اصالت اکانت سلبرتی­ها را چگونه تشخیص دهیم؟

یکی از مشکلات بزرگ اینستاگرام همانند سایر شبکه‌های اجتماعی فراوانی اکانت­های دروغین است. منظور ما اکانت­های تقلبی‌ای که جعلی بودنشان کاملاً آشکار است نیست اگرچه وجود آن‌ها نیز بسیار آزاردهنده است. منظور ما حساب‌هایی است که توسط ربات یا افرادی غیر از سلبرتی کنترل می‌شود. دلیل اینکه حساب‌های جعلی نگران‌کننده هستند این است که آن‌ها معمولاً برای تبلیغ، اسپم کردن حساب کاربری شما و ارائه اطلاعات نادرست استفاده می‌شوند. این صفحات آزاردهنده اغلب از پست‌های دروغین پر می‌شوند. با افزایش فالوور ایرانی در اینستاگرام این مسئله می‌تواند مشکل‌ساز شود زیرا این حساب‌ها می‌توانند فالوور واقعی زیادی را جمع کنند و به روش‌های منفی در جامعه تأثیر بگذارند.

اصالت اکانت سلبرتی ها

بیشتر بخوانید  معروفترین افراد اینستاگرام  و بازاریابی به کمک افراد تاثیرگذار

شما نمی‌توانید قدرت سیستم‌عامل‌های شبکه‌های اجتماعی را در ساخت صفحات پربازدید و افزایش فالوور اینستاگرام نادیده بگیرید. اینستاگرام یک پلت فرم مهم رسانه‌های اجتماعی است که می‌تواند در حضور آنلاین برای جذب مخاطبان هدف دخیل  شده و در تبلیغ و شهرت افراد تأثیرگذار باشد. پیدا کردن فالوور واقعی و یا افزایش فالوور ایرانی در اینستاگرام ممکن است به زمان و تلاش زیادی نیاز داشته باشد. ربات افزایش فالوور اینستاگرام این امکان را فراهم می‌آورد که در زمان کمتری بتوان فالوور اینستاگرام جمع‌آوری کرد، اما این ربات‌ها تشخیص صفحات اصلی از تقلبی و امکان شناسایی فالوور تقلبی را برای شما دشوار می‌سازند.

در این مقاله قصد داریم چند راهکار ساده برای شناسایی اصالت اکانت سلبرتی­ها بیان کنیم و در ادامه در مورد چگونگی تشخیص فالوور واقعی اینستاگرام و ربات افزایش فالوور اینستاگرام صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 • شناسایی اصالت اکانت سلبرتی­ها
 • تشخیص فالوور واقعی اینستاگرام

شناسایی اصالت اکانت سلبرتی­ها

خوشبختانه برای تعیین اینکه آیا یک حساب کاربری دارای فالوور واقعی یا تقلبی است، روش‌های سریع و آسان زیادی وجود دارد که می‌تواند بکار رود. بنابراین زمانی که لیستی از اکانت­های سلبرتی محبوب خود را جمع‌آوری کرده‌اید با بررسی نکات و ابزارهایی که برای تشخیص فالوور تقلبی وجود دارد می‌توانید اکانت اصل را از تقلبی تشخیص داده و مطمئن شوید که صفحه اصلی سلبرتی محبوب خود را دنبال می‌کنید. شناسایی اسپم‌ها، برچسب زدن‌های مشکوک، استفاده از برنامه­های کاربردی(App)، تعداد فالوورها و فالووینگ­ها، تصاویر جعلی و برخی راه‌های دیگر برای تشخیص یک حساب کاربری جعلی وجود دارد.

راه‌های تشخیص اکانت جعلی در اینستاگرام

در ادامه برخی از این روش‌ها توضیح داده‌شده‌اند:

 • اسپم: یکی از رایج‌ترین ویژگی‌های حساب‌های جعلی نظرات اسپم است. شناسایی اسپم‌ها دشوار نیست آن‌ها اغلب پیام‌ها، عکس‌ها و لینک‌های مشابه از یک وب‌سایت را تکرار می‌کنند. گذاشتن کامنت با یک زبان دیگر اغلب کار اسپم‌هاست.
 • برچسب مشکوک: اگر هر بار یک حساب کاربری بی‌هیچ دلیلی شما را زیر یک پست منشن می‌کند احتمالاً آن حساب کاربری جعلی است. با افزایش فالوور ایرانی در اینستاگرام این مشکل بیشتر خواهد شد. شما نمی‌توانید عکس‌های دیگران را تگ کنید اما حساب‌های جعلی می‌توانند شما را زیر پست تگ یا منشن کنند تا از این طریق توجهتان را جلب کنند.
 • دنبال کردن صفحه سلبرتی محبوبتان: ایجاد یک حساب دروغین از سلبرتی­ها یک عمل معمول است. بنابراین برای یافتن صفحه اصلی و یافتن فالوور واقعی سلبرتی موردعلاقه خود به تیک امنیتی کنار اکانت توجه کنید. این علامت به شکل یک تیک سفید کوچک در یک پس‌زمینه آبی‌رنگ است که تأیید یک حساب کاربری را اعلام می‌کند. این تیک در تمامی صفحات اجتماعی همانند توییتر یکسان است.
 • تصویر جعلی: تصاویر پروفایل می‌توانند به شما کمک کنند تا حساب کاربری جعلی را تشخیص دهید. زیرا اغلب صفحات تقلبی یک تصویر حرفه‌ای از یک فرد خاص را به‌عنوان تصویر پروفایل استفاده می‌کنند درصورتی‌که سلبرتی­ها از عکس‌هایی که روزانه می‌گیرند برای پروفایل خود استفاده می‌کنند.

