چگونه با استفاده از اینستاگرام کسب و کار کوچکتان را بزرگ کنید؟

چگونه با استفاده از اینستاگرام کسب و کار کوچکتان را بزرگ کنید؟

اگر شما تا کنون در راه اندازی حساب کاربری اینستاگرام برای کسب و کار کوچکتان موفق بوده اید و از آن برای یافتن مشتری ها و فالورهای جدید استفاده کرده اید، پس احتمالا الان به دنبال نکات بیشتری در جهت تعامل بیشتر در این پلتفرم هستید.

همانطور که میدانید مشارکت در اینستاگرام ۱۵ برابر از فیسبوک بیشتر است، بنابراین اینستاگرام می تواند بستر مناسبتری برای رشد تجارت کوچک شما باشد.

شما نیازی ندارید که برای گرفتن اعتبار در اینستاگرام یک شرکت خیلی بزرگ باشید.

این پلتفرم به کسب و کارهای کوچک نیز این امکان را می دهد که با آنهایی که از خودشان بزرگترهستند رقابت کنند.

همین نکته یکی از برجسته ترمی نقاط قوت این اپلیکیشن است. شما با کمک این نرم افزار می توانید در مقابل غول های صنعتی که در آن مشغول فعالیت هستید قد علم کنید و با شرایطی برابر، در دنیای مجازی گوی سبقت را از آنها بگیرید.

از این رو، اگر شما هنوز از این ابزار برای کسب و کارتان استفاده نمی کنید، این را بدانید که هر لحظه ای که سپری می شود و شما در اینستاگرام فعالیت ندارید، فرصت پیدا کردن مشتریان بالقوه،  توسعه کسب و کارتان و از همه مهمتر جایگاهتان را در دنیای مجازی به دیگران واگذار کرده اید.

اکنون  برای شیرجه زدن داخل بازاریابی اینستاگرام برای کسب و کار کوچکتان آماده هستید؟

در اینجا تعدادی راه برای بزرگ کردن تجارت کوچکتان از طریق اینستاگرام وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید با مخاطبانتان و مشتری های جدیدتان در تماس باشد.

۱-حساب اینستاگرام خود را به سایر شبکه های اجتماعیتان وصل کنید

با اتصال حساب اینستاگرامتان به حساب فیسبوک و تویتر خود، ترافیک بیشتری به حساب های دیگر خود هدایت می کنید. از این طریق، هر محتوایی که در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید بصورت خودکار در سایر حسابهایتان نیز قرار می گیرد و کاربران می توانند برای دیدن پروفایل اینستاگرام شما بر رو آن کلیک کنند، عکس هایتان را لایک کنند، کامنت بگذارند و یا حتی شما را دنبال کنند.

با اینکار شما نه تنها از طریق نشان دادن حضورت همزمانتان در اکثر شبکه های اجتماعی، اعتبار خود را بیشتر تثبیت می کنید. بلکه از احتمال از دست دادن کاربرانی که ممکن است در یک یا بیش از دو شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشند نیز جلوگیری کرده اید.

حضور در تمامی شبکه های اجتماعی و لینک کردن آنها به یکدیگر مانند چتری است که شما آن را بر سر کاربران و مشتریان بالقوه خود میگیرید و هر چقدر چتر شما بزرگتر باشد، کاربران بیشتری را زیر سایه خود خواهد گرفت.

به این طریق علاوه بر اینستاگرام برای کسب و کار خودتان شبکه‌های اجتماعی دیگر را هم پر از گلوله کرده‌اید.

۲-مطالبی را به اشتراک بگذارید که مخاطب هایتان می خواهند

لزومی ندارد تمامی محتوایی که تولید می کنید شسته رفته و مانند صفحات محصولات حرفه ای باشد. فالورهای شما ممکن است فقط عکس های فیلتر شده این محصولات را ترجیح بدهند و یا تنها به تعداد کمی عکس از پشت صحنه کسب و کار شما اکتفا کنند. پست های شما باید ارزششان را در قالب محتواهای بصری به مخاطب منتقل کنند به گونه ای که نتوانند چشم از آن بردارند.بهینه سازی هشتگ hashtag در اینستاگرام

درواقع اینستاگرام صفحه ای خودمانی و صمیمی تر نسبت به وبسایت هاست. از همین روست که مخاطبین این رسانه تا این اندازه راحت و سریع با آن ارتباط برقرار می کنند و مشارکتشان در نظر دادن نسبت به پست هایی که آنجا میبینند، انقدر بیشتر است.

کاربران در اینستاگرام به دنبال محتواهایی هستند که با کمترین توضیحات و در کمترین زمان، آنچه که قصد گفتنش را دارد، بگوید. از این رو شما باید از توضیحات طولانی، ثقیل، تخصصی، گیج کننده و مانند اینها به طور جد پرهیز کنید.

عکس و فیلم هایی که برای پستهای خود انتخاب می کنید، باید توانایی انتقال مفاهیم که همانا منظور نهایی شماست، در کمترین زیمان و به بهترین شکل داشته باشد چراکه در واقع همین بصری بودن اینستاگرام است که آن را تا به این اندازه محبوب کرده است.

تصاویر این قدرت را دارند که هزارن مفهوم را در کسری از ثانیه به ذهن مخاطبان متبادر کنند. بنابراین تا جایی که امکان دارد عکس و فیلم های مرتبط با موضوع انتخاب کنید و در کیفیت و اندازه آنها وسواس لازم را به خرج دهید.

 

بیشتر بخوانید  معروفترین افراد اینستاگرام  و بازاریابی به کمک افراد تاثیرگذار

۳-از هشتگ های شناخته شده و معتبر برای تجارت خود استفاده کنید

اینستاگرام تصاویر را براساس هشتگ ها دسته بندی می کند. بنابراین اگر شما از هشتگ هایی که به نحوی به کسب و کار شما مربوط هستند استفاده کنید، دیگر کاربران راحتتر می توانند شما را پیدا کنند. تصور کنید که شما در حال راه اندازی برند خودتان در دنیای مبلمان هستید و هنگامی که عکسی به اشتراک می گذارید برای آن از هشتگ هایی مانند مبل، مبلمان و یا میز و صندلی استفاده می کنید.

این درحالیست که ممکن است تمام کسانی که خواهان این نوح محصولات هستند، برای یافتن آن این کلمات را سرچ نکنند.

ممکن است بسیاری از مشتریان بالقوه شما آنهایی باشند که کلماتی مانند دکوراسیون خانگی، طراحی داخلی، چیدمان و یا کلمات دیگری که به صورت غیر مستقیم با محصول شما در ارتباط است را جستجو کنند و شما با استفاده از هشتگ نامناسب بسیاری از آنان را از دست بدهید.

برای اینکه هرچه بیشتر شانس خود را بای دیده شدن توسط تمام کسانی که ننکن است به نحوی مشتری شما باشند را از دست ندهید باید تحقیقات کاملی بر این زمینه انجام دهید. صفحاتی که محصولات مشابه را عرضه می کنند به دقت بررسی کنید و توجه کنید از چه کلماتی برای پیدا شدن استفاده کرده است.

تمامی واژگانی را که به نحوی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با کار شما سروکار دارد پیدا کنید و مطمن شوید آنهایی که انتخاب کرده اید رایج ترین آنها باشند. بای این کار میتوانید از ابزارهای تحلیلی گوگل نیز کمک بگیرید. از سوی دیگر شما حتی میتوانید برای کسب و کار خودتان یک هشتگ اختصاصی و معروف خلق کنید. با این کار بار ترافیکی بیشتری به حساب کاربری خود می دهید و آگاهی از برند خودتان را نیز افزایش خواهید داد.

۴-به کامنت ها جواب دهید

مخاطبین عاشق این هستند که به کامنت هایشان جواب داده شود. پس سعی کنید در هفته چندین مرتیه کامنتهایتان را چک کنید و به آنها پاسخ دهید. شما نیز فالورهایتان را فالو کنید و تلاش کنید در دیگر پلتفرم های شبکه های اجتماعی با آنها در تماس باشید.

انجام دادن این قبیل کارها نه تنها باعث می شود که کاربر این حس را داشته باشد که دیده شده است و حس احترام دریافت می کند بلکه حس اعتماد به شما را نیز در خود تقویت یافته خواهد دید. از نظر رفتاری نیز روابط یکطرفه جزو روابط کمتر اثربخش هستند در مقابل روابط دوطرفه که هر دو طرف رابطه در آنها به طور فعال مشارکت دارند به بهترین نتایج منجر می شوند.

۵-برای نام تجاری خود یک محرک احساسی ایجاد کنید

ممکن است توضیح دادن نام تجاریتان در تویتر برایتان سخت باشد، اما امکانات بصری که اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد به شما این امکان را می دهد که برای کسب و کارتان محرک های بصری خلق کنید. پروفایل کاربری شما برای تعریف داستان برندتان باید فراترازعکس های محصولاتتان باشد.

۶-میزان مشارکت خود را تحلیل کنید ( engagement )

شما باید جامعه هدف مخاطبان خود را درک کنید و بفهمید که آنها بیشتر چه نوح محتوایی را می پسندند. شما می توانید از ابزارهای تحلیل اینستاگرام برای فهمیدن اینکه کدامیک از پست های شما بیشترین لایک  و کامنت را به خود اختصاص داده است استفاده کنید و بیشتر از آنها تولید کنید.

آن نوع محتوایی که بیشترین تعداد لایک و کامنت را دارد همانهایی هستند که شما باید تولید کنید. سعی کنید متوجه شوید کدام قسمت از پست هایی که پایینترین بازدید را داشته ضعیف بوده، و سپس آنها را برای مطالبی که در آینده قصد دارید پست کنید حذف و یا اصلاح کنید. اِلمانهایی را که در پست های پربازدیدتان محرک اصلی مخاطبهایتان بوده تشخیص دهید و آنها را در پست های آینده پررنگتر کنید.

حتی فراتر از اینها، شما میتوانید به دیگر صفحاتی که به نحوی به تجارت شما مربوط می شوند سربزنید، و با بررسی میزان محبوبیت هر پست و عکس، مواردی را که می تواند باعث جلب و یا دفع کاربران کند تشخیص دهید و از نتایج این بررسی ها برای صفحه خودتان استفاده کنید.

۷-ثبات رویه داشته باشید

درست مانند هر پلتفرم اجتماعی دیگر، در اینستاگرام نیز نکته کلیدی ثبات رویه است. سعیتان براین باشد که به طور منظم محتوا تولید کنید تا جلوی دید مخاطب هایتان بمانید. بدین ترتیب آنها می دانند چه وقت باید منتظر پست جدیدی از جانب شما باشند. اگر شما برای مدتی فعالیت نداشته باشید یا از فعالیت خود بکاهید، با توجه به حجم انبوهی از دیگر کاربران که در این پلتفرم فعال هستند، آنها به زودی شما را فراموش خواهند کرد و حتی امکان دارد پس از بازگشتتان دیگر وفاداری و یا اعتمادی به شما نکنند.

۸-از ویژگی های اینستاگرام برای کسب و کار خود بهره ببرید

اینستاگرام ویژگی های مفیدی در اختیار شما قرار میدهد که از طریق آنها می تواید کسب و کار کوچکتان را بر روی این پلتفرم توسعه دهید. به عنوان مثال استوری های اینستاگرام، ویدیوهای زنده،  نظر سنجی ها، مهمترین استوری ها، پست های قابل خرید، نام های کاربری، هشتگ های بیو و غیره.

بیشتر استوری های اینستاگرام می توانند مفید واقع شوند. شما می توانید عکس یا فیلم بعضی از اتفاقاتی را که پشت صحنه تجارت شما رخ می دهند به اشتراک بگذارید و از طریق نظرسنجی هم با مخاطبهایتان تعامل بیتشری داشته باشید و هم به پرسش های آنان در مورد استورهای آینده پاسخ دهید.

شما می توانید با بهره گیری از ابزار نظر سنجی، به صورت مستقیم نظر کاربرهای خود را در موارد مختلف جویا شوید و با توجه به نتایج آن نظر سنجی تصمیم جامع تری بگیرید. با استفاده از ابزار پخش زنده، می توانید این تجربه را به مخاطبهایتان بدهید که علی رغم دوری مکانی و تفاوت زمانی این حس را داشته باشند که در یک لحظه مشخص با شما یک تجربه مشترک داشته باشند.

۹-با تاثیرگذاران در تماس باشید ( influencer marketing)

بازاریابی نفوذی یکی از بهترین روشهای ایجاد سریع فالور اینستاگرام است، مخصوصا زمانی که شما در صنعت جدید هستید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با کسانی که بانفوذ و تاثیرگذار حساب می شوند در تماس باشید و برند خودتان را به دنبال کننده های آنها عرضه کنید.

این کار را با تهیه ی لیستی از برترین بانفوذها در حیطه فعالیتتان شروع کنید. مطمئن شوید که آنها فالورهای واقعی و متعهد دارند. این مسئله فقط مربوط به تعداد فالورهای آنها نیست، نکته اینجاست که دنبال کننده های آنها تا چه حد مشارکت دارند و آنها چقدر مردم را تحت تاثیر و نفوذ خود قرار میدهند.

سپس با آنها تماس بگیرید و به آنها بگویید که تمایل دارید با آنها کار کنید.

۱۰-از ابزارهای مکانیزه کردن و تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید

ابزارهایی برای مکانیزه کردن در اینستاگرام وجود دارد که شما می توانید از آنها برای ارتقای سریع حساب کاربریتان استفاده کنید. این ابزارها برای شما این امکان را فراهم می کنند که به صورت خودکار تمامی کارها برای شما انجام شود.

شما می توانید مخاطبان هدف خود را انتخاب کنید و این ربات ها با آنها از طریق لایک کردن، کامنت گذاشتن و دنبال کردن آنها در تماس خواهند بود. با این کار آنها در مورد شما کنجکاو خواهند شد و حساب کاربری شما را بررسی خواهند کرد و درصورتی که محتوای شما به اندازه کافی برایشان جذاب باشد ، آنها نیز شما را دنبال خواهند کرد و مشتریان جدید شما خواهند شد.

این ابزارها وقت آزاد بیشتری برای شما ایجاد می کنند و شما مجبور نخواهید بود که تمام مدت با گوشی همراهتان کار کنید.

 

بیشتر بخوانید  ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام

ابزارهای خودکارساز اینستاگرام به طرق مختلفی می توانند به شما کمک کنند، مانند ربات اینستاگرام، دی. ام خودکار، پست‌های برنامه‌ریزی‌شده و غیره.

شما همچنین میتوانید از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید، البته اگر با هزینه آن مشکلی نداشته باشید. اینها به عنوان میانبرهایی شناخته می شوند که نام تجاری شما را در اینستاگرام ارتقا می دهند.

این تمام ماجرا بود.

امیدواریم که این وبلاگ از نظر شما مفید بوده باشد.

انتخاب شما برای بازاریابی در اینستاگرام چیست؟ اینستاگرام برای کسب و کار شما چقدر مفید بوده‌است؟ در زیر برای ما در مورد آن کامنت بگذارید.

4.7/5 ( 7 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *