آموزش مخفی کردن لست سین ( Last Seen ) در اینستاگرام

به ­تازگی اینستاگرام از یک نقطه سبزرنگ در کنار عکس پروفایل برای نشان دادن آنلاین بودن کاربر استفاده می‌کند. این ویژگی در اوایل سال ۲۰۱۸ به اینستاگرام اضافه‌شده که آخرین زمان فعالیت کاربر را به نمایش می‌گذارد. به لطف این گزینه یعنی  Show Activity Status اینستاگرام بسیار شبیه به صفحه مسنجر فیس‌بوک شده است. اگر از فیس‌بوک مسنجر استفاده کرده‌اید می‌دانید که آنلاین بودن و یا آخرین زمان فعالیت شما در فیس‌بوک در آن قابل‌رؤیت بود. در حال حاضر اینستاگرام همین کار را انجام می‌دهد. بااین‌وجود اگرچه گزینه جدید به‌طور پیش‌فرض در منوی تنظیمات مشخصات عمومی کاربر فعال است اما شما می‌توانید آن را خاموش‌کنید، کاری که در مسنجر نمی‌توانستید انجام دهید. اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم نمایش آخرین زمان فعالیت کمی وحشت‌آور است. چه لزومی دارد که آخرین مدت‌زمان فعالیت ما در این صفحه به بقیه نمایش داده شود؟ خوشبختانه اینستاگرام به شما امکان می‌دهد تا این ویژگی را کاملاً غیرفعال کنید.

مخی سازی هیددن کردن لست سین اینستاگرام چطور مخفیانه وارد شویم
how-to-hidden-instagram-last-seen

همانطور که قبلاً در آموزش‌های اینستاگرام دیدید ؛ نمایش آخرین وضعیت فعالیت به‌طور پیش‌فرض در اینستاگرام فعال است. اگر به قسمت دایرکت حساب کاربری خود وارد شوید نسبت به برخی از برچسب‌های زمانی کنجکاو خواهید شد. آن‌ها در مورد آخرین زمانی که فالوور­هایتان در اینستاگرام فعالیت داشته‌اند اطلاعاتی در اختیارتان قرار می‌دهند. خوشبختانه اگر بخواهید از برخی ویژگی‌های حریم خصوصی استفاده کنید می‌توانید نسبت به هیدن کردن لست سین اینستاگرام اقدام کنید.

با هیدن کردن لست سین اینستاگرام دیگر دوستانتان نمی‌توانند آخرین زمانی که در اینستاگرام فعالیت داشته‌اید را ببینند و شما نیز نمی‌توانید از آخرین زمان آنلاین بودن دوستان خود مطلع شوید. این یک تجارت منصفانه برای حفظ حریم خصوصی اشخاص است. ویژگی مخفی کردن لست سین در اینستاگرام این اجازه را به کاربر خواهد داد تا بدون اینکه حضورش در اینستاگرام مشخص شود بر فعالیت دنبال کننده‌های خود نظارت داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه مخفی کردن لست سین در اینستاگرام صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 • هیدن کردن لست سین اینستاگرام در اندروید
 • مخفی کردن لست سین اینستاگرام در IOS
بیشتر بخوانید  برنامه هایی که میتوان با آن عکس گرید یا 4 خونه ای ساخت

هیدن کردن لست سین اینستاگرام در اندروید

به تازگی اینستاگرام برای کمک به شما و فالوورهایتان یک ویژگی جدید به نام Show Activity Status را در خود اضافه کرده است تا شما و دوستانتان از فعال بودن هم در این صفحه مجازی اطلاع داشته باشید. اگرچه بسیاری از کاربران اینستاگرام برخی از الگوهای رفتاری مضحک را با دوستان خود در این صفحه به اشتراک می‌گذارند اما خیلی از آن‌ها اذعان دارند که نیازی نیست تا دوستانمان از تمام حرکات و فعالیت‌های ما در این برنامه اطلاع داشته باشند.

در ۱۹ جولای ۲۰۱۸ اینستاگرام اعلام کرد که ویژگی جدیدی را به خود اضافه کرده است که آن را با نقطه سبزرنگ در کنار عکس پروفایل کاربر به نمایش می‌گذارد. با سبز بودن این نقطه می‌توانید از فعال بودن دوستان خود در اینستاگرام مطلع شوید. ویژگی وضعیت فعالیت در قسمت Direct inbox شما و در کنار عکس پروفایل دوستانتان(کسانی که در این لیست نمایش داده‌شده‌اند)، ظاهر می‌شود. زمانی که شما یک پست را از صفحه فید خود می‌فرستید این پست در صفحه وب‌سایت اینستاگرام قرارگرفته که درواقع نشان‌دهنده آخرین زمان فعالیت شماست. تنها دوستانی می‌توانند فعالیت شما را ببینند که حساب کاربری آن‌ها را دنبال می‌کنید و یا در direct با آن‌ها صحبت کرده‌اید. بااین‌حال ممکن است بخواهید وضعیت فعالیت خود را برای حفظ حریم خصوصی خاموش‌کنید. برای هیدن کردن لست سین اینستاگرام می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. ابتدا برنامه اینستاگرام را بازکنید.
 2. وارد حساب کاربری خود شده و سپس وارد پروفایل خود شوید.
 3. بروی آیکون سه خط در بالای سمت راست صفحه کلیک کنید.
 4. از منوی بازشده بروی آیکون چرخ‌دنده در پایین صفحه کلیک کنید.
 5. اسکرول را پایین بکشید و وارد گزینه Privacy And Security شوید.
 6. با وارد شدن به صفحه جدید مجدد با حرکت اسکرول در صفحه حرکت کرده و گزینه Show Activity Status یا Activity Status را پیدا کنید.
 7. با انتخاب گزینه فوق وارد صفحه‌ی جدید می‌شوید که امکان غیرفعال کردن آخرین وضعیت فعالیت برای شما ممکن خواهد بود و از این طریق می‌توانید برای مخفی کردن لست سین اینستاگرام اقدام کنید.
بیشتر بخوانید  روش سوپرزوم در اینستاگرام

اطمینان از دریافت هشدار در حالت هیدن لست سین

هیدن کردن لست سین اینستاگرام به این معناست که در حال حاضر حریم خصوصی شما کاملاً محافظه‌کارانه عمل می‌کند. مهم‌ترین موضوع در مخفی کردن لست سین اینستاگرام این است که با خاموش کردن وضعیت فعالیت خود در اینستاگرام متوجه خواهید شد که دیگر نمی‌توانید وضعیت فعالیت حساب‌های کاربری دیگران را مشاهده کنید. این بدان معنا نیست که دیگر نمی‌توانید پیام‌های بهترین دوستان خود را در دایرکت دریافت ‌کنید بلکه به این معناست که در حال حاضر نمی‌توانید زمان فعالیت آن‌ها در این صفحه مجازی را ببینید. تنها مزیت آگاهی از وضعیت فعالیت دوستان شما در اینستاگرام این است که آن‌ها ممکن است پیام شما را بلافاصله باز کنند. اگر نگرانید که با هیدن کردن لست سین اینستاگرام  ( hidden instagram last seen ) ممکن است پیام‌های دوستان خود را گم‌کرده و دریافت نکنید بنابراین برای اطمینان از دریافت هشدار، زمان ارسال پیام جدید در دایرکت می‌توانید اعلان‌ها را بروی دایرکت اینستاگرام خود فعال کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.
 2. به‌محض ورود به صفحه پروفایل خود بر آیکون منو در قسمت بالای سمت راست صفحه ضربه بزنید.
 3. بروی آیکون چرخ‌دنده در پایین صفحه کلیک کنید.
 4. با حرکت اسکرول در صفحه گزینه Notifications را بیابید و روی آن کلیک کنید.
 5. سپس گزینه Push Notifications را انتخاب کنید.
 6. در صفحه جدید می‌توانید کنترل کنید که تمایل دارید تا کدام اعلان‌های فوری را دریافت کنید.
 7. با حرکت اسکرول گزینه Instagram Direct را بیابید و گزینه From EveryOne را انتخاب کنید تا علامت آبی کنار آن قرار بگیرد.
 8. با فعال کردن این گزینه به‌محض اینکه کسی پیامی را در دایرکت برای شما فرستاده است شما یک Push notification روی گوشی خود دریافت می‌کنید.

آخرین بار حضور مخفی hidden on social media

مخفی کردن لست سین اینستاگرام در IOS

دوستان ما می‌توانند به چند طریق از آنلاین بودن یا نبودن وضعیت ما در صفحه اینستاگرام اطلاع یابند. یک نقطه سبزرنگ در نزدیکی نام کاربری یا عکس پروفایل در صفحه دایرکت، مشاهده نقطه سبزرنگ در نزدیکی نام کاربری یا عکس پروفایل در نقاط دیگری از اینستاگرام، و یا نمایش آخرین زمان فعالیت در دایرکت، سه روشی است که آگاهی از زمان فعالیت کاربران در اینستاگرام را ممکن می‌سازد. برای غیرفعال کردن وضعیت فعالیت و مخفی کردن لست سین اینستاگرام در IOS می‌توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. در یک دستگاه IOS برنامه اینستاگرام را بازکنید.
 2. وارد حساب کاربری خود شوید.
 3. از طریق آیکون گوشه پایین سمت راست صفحه وارد پروفایل خود شوید.
 4. بروی آیکون چرخ دهنده در قسمت وسط و بالای صفحه ضربه بزنید.
 5. با اسکرول در صفحه حرکت کنید و به بخش Privacy and Security وارد شوید.
 6. از لیست موجود در صفحه گزینه Activity Status را انتخاب کنید و سپس وضعیت آن را در حال خاموش قرار دهید. با این کار دیگر کسی نمی‌تواند از وضعیت فعالیت شما در اینستاگرام باخبر شود.
بیشتر بخوانید  [23] تماس و تعامل با مخاطب هدف از طریق هشتگ‌های اینستاگرام

 

درمجموع زمانی که نمی‌خواهید افراد از زمان فعالیت شما در اینستاگرام اطلاع داشته باشند می‌توانید با غیرفعال کردن گزینه Show Activity Status  از ویژگی هیدن کردن لست سین اینستاگرام استفاده کنید. توجه داشته باشید که با مخفی کردن لست سین اینستاگرام شما نیز نمی‌توانید از زمان فعالیت دوستان خود در اینستاگرام مطلع شوید.

 

منابع:

elitedaily , alphr , how to hide your nstagram online status cnet , Followerhot

4.8/5 ( 5 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. amanda biseda
  3:25 1397/12/19

  خیلی از مواقع من عصبانی میشم از دست اینستاگرام دقیقاً به خاطر همین که میرم که چند تا پست رو چک کنم و بیام بیرون
  یک سری آدم اما منتظرن انگار ببینن که توی کی انلاین میشی و بیان پیام بدن
  اصلا قابلیت لست سین اینستاگرام رو دوست ندارم،
  ولی راهکار خوبی معرفی کردین امیدورام فضول ها دست از سرم بردارن

  • فالوورهات
   4:03 1398/01/07

   بیصدای عزیز ،
   خیلی خوشحالم که پست سایت به کار شما اومده،
   یکی از بهترین راهکارهای مخفی کردن فعالیت در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دقیقاً همین hidden بودن است.