک در مقایسه با اینستاگرام

مطمئن شوید که به سایر بلاگ های اینستاگرام ما سر می زنید.

اگر علاقه مند به امتحان کردن یک ربات اینستاگرام برای ارتقای حساب کاربری خود در اینستاگرام هستید، فراموش نکنید که حتما سری به پلتفرم ما بزنید.

4.7/5 ( 3 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. root
    3:20 1397/09/26

    سلام خوشحال میشم به سوالات شما پاسخ بدم.