تشخیص فالوور واقعی اینستاگرام

یکی از روش‌های شهرت در چند سال گذشته استفاده از ربات افزایش فالوور اینستاگرام بوده است. در ژانویه ۲۰۱۸ نیویورک‌تایمز یک مقاله‌ای با عنوان “کارخانه فالوور” منتشر کرد و این تاکتیک مشکوک را موردبررسی قرار داده است. اساساً کسانی که این ربات را خریداری می‌کنند می‌خواهند که ربات به‌جای آن‌ها لایک کند، کامنت بگذارد و یا در مورد پست خاصی توضیح دهد و یا افراد را فالوو کند به این امید که آن‌ها نیز صفحه وی را فالوو خواهند کرد. اگر یک اکانتی واقعی باشد قطعاً نمی‌خواهد که به کمک ربات فالوور جمع‌آوری کند کما اینکه ممکن است این فالوور­ها، فالوور تقلبی باشند. یک ربات ممکن است تعداد فالوور اینستاگرام را افزایش دهد اما احتمالاً این فالوورها معتبر نخواهند بود. بعلاوه استفاده از ربات افزایش فالوور اینستاگرام می‌تواند یکپارچگی پست و فعالیت شما را در اینستاگرام زیر سؤال ببرد. برای درک اینکه آیا یک حساب کاربری از ربات افزایش فالوور اینستاگرام استفاده می‌کند یا خیر این پنج نکته را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید  اصالت اکانت سلبرتی­ها را چگونه تشخیص دهیم؟
چطور استوری اینستاگرام جذاب بسازیم؟ (راهنمای گام به گام ویدئویی)”]

۵ نکته برای تشخیص اصالت اکانت

 1. با افزایش فالوور ایرانی در اینستاگرام کامنت­هایی که زیر پست‌های یک صفحه محبوب گذاشته می‌شود بیشتر خواهد شد لذا برای تشخیص یک اکانت واقعی می‌توانید نگاهی به کامنت­ها بی اندازید. اگر نظرات تکراری و کلی هستند مثلاً “بسیار زیبا” این نشان‌دهنده‌ی آن است که یک ربات پشت این کامنت­ها حضور دارد.
 2. برای گام دوم تعداد فالوور اینستاگرام سلبرتی محبوب خود را بررسی کنید. درست است که با افزایش فالوور ایرانی در اینستاگرام این کار دشوار است اما اگر تعداد فالوورها زیاد بوده اما محتوا صفحه افتضاح است مشکوک شوید.
 3. در گام سوم اگر توسط صفحه‌ای با نام سلبرتی محبوب خود فالوو شده‌اید و بعد از تأیید و فالوو صفحه‌ی آن‌ها، شما را آنفالوو کرده است به وجود ربات افزایش فالوور اینستاگرام مشکوک شوید.
 4. در گام چهارم باید دقت بیشتری به خرج دهید. قبلاً گفتیم که صفحات جعلی به شما درخواست پیروی می‌دهند به این امید که شما نیز آن‌ها را دنبال کنید اما اگر آن‌ها را دنبال نکنید ممکن است دوباره درخواست دنباله‌روی از شما را تکرار کند زیرا یک ربات افزایش فالوور اینستاگرام برنامه‌ریزی‌شده تا به‌طور مرتب شما را پیگیری کند که آیا صفحه‌ی موردنظرش را دنبال کرده‌اید یا خیر.
 5. در گام پنجم برای شناسایی اصالت اکانت سلبرتی محبوب خود تعداد فالوورها و تعداد فالووینگ­هایی که دنبال می‌کند را بررسی کنید. یک حساب جعلی تعداد صفحاتی را که دنبال می‌کند از تعداد فالوورهایش بیشتر است بنابراین در صورت مشاهده تفاوت فاحش بین این دو گزینه بدانید که پای ربات افزایش فالوور اینستاگرام در میان است.

 

درمجموع برای شناسایی اصالت اکانت سلبرتی خود، قضاوت شما بهترین راه برای تشخیص این است که آیا حساب موردنظر اصلی است و فالوور واقعی دارد و یا یک ربات افزایش فالوور اینستاگرام آن را مدیریت می‌کند. اگر یک حساب کاربری اقدامی در جهت فعالیت شما انجام نمی‌دهد نمی‌توانید توجیه کنید که حتماً انسان در پشت صفحه‌ی آن قرار دارد و خبری از ربات افزایش فالوور اینستاگرام نیست.

 

منابع ( Reference ) :

onehowto , hubspot , instazood , ربات افزایش فالوور اینستاگرام

4.5/5 ( 2 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *