۲۳ اصطلاح اینستاگرام را بشناسیم

۲۳ اصطلاح اینستاگرام را بشناسیم

امروزه اینستاگرام از داغ ترین شبکه های اجتماعی در این سیاره است! هرچند اگر شما عضو جدیدی از اینستاگرام هستید، احتمالا سوال های بسیاری خواهید داشت. اصطلاحات عمومی اینستاگرام را نمی دانید یا  سوالاتی مانند اینستاگرام چیست؟ و  ایموجی(شکلک)های اینستاگرام چه هستند؟ ربات اینستاگرام چیست؟

بسیاری از شرایط معمولی اینستاگرام و تعاریف دقیق آن ها توضیح داده می شود.

آنچه باید از اینستاگرام در هنگام استفاده از آن بدانید:

از نام شخص در اینستاگرام برای تعریف آدرس پروفایل خود استفاده می شود.این ممکن است هر پیکر و ساختاری داشته باشد، و ربطی به اسم واقعی آن ها نداشته باشد.

اینستاگرامرها

آن چه که شما با مردم در اینستاگرام به عنوان جامعه اینستاگرام درتماس هستید.

بیو

افراد معمولا به لینک بیوگرافی در پروفایلتان به منظور برقراری تماس رجوع می کنند. اساسا این پروفایل شما است که از  جایگاه های باارزش در اینستاگرام برخوردار است و فالوورهای آینده نگر می توانند به آن مشاهده کنند.

تگ

نماد @ مقابل نام کاربری (username) کاربران اینستاگرام مانند @AprilMarieTucker اضافه می گردد. در عکس ها بعد آپلود کردن پست ها و در صفحه توصیفات و یا با کلیک کردن ۳ نقطه کوچک در گوشه پایین سمت راست پست خود می توانید، تگ ها را اضافه کنید.

استوری های اینستاگرام

استوری ها یکی دیگر از راه های به اشتراک گذاشتن عکس ها و ویدیوها برای فالوورهای شما است. استوری ها بعد از ۲۴ ساعت از پروفایل و فید Feed)) شما ناپدید می شوند مگر آن که  شما آن را به عنوان هایلایت ذخیره کرده باشید. این یکی از ابزارهای قدرتمند برای تجارت کسب و کار شما و بالابردن روابط بیشتر با فالوورهایتان است. خیلی بهتر است در نمایش استوری ها از پشت صحنه عکس ها یا ویدیوهای لایو برای ایجاد روابط بیشتر با فالوورهایتان سریع تر از هر زمان دیگری پرداخت شود. قطعا از این روش برای داشتن نام تجاری موفق استفاده می شود.

شما همچنین با استوری های اینستاگرام می توانید استیکرها، فیلترها و ابزارهای استفاده شده  متفاوتی داشته باشید.

SuperZoom :

یک حالت ضبط فیلم که در آن به طور خودکار صدای دراماتیک پخش می شود.

Boomerang :

عکس های پشت سرهم که به صورت چرخشی یا لوپ (loop) به عقب و جلو می رود.

Rewind:

یک ویژگی است که می توانید از آن برای ضبط ویدیوی خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید   همه چیز در مورد تگ و منشن در اینستاگرام

استیکرها:

عکس های کمی سرگرم کننده  که می تواند به برجسته سازی و یا دادن شخصیت به استوری های خود اضافه کنید.

ربات اینستاگرام

آیا می دانستید می توانید استیکرهای نظرسنجی تعاملی به استوری های اینستاگرام اضافه کنید تا فالوورهای شما بتوانند رای بدهند و نتایج واقعی را مشاهده کنند؟ این قطعا یک ویژگی جالب برای استوری های اینستاگرام شما خواهد بود.

استوری و استیکرهای اینستاگرام ( شکلکهای اینستاگرام)

اینستاگرام Live

لایو اینستاگرام از فیچرهای (feature) استوری اینستاگرام است که می توانید برای فالوورهای خود پخش کنید. مانند استوری ها، لایو هم به مدت ۲۴ ساعت در استوری های اینستاگرام پست می شود اما به تازگی با به روز رسانی کردن اینستاگرام می توانید آن را دانلود کنید و برای سایر رسانه های اجتماعی یا دیگر پست های وبلاگ ارسال کنید. لایو اینستاگرام یکی دیگر از ابزار و فیچر جالب است که می توانید با آن برای رشد برند در اینستاگرام استفاده کنید.

هایلایت های اینستاگرام

آیا می توان به استوری ها و یا لایو های اینستاگرام حتی پس از ناپدید شدن آن ها در استوری دسترسی داشت؟ هایلایت ها در زیر بیو ظاهر می شوند.

هایلایت های اینستاگرام آرشیو استوری های شماست

برنامه

برنامه نرم افزاری دانلود شده برای دستگاه تلفن همراه شما است که امکان دسترسی به سایت اینستاگرام را فراهم می کند.

 

دو بار ضربه آهسته بزن

به معنی  یا لایک کردن پست است. شما این کار را انجام می دهید تا به افراد اجازه دهید اطلاع داشته باشند شما با دوبار ضربه زدن به عکس های آنان پست هایشان را لایک کرده اید. دوبار کلیک روی تصاویر به معنای نشان دادن عشق خود به آن ها است!

 

ایموجی( شکلک)

ایموجی ها آیکون های کوچیکی هستند که جدیدترین تلفن های هوشمند قبل از بارگذاری به آن ها خواهند داشت.

مانند برنامه SwiftKey یک صفحه کلید هوشمند + ایموجی ها نامیده می شود.

فیلترهای  اینستاگرام و اصطلاحات عمومی اینستاگرام

یک فیچر ویرایشی که می توان برای ارتقاء فیچرها و رنگ ها به پست خود اعمال کرد.

فالوورها

به کاربران اینستاگرامی که کاربران اینستاگرامی دیگری را فالو می کنند.

فالوئینگ

وقتی افراد کاربر اینستاگرام را فالو می کنند.

گالری

مجموعه ای از پست های اینستاگرام کاربر است.

هشتگ

نماد “#”در مقابل یک کلمه کلیدی قرار می گیرد. هشتگ ها باید کلمات کلیدی یا عبارات مرتبط با شرح پست باشند.آن ها تگ های قابل جستجو در اینستاگرام هستند.

خانه (Home)

صفحه اصلی به فهرستی از فعالیت همه کاربرانی که شما فالو کردید می گویند. همچنین به عنوان خوراک (feed) هم نامیده می شود.

بیشتر بخوانید  02- مقدمه آغاز دوره آموزش اینستاگرام مارکتینگ 101

اینستامیت

محلی برای گرفتن عکس های اینستاگرام توسط اعضای جامعه اینستاگرامی می گویند.

اینستاویدیو

اغلب برای توصیف ویژگی های ویدیوی اینستاگرام به کار می رود.

لیترگرام (Latergram)

هنگامی که شما از هشتگ ها برای پست کردن در اینستاگرام بعد از وقوع زمان اتفاق افتاده استفاده می کنید. شما می توانید هشتگ #Latergram را اضافه کنید. این یکی دیگر از اصطلاحات عمومی اینستاگرام است.

فید اخبار  (News feed)

جدیدترین پست ها و تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط کسانی که دنبال می‌کنید در این بخش قابل مشاهده است. با کلیک بر روی آیکون ‘خانه’ در نوار پیمایش زیرین برنامه، میتوان به فید اخبار دسترسی داشت.

پست

به هر محتوای ویدیویی و یا تصویری آپلود شده در اینستاگرام می گویند.

پروفایل

اطلاعات کاربری شما در اینستاگرام است. پروفایل شما شامل اسم، نام کاربری، عکس پروفایل و گالری عکس شماست.

کپشن (caption)

در اینستاگرام نیز به نوشته‌ای که در توضیح عکس می‌آورید کپشن (caption) می‌گویند.

ربات اینستاگرام چیست؟

ربات اینستاگرام یک برنامه یا نرم افزار است که در نقش پیج شما، به سراغ آدم‌هایی می‌رود که احتمالاً به پیج شما علاقه‌مند هستند (مخاطب هدف target ) برای آنها کامنت می‌گذارد، لایک و فالو می‌کند تا در مقابل آنها نیز شما را لایک و فالو کنند. به این ترتیب شما می‌توانید تعداد زیادی فالوورهای واقعی داشته باشید.

نوتیفیکیشن (Instagram Notification)

notification در لغت به معنی “اطلاعات رسمی دربارۀ موضوعی” است. در اینستاگرام این اصطلاح به تمام فعالیت‌هایی مربوط می‌شود که دیگران در مورد پیج و پست‌های شما انجام می‌دهند. مثلا هنگامی که پستی از شما را لایک می‌کنند، کامنت می‌گذارند یا قصد دارند شما را فالو کنند. تک تک این موارد به صورت نوتیفیکیشن‌های مجزا به شما گزارش می‌شود.

بیزینس پروفایل (Business Profile)

صفحه تجاری (یا همان Business Profile) اینستاگرام مخصوص کسانی است که قصد استفاده تجاری از اینستاگرام را دارند. یعنی تمام کسانی که به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستند. با ایجاد یک بیزینس پروفایل، شما به امکانات ویژه‌ای در بخش مدیریت صفحه خود دسترسی خواهید داشت. امکاناتی که می‌توانند به فروش بیشتر شما کمک کنند و کاربران عادی اینستاگرام، به آنها دسترسی ندارند.

اینستاگرام اکسپلور (Explore)

اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام!) صفحه‌ای است که عکس ها و ویدئوها از سرتاسر اینستاگرام (چه آن‌ها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) را  بر حسب علاقه شما ، برایتان نمایش خواهد داد.

بیشتر بخوانید  لایو فوتو در آیفون

این مطالب معمولاً طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی می‌کنند. البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان‌تان را نیز زیر نظر می‌گیرد.

آرشیو (Archive)

Archive (آرشیو) در اینستاگرام معادل همان آرشیو کردن است. شما می‌توانید پست‌های خود را آرشیو کنید تا هر زمان که بخواهید به آنها دسترسی داشته باشید.

سرچ (Search) یا جستجو

سرچ به معنای جست‌وجو کردن است. این یکی از قابلیت‌ها و اصطلاحات رایج در اینستاگرام است که مخصوص جستجو کردن است. این قسمت شامل چهار بخش است :

جستجو سرچ search در اینستاگرام۱- Search top

این قسمت به شما صفحاتی را نشان می‌دهد که بیشترین سرچ‌های خود شما بوده است.

۲- Search people

از این قسمت می‌توانید با جست‌وجوی نام افراد یا کسب‌وکارها پیج اینستاگرام آنها را پیدا کنید. در همین بخش هنگامی که شما نام کسی را سرچ می‌کنید، قسمتی به نام Suggested به شما افراد یا پیج‌های مشابه با سرچ شما را نشان خواهد داد.

۳- Search tags

از این قسمت شما می‌توانید هشتگ‌های موردنظر خود را جستجو کنید تا پست‌هایی که دارای هشتگ موردنظر هستند، به شما نمایش داده‌ شود.

۴- Search places

زمانی که شما جی‌پی‌اس (GPS) دستگاه خود را روشن کرده باشید می‌توانید در میان مکان‌ها، شهر‌ها و کشورهای مختلف جستجو کرده و تمام عکس‌هایی که در آن لوکیشن (location) گرفته شده‌اند را خواهید دید.

Save (ذخیره)

در اینستاگرام تنها امکان سیوی که وجود دارد، سیو کردن در خود برنامه اینستاگرام است. شما هر پستی را که بخواهید می‌توانید سیو کنید و از طریق صفحۀ خودتان به آنها دسترسی داشته باشید.

 

Collections (کلکسیون)

از این قسمت می‌توانید تمام پست‌هایی که سیو کرده‌اید را دسته‌بندی کنید. با اینکار شما کلکسیون خود را ایجاد کرذه‌اید.

Turn on/off notifications (خاموش کردن اعلان) چیست و کجاها به کار می آید؟

با روشن و خاموش کردن نوتیفیکیشن‌های اینستاگرام شما می‌توانید انتخاب کنیدبه دلخواه خود از فعالیت‌های فالوورهای اینستاگرام خود به طور آنلاین با خبر بشوید.

کامنت (Comment)

کامنت (Comment) یا همان نظر به معنای “اظهارنظر کردن” است. در اینستاگرام نیز هنگامی که بخواهید نظر خود را در مورد یک پست بیان کنید، می‌توانید زیر همان پست کامنت بگذارید. دقت کنید که این کامنت‌ها توسط همه قابل دیدن است و امکان پاسخ (reply) به کامنت شما وجود دارد.

Turn off commenting (خاموش کردن نظردهی)

اگر پستی را در اینستاگرام منتشر کنید و نخواهید کسی راجع به آن نظری بدهد، می‌توانید بخش کامنت آن را غیر فعال کنید. با این گزینه کامنت‌های شما به اصطلاح بسته شده و کسی نمی‌تواند برای شما کامنت بگذارد.

بیشتر بخوانید  فوتومپ در اینستاگرام چیست؟

اصطلاحات مخصوص اینستاگرام

F4F چیست؟

این اصطلاح مخفف Follow fo Follow می‌باشد. این اصطلاح عمومی اینستاگرام زمانی استفاده می‌شود که بخواهید بگویید اگر شما را فالو کنند، شما نیز آنها را فالو می‌کنید.

L4L چیست؟

این اصطلاح مخفف Like for Like است. در حقیقت با استفاده کردن از این اصطلاح شما به دیگران می‌فهمانید که چنانچه پست شما را لایک کنند، شما نیز در پاسخ آنها را لایک خواهید کرد.

S4S چیست ؟

اینم مخففه Shout For Shout است. این عبارت به این معناست که هر کس شما را فالو کرده، شخص مورد نظر شما را هم فالو کند. در حقیقت شما از پیج شخص مورد نظر اسکرین شات می‌گیرید و در پیج خودتان قرار می‌دهید و فالوورهای خود را ترغیب می‌کنید که او را فالو کنند. در مقابل آن شخص همین کار را در مورد شما انجام می‌دهد.

Follow Back چیست؟

اگر کسی شما را فالو کند و شما نیز در پاسخ او را فالو کنید، به اینکار فالوبک می‌گویند.

Block چیست ؟

در صورتیکه نخواهید شخصی هیچ نشانه‌ای از پیج شما ببیند (از قبیل خود پیج، فعالیت‌های شما و …) و در اصطلاح بخواهید او را از صفحۀ مجازی خود حذف کنید، به راحتی می‌توانید او را بلاک کنید.

Report چیست و چه کاربردی دارد ؟

با ریپورت کردن کسی به اینستاگرام اخطاری دادید که این شخص فعالیت غیر مجازی دارد. زمانی که تعداد ریپورت‌های کسی ۱٫۵ برابر فالورهای پیجش شود، آن پیج توسط اینستاگرام بسته می شود. البته با گذاشتن کامنت انگلیسی می‌توان از بسته شدن جلوگیری کرد. هر کامنت انگلیسی سه ریپورت را از بین می برد.

Spam 4 Spam چیست؟

بعضی ها به این مورد comment for comment یا C4C هم می‌گویند . از این روش برای افزایش کامنت‌ها استفاده می‌کنند. روش کار به این صورت است که شما زیر پست کسی چندین کامنت می‌گذارید و و او هم در پاسخ چند کامنت برای شما می‌گذارد. این روش بیشتر به درد کسانی می‌خورد که ریپورت شده‌اند.

مرجع (reference)

https://www.makeuseof.com/tag/new-instagram-common-terms-know

https://help.instagram.com/581066165581870

اگر علاقه مند هستید که بدانید درآمد اینستاگرام از کجاست؟ اینستاگرام از چه طریقی پول درمی آورد؟ حتما این پست را ببنید

 

[/vc_cta]

4.1/5 ( 7 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :