ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام

تبلیغات ویدئویی موفق با ویدئو مارکتینگویدئو مارکتینگ در اینستاگرام از آن جهت مهم است که همه گیر شدن اینستاگرام باعث شد تا مکانی جدید برای کسب درامد از روش های مختلف ایجاد شود. بیزینس ها و افراد متفاوت به تناسب زمینه ی فعالیت , نوع محصول و خدمات قابل ارائه و … به فکر کسب درآمد در این محیط افتادند . می دانیم که کسب شهرت که لازمه ی کسب درآمد در این سبک فعالیت است به محتوای مناسب و جذاب احتیاج دارد شما باید بتوانید در اینستاگرام به کسب فالوور و همچنین افزایش فالوور اینستاگرام بپردازید بدین منظور باید بوسیله متون جالب , تصویر و یا ویدئو به جذب فالوور اینستاگرام نزدیک شوید .

تبلیغات ویدئویی در اینستاگرام

تحقیقات نشان داده است که از بین انواع محتوا یاد شده تاثیر گذاری و در یاد ماندن ویدئو بسیار بیشتر است در رتبه ی بعد عکس قرار دارد و سپس محتوای متنی. البته که به مراتب زمان و هزینه ی بیشتری نیز باید برای ساخت یک ویدئو مناسب صرف کرد .

با توجه به تجزیه و تحلیل رفتارهای فالوور اینستاگرام ویدئویی که ساخته می شود نباید خیلی طولانی باشد بلکه با کم کردن قسمت اضافه و شاخ و برگ های بی مورد داستان و سناریوی تدوین شده شما می توانید به یک ویدئو با حجم مناسب که فالوور شما برای دیدن آن در اینستاگرام زمان بگذارد البته اینستاگرام خود برای قرار دادن ویدئو در استوری اینستاگرام و یا به عنوان پست محدودیت های زمانی نیز دارد . ویدئویی که قرار است به عنوان پست در صفحه ی اینستاگرام شما باشد باتوجه به قوانین اینستاگرام باید زمانی کمتر از ۱ دقیقه داشته باشد البته در به روزرسانی های جدید این امکان فراهم شده است که شما در یک پست ۱۰ تصویر یا ویدئو قراردهید اما لازم نیست از تمام پتانسیل موجود به شکلی که زیاده روی محسوب شود استفاده کنید .

با توجه به بررسی های انجام شده و نتیجه ی آنالیزها و تحلیل های رفتار و عملکرد کاربران اینستاگرام ویدئوهای حدود ۳۰ ثانیه دارای بازخورد بسیار مناسبی بوده اند شما باید به گونه ای بر موضوع مورد نظرتان تسلط داشته باشید و سناریوی نوشته شده برای ویدئو به گونه ای باشد که اصل موضوع در ۳۰ یا حداکثر ۶۰ ثانیه به خوبی عنوان شود و یاعث جذب قالوور اینستاگرام و جلب نظر مخاطبین و فالوورهای شما شود.

در این بازار که اکثر تبلیغ ها بوسیله ی ویدئو انجام می شود چه در زمینه ی اینفلوئنسر مارکتینگ و چه روش های مختلف مارکتین دیگری که برای تبلیغات در اینستاگرام استفاده می شود مخاطب شما و فالوورهایتان انتظار دارند که شما هم از ویدئوهای مختلف استفاده کنید البته حتمن لازم نیست برای هر ویدئو با صرف هزینه ی خیلی زیاد و همکاری با گروه های تخصصی تصویربرداری ساختن ویدئو را برای خود سخت کنید می توانید ویدئو های ساده تری را با کمی دقت , خلاقیت و تلاش آماده سازید و فقط کافیست اصول اولیه را بیاموزید و باید ها و نباید های ویدئو مارکتینگ را رعایت کنید . البته استفاده از یک تیم حرفه ای برای ساخت ویدئو های مورد استفاده در اینستاگرام تاثیر به سزایی در جلب توجه فالوور اینستاگرام و همچنین افزایش فالوور اینستاگرام دارد ولی میتوانید از چنین تیمی در شرایط خاص و مناسبت های ویژه کمک بگیرید.

لازم است بدانید که کیفیت یک ویدئو از کمیت آن به مراتب مهم تر است اگر شما میتوانید در ازای ساخت یک ویدئوی ۶۰ ثانیه ای کم کیفیت به ساخت ۳۰ ثانیه ویدئو با کیفیت مطلوب بپردازید این کاریست که باید انجام دهید یرا ویدئو کم کیفیت شما نه تنها باعث افزایش فالوور اینستاگرام نمی شود بلکه می تواند باعث ریزش فالوور و کم اثر شدن و یا حتی بی اثر شدن ویدئو مارکتینگ شما شود.

بیشتر بخوانید  باز نشر پست های اینستاگرام در آیفون با استفاده از برنامه (Repost for Instagram) ریپست

 

گسترش و همه گیر شدن فضای مجازی

ویدئو مارکتینگ چیست؟

همانطور که از نامش پیداست ایجاد بستر تبلیغات بوسیله ی انواع ویدئوها را ویدئو مارکتینگ می نامند . همانطور که پیش تر گفته شد ارزش یک ویدئو تاثیرگذار و هدفمن می تواند هزاران بار بیشتر از متنی چند خطی باشد البته ارزش محتوای متنی و تاثیر آن بر هیچ کسی پوشیده نیست ولی این روززها را میتوان شرایط مناسب برای جذب مخاطب از طریق ویدئو دانست بسته به نوع شرایط و موج ایجاد شده باید صاحبین سرمایه و برندها از موقعیت موجود به بهترین شکل در جهت پیش برد اهداف و تبلیغات و فرو ش بیش از پیش استفاده کنند .

پیشنهاد فالوورهات: لایو اینستاگرام و کاربرد آن در برندینگ

اهمیت داستان‌پردازی در ویدئو مارکتینگ

سعی کنید ویدئویی که میخواهد در اینستاگرام به اشتراک بگذارید راوی یک داستان باشد این مسئله باعث می شود ناخودآگاه مخاطب شما جذب محتوای تولید شده شود. این ویدئو با داستانی که دارد باعث جذب توجه و  درگیر کردن ذهن مخاطب باداستان روایت می شود حتی با شخصیت های مختلف روایت همذات پنداری کرده و باث ایجاد حس نزدیکی با برند و محصول و کاراکترهایی نماد محصول و برند شما هستند خواهند داشت.

تبلیغ کنید و بیاموزید

به این فکر کنید که اگر ویدئو استفاده شده در یک کمپین تبلیغات صرف نباشد و به همراه تبلیغ آموزش , مطلبی طنز و… نیز قرارگیرد. مثلا زمانی که شما در حال تبلیغ یک نوع سس هستید چقدر جذاب تر می شود اگر به فالوور خود طرز تهیه ی یک سالاد خوشمزه را نیز بیاموزید تا به همراه سس توصیه شده از آن لذت ببرد ویا ویدئو های طنزی که به روش های مختلف در بخشی از ان تبلیغ انجام شود این گونه تبلیغات در ضمیر ناخودآگاه فالوور شما و دیگر کاربران اینستاگرام ماندگار تر خواهد بود و اثرگذاری بیشتری خواهد داشت . این ویدئو طنز اگر انقدر جذاب باشد که ببیننده ها آن را برای یکدیگر بفرستند به روند وابرال شدن ویدئو و تسریع همه گیر شدن تبلیغ شما کمک میکنند. همچنین باعث می شود افرادی که در اینستاگرام فالوور شما نیستند نیز به دلیل اینکه از سبک کار شما لذت برده اند شمارا فالوو کنند و این به افزایش فالوور رایگان اینستاگرام کمک به سزایی خواهد کرد.

با تبلیغات خود مخاطب را آزار ندهید

اینکه شما از ویدئو مارکتینگ استفاده کنید و ویدئوهای شما از طریق تبلیغ وسیع به سرعت در سطح اینترنت خصوصا اینستاگرام پخش شود از یک منظر اتفاق خوبیست که فالوور افراد مختلف شما را خواهند دید ولی از دیگر جهت اینکه از هر چند پست و استوری ویدئو شما دیده شود و این روال چند روز ادامه یابد باعث دل زدگی و خسته شدن کاربران اینستاگرام می شود پس بهتراست تعادل را حفظ کنید. نباید باعث شوید که مخاطب از زیاد دیدنتان خسته شود همچنین مراقب باشید تا به حساسیت های اقشار مختلف جامعه توهی نشود زیرا باعث ایجاد زمینه موج منفی می گردد .

۱۰ ثانیه ی اول مهمترین ویدئو

۱۰ ثانیه ی اول ویدئو شما بسیار با اهمیت است در صورتی که در ۱۰ ثانیه ی اول نتوانید مخاطب را جذب کنید یا تمرکز اورا از دست می دهید ویا امکان دارد با یک حرکت آرام انگشت پست شمارا را رد کنند. اینستاگرام فضایی ست که برای جلب توجه کاربرانش باید از پس رقبای موجود برآیید و بدین منظور باید از خلاقیت خود یا افراد خبره در این زمینه کمک گیرید . موسیقی خوب , متن و سناریوی قوی , داستان هدفمند و … می تواند در این بخش یاری رسان شما باشد.

مخاطب بعد از ۱۰ ثانیه از خود می پرسد چرا من باید ادامه ی این ویدئو را ببینم ؟! چرا باید وقت و حجم اینترنت خود را صرف دیدن این ویدئو کنم ؟! در ویدئو مارکتینگ شما باید به گونه ای عمل کنید که مخاطب انقدر درگیر روایت و جذابیت بصری ویدئو شود که چنین سوالی را از خود نپرسد و اگر هم پرسید برای خود جواب قانع کننده ای داشته باشد.

بیشتر بخوانید  23 اصطلاح اینستاگرام را بشناسیم

شاید ویدئو شما آموزشی , علمی و یا انتقادی باشد اما به دلیل مفید بودن و اهمیتی که دارد مورد استقبال مخاطب قرار میگیرد توجه داشته باشید که کپشن و متنی که برای ویدئو خود به کار می برید نیز می تواند شامل توضیحات تکمیلی و یا دانش پیش نیازی باشد که بیننده به آن نیاز دارد. سعی کنید کپشن مفید و مختصر و جامع باشد.

خسته کننده نباشید

تلاش کنید با ویدئو خود لحظاتی شاد را برای فالوور اینستاگرام ایجاد کنید درصد قابل توجهی از افراد مختلف به دلیل درگیری های متفاوت روزانه دوست دارند زمانی را که صرف فضای مجازی می کنند به نحوی باعث سرگرمی و رفع خستگی آنها باشد حال فکر کنید که در پروژه ی ویدئو مارکتینگ شما یک ویدئو طنز و سرگرم کننده بین  فالوورهای اینستاگرام دست به دست شود , همین امر میتواند سبب موفق شدن پروژه ی ویدئو مارکتینگ شما شود.

تاثیر ویدئو مارکتینگ در SEO

شما می توانید ویدئویی که در اینستاگرام و یا فضاهای مشابه قرار می دهید را در سایت خود نیز استفاده کنید این قرار دادن ویدئو در شبکه هایی مشابه اینستاگرام , توییتر و … سبب سریع تر و راحت تر ایندکس شدن محتوا در گوگل می شود . با این راه شما خود را صاحب مطلب قرار داده شده معرف یمیکنید و از این راه می توان گفت سریع تر مطلب شما توسط خزنده های گوگل شناسایی و بررسی میشود . باید دقت داشته باشید که برای ویدئوهای خود کلمات کلیدی مرتبط و مناسبی را به کار برید همچنین از توضیحات مناسب و عناوین منحصر به فرد استفاده کنید همه ی این کارها درکنار هم باعث بهبود سئو خواهد شد.

