پروموت در اینستاگرام (ارسال پروموشن)

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است که میلیون‌ها کاربر فعال دارد. لذا با پیوستن به اینستاگرام می‌توانید درهایی برای کسب‌وکار خود بازکنید و از طریق آن به یک معامله خوب از بازار هدف خود برسید. بااین‌حال به‌سادگی و با ارسال پست در اینستاگرام نمی‌توانید انتظار داشته باشید که حجم زیادی از کاربران شما را دنبال کنند. برای جذب فالوور علاوه بر اینکه باید به‌طور مرتب محتوای باکیفیتی را پست کنید نیاز دارید تا پست‌های خود را به‌صورت تبلیغ ارسال کنید. ازاین‌رو قابلیت پروموت در اینستاگرام قرار داده‌شده است تا کاربران به کمک آن بتوانند پست تبلیغاتی ارسال کنند. با در اختیار قرار دادن قابلیت پروموشن یا پروموت در اینستاگرام کاربران می‌توانند یک پست شبیه به تبلیغ را برای محصول یا خدمات خود ایجاد کنند.

ارسال پروموشن در اینستاگرام

پروموشن چیست؟

پروموشن نوعی ارتباط بین خریدار و فروشنده است که خریدار سعی می‌کند کالا یا خدمات خود را از طریق تبلیغات به خریدار معرفی کند. این ویژگی کمک می‌کند تا مردم نسبت به یک محصول، خدمت یا کسب‌وکار آگاهی یابند. پروموشن همچنین سبب بهبود تصویر عمومی یک کسب‌وکار خواهد شد. این روش بازاریابی ممکن است علاقه را در ذهن خریداران ایجاد کند و همچنین می‌تواند در تولید مشتریان وفادار مؤثر باشد. ازاین‌رو انتشار یک پست تبلیغاتی با استفاده از قابلیتی به نام پروموت در اینستاگرام ممکن خواهد بود و به پستی که به‌صورت تبلیغ ارسال شود پروموشن گفته می‌شود.

اولین تغییر عمده اینستاگرام در این حوزه در سال ۲۰۱۶ و با افزودن بیزینس پروفایل صورت گرفت. زیرا برای ارسال پروموت در اینستاگرام حتماً باید حساب کاربری شما از نوع بیزینس پروفایل باشد. همچنین فقط کسب‌وکارهایی که یک صفحه فیس‌بوک را اداره می‌کنند می‌توانند حساب‌های تجاری مجهز به ابزارهایی را ارائه دهند که فراتر از مشخصات شخصی هستند. بنابراین برای ارسال پروموشن و ایجاد پروموت در اینستاگرام باید حساب کاربری اینستاگرام شما یک اکانت فیس‌بوک نیز داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم در مورد انواع روش‌های پروموت در اینستاگرام و چگونگی ارسال پروموشن در این پلت فرم از رسانه اجتماعی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 • چند روش پروموت در اینستاگرام
 • تأثیر پروموت در اینستاگرام بر رشد کسب‌وکارها
 • ارسال پروموشن در اینستاگرام

 

چند روش پروموت در اینستاگرام 

در چند سال اخیر اینستاگرام مجموعه کاملی از ویژگی‌ها را به بازار عرضه کرده است تا به کسب‌وکارها کمک کند که برای رسیدن به بازار هدف خود از این پلت فرم گسترده رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند. این ویژگی‌ها شامل ویژگی‌های آگهی تبلیغاتی(پروموت در اینستاگرام)، تجزیه‌وتحلیل و بهبود کیفیت زندگی است. این خصوصیات به‌ویژه برای کسب‌وکارها مفید است. اگر شما یک کسب‌وکار دارید که از استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی آگاه است ممکن است بخواهید بدانید که چه روش‌هایی برای پروموت در اینستاگرام وجود دارد. در فهرست زیر چند روش استفاده از پروموت در اینستاگرام (Instagram Promoteتوضیح داده‌شده است:

 1. ترویج متقاطع حساب کاربری: یکی از روش‌های پروموت در اینستاگرام که می‌توانید از آن به نفع خود استفاده کنید استفاده از سایر شبکه‌های اجتماعی است. می‌توانید حساب کاربری خود را در یک پلت فرم دیگر به فالوورها یادآوری کنید(Mention). شما می‌توانید از CTA مستقیم یا یک لینک بیو در اینستاگرام خود استفاده کنید و یا آخرین تصاویر و ویدئوهای اینستاگرام خود را به اشتراک بگذارید. ازآنجایی‌که بسیاری از افراد در بیش از یک شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند شما به‌احتمال‌زیاد می‌توانید بعضی از آن‌ها را در اینستاگرام دنبال کنید.
 2. قدرت نفوذ خانواده و دوستان: اگر یک صفحه در اینستاگرام ایجاد کرده‌اید هوشمندانه است که خانواده و دوستان را جذب کنید. ارتباط با خانواده و دوستان می‌تواند آن‌ها را تشویق کند که در ارتباط با دیگران به شما اشاره کنند. همچنین زمانی که آن‌ها با شما با لایک و کامنت­ در ارتباط هستند فالوورهای آن‌ها ممکن است حساب کاربری کسب‌وکار شما را پیدا کنند.
 3. اولویت‌بندی تعهدات: یک‌ راه دیگر برای پروموت در اینستاگرام این است که هرچه بیشتر تعامل داشته باشید کسب‌وکار شما بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد. برای این منظور شما باید با فالوورهای فعلی و بالقوه خود ارتباط برقرار کنید. تا جایی که ممکن است به نظرات آن‌ها پاسخ دهید و شاید لازم باشد که به دنبال پست‌های حامیان خود باشید. علاوه بر این فرصت‌هایی را برای تعامل با سایر کسب‌وکارها و اینفلوئنسرها فراهم کنید. این موضوع به شما کمک خواهد کرد که مشارکت‌های بالقوه با آن‌ها برقرار کنید که می‌تواند مفید باشد.
 4. درخواست و به اشتراک‌گذاری محتوای تولیدشده توسط کاربر: به اشتراک‌گذاری محتوای ایجادشده توسط فالوورها می‌تواند یک‌راه عالی برای تبلیغ حساب کاربری شما در اینستاگرام باشد. یا می‌توان به کمک پروموت در اینستاگرام فالوورهای بیشتری را جذب کرد. کسانی که مطالب خود را به اشتراک می‌گذارند احتمالاً مجدداً آن را برای فالوورهای خود به نمایش می‌گذارند ازاین‌رو شما بیشتر در معرض دید قرار خواهید گرفت.
 5. استفاده از یک روند تبلیغاتی: روزانه روندهای تبلیغاتی زیادی می‌آیند و می‌روند اما روندی که محبوب شود می‌تواند ابزار قدرتمندی برای شما باشد. این می‌تواند به‌سادگی استفاده از یک ویژگی جدید در اینستاگرام باشد یا چیزی احمقانه شبیه به یک چالش ویروسی باشد. یک رویکرد طنزآمیز به روند زمانی مفید است که افراد را به بازنویسی محتوای اینستاگرام خود بازگرداند بدین ترتیب اسم برند شما در آنجا پیدا می‌شود. بعلاوه با استفاده از هشتگ­های مربوطه می‌توان به میزان قابل‌توجهی رسیدن به هدف را افزایش دهید.
 6. استفاده از هشتگ: هشتگ­ها بخش مهمی از موفقیت‌های بازاریابی و پروموت در اینستاگرام هستند. استفاده از هشتگ در هر پست یا استوری به شما کمک می‌کند تا افراد علاقه‌مند به کسب‌وکار خود را جذب کنید و آن‌ها را رشد دهید. اما مطمئن باشید که در استفاده از هشتگ متعادل هستید. نیازی نیست که در یک پست از ۳۰ هشتگ استفاده کنید. مرتبط‌ترین هشتگ­ها مخاطبان بیشتری را برای شما جذب خواهند کرد. از بکار بردن برچسب‌هایی مانند followme # و غیره خودداری کنید. درواقع این رویکردها بسیار ناامیدکننده بوده و قدرت نفوذ شما را کاهش می‌دهند لذا افراد به‌جای جذب شما را دفع می‌کنند.
 7. به‌روزرسانی پروموشن: آیا یک فروشگاه آنلاین دارید یا محصول و خدمات جدیدی را معرفی می‌کنید؟ این‌ها همه‌ی چیزهایی است که می‌توانید در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و در مورد آن هیجان ایجاد کنید. ایجاد هیجان و سرگرمی و پست گذاشتن مجدد سبب می‌شود که در معرض دید قرار بگیرید. اگرچه این روش از پروموت در اینستاگرام و به اشتراک‌گذاری منظم این نوع بروز رسانی می‌تواند مفید باشد اما مراقب باشید که مخاطبان خود را بمباران نکنید. مطمئناً نمی‌خواهید مردم احساس کنند که آن‌ها را تهدید به خرید می‌کنید و یا نمی‌خواهید فکر کنند که شما فقط به خریدوفروش توجه دارید. بهتر است محتوای تبلیغاتی خود را با پست‌های سرگرم‌کننده یا اطلاعاتی متعادل نگه‌دارید.
بیشتر بخوانید  [25] آموزش رشد سریع مخاطبان و فالوورهای اینستاگرام

 

تأثیر پروموت در اینستاگرام بر رشد کسب‌وکارها

اعتبار اجتماعی یا Social Proof مفهومی است که تعاملات بالاتر ، توصیفات، اشتراک‌ها و معیارهای دیگر محبوبیت را بررسی می‌کند و به اعتبار شما به‌عنوان یک کسب‌وکار کمک می‌کند. اگرچه این مفهوم واضح به نظر می‌رسد ، اما بازی‌ای است که رسانه‌های اجتماعی را احاطه کرده است. مردم نه‌فقط برای تأیید اعتبار دیگران بلکه برای چیز بزرگ‌تری به آن نگاه می‌کنند. در دنیای سریع و پرجمعیتی که امروز در آن زندگی می‌کنیم احتمال دارد که محتوای باکیفیت توسط هرکسی تولید شود؛ بنابراین چگونه می‌توان از دیگران پیشی گرفت. اگر شما بتوانید پستی سرگرم‌کننده از طریق مشارکت ایجاد کنید آن پست شبیه به یک گلوله برفی خواهد شد که بیشتر مردم تمایل دارند در مورد آن بخوانند، نظر دهند  یا به آن تبدیل شوند.

ازاین‌رو بزرگ‌ترین مورداستفاده از پروموت در اینستاگرام ایجاد آگاهی از یک برند تجاری است. با افزایش پست در این خصوص می‌توانید اثر گلوله برفی را سریعاً شروع کنید و پست‌های موردنیاز خود را دریافت کنید. این به پیشرفت سریع کسب‌وکار شما کمک می‌کند و در رشد اهداف اصلی شما بسیار مؤثر است. الگوریتم اینستاگرام مانند سایر سیستم‌عامل‌های شبکه‌های اجتماعی از عامل شتاب یا ویروس استفاده می‌کند. این بدان معنی است که اگر پست‌های شما سریع‌تر شروع شوند الگوریتم‌های رتبه‌بندی اینستاگرام آن را در بالاترین قسمت صفحه فید کاربران قرار می‌دهند.

بیش از ۸۰۰ پست در هر ثانیه در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شود. ازآنجایی‌که اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ حساب‌های بیزینس پروفایل را راه‌اندازی کرده است انتظار می‌رود که کسب‌وکارها با مشخصات خاص شناخته شوند. اینستاگرام متوجه شده است که ۶۰ درصد از کاربران به دنبال یادگیری و اطلاعاتی در مورد محصولات و خدمات جدید هستند. حتی ۷۵ درصد از کاربران بعد از دیدن پست‌های تبلیغاتی اقدام به خرید می‌کنند. این شامل بازدید از سایت‌ها، خرید محصولات و یا حتی به اشتراک‌گذاری پست‌ها خواهد بود.

بیشتر بخوانید  استراتژی های بازاریابی در اینستاگرام، نسخه ی 2019 [ اینفوگرافیک ]

 

ارسال پروموشن در اینستاگرام

پروموت در اینستاگرامپروموت در اینستاگرام با ایجاد یک حساب کاربری تجاری (بیزینس پروفایل) آغاز می‌شود. اگر قبلاً حساب کاربری تجاری ایجاد نکرده‌اید نگران نباشید شما می‌توانید حساب شخصی خود را به یک حساب کسب‌وکار تبدیل کنید. برای ارسال پروموشن که یکی از بهترین روش‌های تبلیغ در اینستاگرام است, مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات اینستاگرام خود بروید و درنهایت روی صفحه Switch To Business Account ضربه بزنید.
 2. اگر قبلاً یک صفحه فیس‌بوک را با کسب‌وکار خود ندارید ابتدا یک اکانت فیس‌بوک برای کسب‌وکار خود ایجاد کنید.
 3. مشخصات خود را با دکمه‌های سفارشی مانند دکمه تماس یا لینک به وب‌سایت خود سفارشی کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات تماس خود را قبل از اتمام کار وارد کرده‌اید.
 4. زمانی که یک حساب کسب‌وکار ایجاد کرده‌اید می‌توانید اولین پست تبلیغاتی خود را تنظیم کنید.
 5. برای شروع پستی که می‌خواهید به‌صورت پروموت در اینستاگرام منتشر شود را به‌صورت عادی به اشتراک بگذارید.
 6. حال وارد پروفایل خود شده، ابتدا پستی را که می‌خواهید به‌صورت پروموشن ارسال کنید را انتخاب کنید و روی دکمه Promote کلیک کنید.
 7. در این مرحله از پروموت در اینستاگرام شما با یک صفحه‌نمایشی روبه‌رو می‌شوید که می‌توانید یک CTA) Call to Action) برای آن ایجاد کنید(درواقع باید هدف خود از پروموشن را تعیین کنید). این بخش به‌شدت به اهداف شما برای پروموشن بستگی دارد بنابراین گزینه‌های خود را به‌دقت ارزیابی کنید. به‌طور مثال با انتخاب گزینه Visit your website می‌توانید هدف خود را هدایت کاربران به وب‌سایت تعیین کنید. یا می‌توانید از چیزهای ساده شبیه هدایت مستقیم افراد به پروفایل یا پیام‌های مستقیم(Direct Message) استفاده کنید. اگر شما نمای فروشگاه را انتخاب کرده‌اید می‌توانید گزینه‌هایی مثل شماره تلفن فروشگاه یا آدرس فیزیکی آن را قرار دهید.
 8. بعد از تصمیم‌گیری در مورد اهداف پروموت در اینستاگرام در صفحه‌ی بعد بروی عبارت Action Button کلیک کنید. اکنون می‌توانید عبارت یا متنی را که می‌خواهید به‌عنوان یک دکمه در پروموشن شما نمایش داده شود انتخاب کنید. آن دکمه می‌تواند شامل لینک‌هایی با عنوان اطلاعات بیشتر یا تماس با ما باشد.
 9. در این مرحله از پروموت در اینستاگرام باید مسیری را که بعد از لمس دکمه، کاربر به آنجا هدایت می‌شود را تعیین کنید که می‌تواند آدرس سایت شما باشد.
 10. بعد از مراحل فوق نوبت به انتخاب مخاطبین می‌رسد. آن‌ها می‌توانند به‌صورت خودکار انتخاب شوند و یا خودتان آن‌ها را انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه Automatic اینستاگرام با استفاده از الگوریتم‌های خاص مخاطبانی را که نسبت به پروموشن شما علاقه نشان می‌دهند را شناسایی کرده و تبلیغ شما را برایشان به نمایش می‌گذارد. درصورتی‌که می‌خواهید مخاطبان را خودتان انتخاب کنید بروی گزینه Customize your own کلیک کنید. صفحه‌ای باز می‌شود که می‌توانید بر اساس پارامترهای اساسی مانند موقعیت، سن و جنسیت مخاطبان را تفکیک کنید. همچنین می‌توانید مخاطبان خود را مطابق با هدف و منافع خود تعیین کنید. اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا ۱۰ ایده را که فکر می‌کنید مخاطبان شما به آن علاقه نشان می‌دهند را انتخاب کنید.
 11. در صفحه‌ی آخر بخش Total budget به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید در مورد بودجه، مدت‌زمان و نحوه‌ی توزیع پروموشن در آن تصمیم‌گیری کنید. اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا میزان دسترسی خود را بر اساس بودجه روزانه و مدت‌زمانی که مایل به انجام تبلیغات هستید تنظیم کنید. همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام استوری یا فید برای مخاطبان انتخابی شما بهتر است. درنهایت بروی عبارت next در گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.
 12. در این مرحله پیش‌نمایشی از پروموشن شما ظاهر می‌شود که با کلیک بروی گزینه Promote می‌توانید فرایند پروموت در اینستاگرام را به پایان برسانید.
بیشتر بخوانید  درآمد اینستاگرام از کجاست؟ اینستاگرام از چه طریقی پول درمی آورد؟

 

درمجموع پروموت در اینستاگرام قابلیتی است که امکان ارسال پستی شبیه به یک آگهی یا پروموشن را برای کاربر فراهم می‌سازد. این قابلیت فقط برای حساب‌های کاربری که تحت عنوان بیزینس پروفایل شکل‌گرفته‌اند قابل‌دسترسی است. مسئله‌ی دیگری که زمان پروموت در اینستاگرام باید موردتوجه قرار گیرد این است که باید یک اکانت فیس‌بوک برای حساب کاربری کسب‌وکار خود ایجاد کنید.

 

با فالوورهات کسب و کارت اوج میگیره.

همین امروز در فالوورهات عضو شوید و ۴ روز تست رایگان بگیرید. ارزان ترین روش پروموشن در اینستاگرام استفاده از هوش مصنوعی دستیار هوشمند فالوورهات است.

 

منابع:

instagram promotions-lyfemarketing

thrivehive

toppr

4.3/5 ( 3 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. niki
  7:33 1398/03/05

  ممنون

  • فالوورهات
   3:03 1398/03/30

   قابلی نداشت!
   نیکی عزیز در صورتی که سوالی داشتید در خدمتم

 2. صالح
  12:53 1398/02/17

  هشتگ هم خیلی مهمه

  • فالوورهات
   12:50 1398/02/24

   احسنت صالح جان،
   یکی از مهمترین نکاتی که باید رعایت کرد استفاده از هشتگ های ترند و پر بازدید و البته مرتبط هست.
   همچنین نباید در استفاده از هشتگ ها شورش رو در آورد! :))
   حداکثر پیشنهاد من ۷ تا هست.

 3. شمس الدین مراغه ای
  7:27 1398/01/09

  سلام،
  میشه در مورد آموزش پروموشن و اینکه چطور اینستاگرام تبلیغ هدفمند بگذراریم یکم بیشتر بگید؟
  مشکل اصلی من آموزش نحوه پرداخت دلاری برای تبلیغ و پروموت در اینستاگرام هست. به این شکل که نمی دونم از چه طریقی خودم مستقیم اکانت facebook ads خودم رو شارژ کنم.
  من تلاش دارم بدون واسطه این کار رو انجام بدم یا اگر واسط تبلیغات اینستاگرام استفاده کنم سود کمی بابت این کار دریافت کنه.
  مرسی بازم

  • فالوورهات
   1:20 1398/01/12

   سلام جناب مراغه ای عزیز،
   در زمینه آموزش های شارژ اکانت تبلیغاتی فیس بوک و اینستاگرام و حتی گوگل میتونید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس داشته باشید تا مشاوران ما در تمامی مراحل به شما کمک کنند تا بهترین کمپین تبلیغاتی که ممکن است رو داشته باشید.

 4. فالوورهات
  3:55 1398/01/07

  حتماً از این مقاله دیدار کنید تا یاد بگیرید چطور در اینستاگرام محبوب دل ها باشید!
  https://blog.followerhot.com/tips-in-instagram/