پیشنهاد فالوورهات: ترفندهای استوری اینستاگرام برای برندینگ

ویدئو مارکتینگ یک معدن ارزشمند

یه سبب فواید و مزایایی که ویدئو مارکتینگ میتواند برای برند شما , سایت و شهرت محصول و خدمات شما داشته باشد این زمینه بسیار محبوب و ارزشمند به شمار می آید. شما به وسیله ی ویدئو مارکتینگ به روش اصولی علاوه براینکه افزایش فالوور اینستاگرام را خوهید داشت این عمل می تواند برای سایت شما افزایش ترافیک را نیز ایجاد کند . این ویدئو میتواند مخاطبین اینستاگرام شمارا به سمت سایت یا اپلیکیشن و یا هر صفحه ی فرود یا آدرس دیگری هدایت کند . با این روش شما تعداد زیادی فالوور اینستاگرام را خواهید داشت که بوسیله ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام به دنبال دریافت خدمات یا محصولات شما همراهتان هستند و با این روش می توانید فالوور ها , فرند ها و…. در هر شبکه ی اجتماعی را به سایت اصلی خود هدایت کنید.

همچنین ویدئو مارکتینگ می تواند تاثیر بیشتری در زمینه ی فروش داشته باشد فالوور اینستاگرام با دیدن یک ویدئو بیشتر تمایل پیدا می کند تا محصولی را امتحان کند , آن را داشته باشد و آن را بخرد  درصد جذب توجه و علاقه بعد از دیدن یک ویدئو برای فالوور شما عموما بسیار بیشتر از دیدن یک عکس یا خواندن یک متن است . میتوان در این مرحله تاثیر ویدئو مارکتنگ را در فروش و بازاریابی آنالیز کرد .البته با توجه به پارامترهای قابل اندازه گیری در اینستاگرام میتوان تاثیر ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام و همچنین تاثیر آن بر فروش و جذب فالوور رایگان اینستاگرام را تحلیل کرد .

خوب است بدانید بعد از هر مرحله از پروسه ی مارکتینگ باید چرخه ی تحلیل و بررسی طی شود و اگر در این حلقه قسمتی اشتباه و دچار نقص بود سریعا جهت اصلاح آن باید اقدام شود.

 

صرف پول یا ایده در اینستاگرام

صرف پول یا ایده

لازم به یاد آوریست که هزینه های مادی در جهت تکمیل پروژه های ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام تقریبا یک بار است شما یک بار و برای مدت طولانی ابزار  و تجهیزات میخرید و تا مدتها میتوانید از آنها استفاده کنید اما مسئله ای که مهم تر از ابزار است ایده های شماست بدون ابزار شخصی هم میتوانید ویدئو بسازید و از ابزار دیگران استفاده کنید ولی بدون ایده های خلاقانه موفقیتی در انتظار شما نخواهد بود و نمیتوانید از ایده های دیگران در این مسیر استفاده کنید  ابزار و تجهیزات به روز تاثیری در تقویت خلاقیت نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید  جدیدترین امکانات و قابلیت های اینستاگرام 2019

راهکار انجام درست ویدئو مارکتینگ

باید ویدئو مارکتینگ شما در اینستاگرام در جهت سیاست ها و قیف فروش شما یاشد. قبل از شروع کار استراتژی خود را تدوین کنید یک پیش نویس اولیه برای انواع محتوا آماده کنید سناریو داشته باشید و داستانی که باید روایت شود را تدوین کنید. بدون برنامه ریزی و تحلیل ها کاری را شروع نکنید و در هر قسمت چرخه را مرور کنید تا باگ ها , نقص و کم بود و …. همه وهمه دیده و از طرح استخراج شود تا نتیجه ی نهایی مطلوب باشد.

انواع مدل های ویدئو مارکتینگ

قبل از اینکه شما یه ساخت ویدئو بپردازید بادی انواع ویدئو مارکتینگ را یشناسید و سپس روشی که به موجب آن میتوانید کسب فالوور اینستاگرام را داشته باشید و بهترین نتیجه را کسب کنید را برای کار خود انتخاب کنید.

ویدئو دمو بسازید

در این نوع ویدئو شما میتوانید به اختصار نوع کاربرد و استفاده از محصول و خدمات مورد نظر را شرح و آموزش دهید ببیننده با بررسی توضیحات و همچنین عملکردی که مشاهده کرده است به سمت محصول جذب می شود .

فیلم های مختص برند ها

ویدئو هایی که برای معرفی شرکت های بزرگ , محصولات برندها و … ساخته می شوند به منظور تبلیغات و کسب آوازه و شهرت بیشتر هم برای برند و هم برای محصوا می باشد از این ویدئوها در کمپین های مختلف استفاده می شود و علاوه بر افزایش فالوور رایگان اینستاگرام برای شما می تواند در جهت معرفی خدمات و محصولات قدیمی و یا جدید برند کارایی داشته باشد.

این ویدئوها اصولا با زرق و برق بیشتر و هزینه های زیاد تری ساخته می شوند و باید نمایانگر شکوه , اصالت و … یک برند باشد .

پیشنهاد فالوورهات: استراتژی های افزایش فالوور اینستاگرام

ایونت ویدئو

این نوع ویدئو به جهت اطلاع رسانی یک رویداد , سمینار , کنفرانس میزگرد و … به منظور برگزاری دور ه آموزشی,  رونمایی , جمع آوری کمک و … ساخته می شود همچنین از اتفاقاتی که در طول ایونت رخ داده نیز فیلم و عکی تهیه و منتشر می گردد.

مصاحبه با کارشناس

این نوع ویدئو به منظور گپ و گفت با افراد مختلف جامعه , مسئولین , صاحبین مشاغل و برندها و … به منظور گفت و گو راجع به مسائل و مشکلات مختلف به جهت بر طرف شدن آن مشکلات , بدست آوردن جواب سوالات موجود ساخته و منتشر می گردد.

فالووراینستاگرام شما با مشاهده ی این ویدئو می تواند به جواب سوالات خود برسد. حفظ رسم امانت و صداقت در روال ساخت این ویدئو حائز اهمیت است.

ویدئو های آموزشی در ویدئو مارکتینگ

ساخت ویدئویی که سبب یادگیری موضوعی خاص شود موضوع مذکور می تواند یک بحث اختصاصی و علمی و یا یک مبحث عمومی باشد . شما می توانید دیدئوهای خلاقانه ی آموزش آشپزی , ریاضیات , موسیقی و … بسازید و از این طریق با افزایش فالوور اینستاگرام واقعی خود مخاطبینی هدفمند و فعال را جذب و با حفظ تعامل با آنها به بزرگ شدن جمع شد بپردازید.

بسیاری از بلاگر ها  برای افزایش فالوور اینستاگرام خود از طریق ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام از طریق ویدئوهای آموزشی اقدام می کنند و نتیجه و بازخورد مناسبی نیز برای آنها درپی داشته است .

ویدئوهای توضیحی

در این ویدئو شما برای مخاطب توضیح می دهید که چرا به محصول یا خدمات شما احتیاج دارد همچنین مشکل یا بخشی از زندگی شخصی یا کاری که به وسیله محصولات قابل ارائه شما بهتر و کامل تر مدیریت می شود را بررسی و تحلیل می کند.

پس با نشان دادن مشکل راه حل آن هم معرفی می گردد و حتی می توان گفت با این نوع ویدئو به گونه ای برای مخاطب ایجاد نیاز نسبت محصول و خدمات قابل ارائه شما صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید  بازاریابی محتوایی در اینستاگرام

فیلم های متحرک ( انیمیشن ها )

روشی بسیار کاربردی برای معرفی محصول و خدمات ایجاد شرایط خارق العاده و خاص و ویژه که شاید در ساخت و آماده سازی آن موقعیت به صورت واقعی مجبور به صرف هزینه و وقت گزافی باشید و یا حتی ایجاد آن شرایط ناممکن باشد اما با انیمیشن همه ی نشدنی ها شدنی خواهد بود و هرآنچه که در ذهن دارید قابل اجراست .

مطالعه موردی و شرح شرایط واقعی مشابه

با تشریح مشکلات مشتریان مختلف در این نوع فیلم و روش شما برای حل آن مشکلات میتوانید از طریق کسب اعتماد بینندگان ویدئو این حس را در آنها ایجاد کنید که می توانید کمک دهنده ی خوبی باشید . بررسی موارد مشابه و آنالیز و تحلیل شرایط و راه حل های قابل ارائه یکی از راه های جذب مخاطب و فالوور ی است که شاید به شما جهت رفع احتیاجات و مشکلاتش اعتماد کند.

و از یک مشتری باالقوه به مشتری باالفعل تبدیل شود .

ویدئو های زنده ( لایو ) اینستاگرام

ویدئوهای زنده خود سبب ایجاد تعاملی بیش از پیش می شوند و در جذب و نگه داشت فالوور اینستاگرام تاثیر به سزایی دارد . میتوانید از رویدادهای مختلف مجموعه خود لایو گذاشته و یا از لایو به عنوان جلسه ی پرسش و پاسخ با مخاطبین استفاده کنید . سعی کنید خلاقیت داشته باشید و با اضافه کردن چاشنی خلاقیت کمی متفاوت باشد داشتن تفاوت خوب باعث به یادماندنی شدن شما در ذهن فالوور اینستاگرام می شود.

ویدئو های واقعیت افزوده

واقعیت افزوده ابزاری بسیار جذاب و کاربردیست درصورتی که محصول شما باید در کنا دیگر وسایل محیط بررسی شود این نوع ویدئو مناسب شماست برای مثال اگر شما تامین کننده و فروشنده ی مبلمان هستید افرادی که قصد خرید مبل دارند بدین طریق می توانند  بوسیله تلفن همراهشان تصویری از قرار گرفتن انواع مبل در محیط منزلشان را مشاهده کنند و بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند .

 

 

ساخت ویدئو مارکتینگ

مراحل ساخت ویدئو

  • قبل از اینکه شروع به ساخت ویدئو کنید و تیم فیلم برداریو صدا نور و … را برای شروع کار جمه کنید باید هدف خود را مشخص کنید همچنین بودجه و زمان نیز از المان های مهمی هستند که باید در نظر گرفته شود. با بازیگران نقش های مختلف صحبت کنید و سعی کنید افراد یک دست و هماهنگ شوند هدف خود را تا حدامکان برای آنها نیز شرح دهید و از بازیگران و همه ی عوامل ساخت ویدئو برای رسیدن به یک هد مشترک همفکری و همراهی بخواهید.
  • به بخش خلاقانه ی ویدئو فکر کنید و از همه بخواهید ایده های خود را مطرح کنند هر ایده ی ساده ای می تواند جرقه ای برای یک فکر نو و جذاب باشد اجازه بدهید تیم شما تا حدودی از محدودیت ای مالی و زمانی مطلع باشند نه تا این اندازه که ایجاد استرس و نگرانی کند بلکه به این خاطر که با توجه به شرایط خود راوفق داده و دذجهت تحقق اهداف در زمان مشخص با بودجه ی تعیین شده تلاش شود.
  • ویدئو مارکتینگ به مراتب جذاب تر از دیگر روش های مارکتینگ ولی با جزئیات و ریزه کاری هاییست که عدم رعایت آنها باعث موفق نبودن پروژه می گردد. لازم است با کسب دانش مورد نیاز و مطالعه های اولیه و همچنین مشخص کردن هدف قدم های اولیه را برداشته و درصورتی که احساس کردید خود توان اجرای صفر تا صدی پروزه را ندارید , اجرای آن را برون سپاری کرده و شما نظارت بر نحوه ی اجرا و بررسی هدف های کوتاه و بلند مدت را برعهده گیرید .

پیشنهاد فالوورهات: اینفوگرافیک استراتژی های بازاریابی در اینستاگرام

 

در صورتی که سوالی در مورد ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام داشتید حتماً از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منابع ( References )

4.7/5 ( 6 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *