معروفترین افراد اینستاگرام  و بازاریابی به کمک افراد تاثیرگذار

اینفلوئنسرهای اینستاگرام نیز به دنبال تولید محتوای درخور و مناسب, مخاطب سازگار با عقاید و سبک کار و زندگی خود را پیدا می کنند . هرکدام از اینفلوئنسرها سبک و روش خود برای جذب مخاطب را دارند و به شاخه های مختلفی تقسیم می شوند . در این میان نام آشناترین آنها بازیگران , خواننده ها و ورزشکاران هستند که به مدد رسانه های مختلف نامی آشنا برای مخاطب خود می باشند . به طور مثال یک بازیگر به عنوان یک اینفلوئنسر می تواند در اینستاگرام مارکتینگ و بازاریابی اینستاگرامی با فعالیت های مختلف و مفید تاثیرگذاری و اثر بخشی بیشتری در پیشرفت فرهنگ و یا جا انداختن یک فرهنگ و یا رفتار اجتماعی مناسب بین آدم های یک جامعه را داشته باشند و در مقابل فالوئر اینستاگرام درصورتی که احساس علاقه و جلب شدن توجه خود را نسبت به موضوعی داشته باشد با اینفلوئنسر همراه می شود این موج به وجود آمده قدرتی مناسب برای تغییر فرهنگ غلط و یا فرهنگ سازی و یا کسب درآمد می تواند باشد .

اینفلوئنسر مارکتینگاین روزها اینستاگرام فقط فضایی برای به اشتراک گذاشتن لحظات مختلف ما نیست بلکه به محیطی برای کسب درآمد , رواج یک طرز فکر و یا فرهنگ سازی تبدیل شده است لازم به ذکر است که همه گیر شدن هرکدام از اپلیکیشن های مشابه با خود موجی از اتفاقات خوش آیند و یا ناخوش آیند را به همراه خواهد داشت ما باید بتوانیم صرف نظر از هر گونه اتفاق نامناسب بهره ی مفید از این محیط را ببریم . از اینستاگرام می توان برای افزایش دانش ,آشنایی با سبک های مختلف زندگی و افراد گوناگون ایده گرفتن برای فعالیت های مختلف و کسب انگیزه و … استفاده کرد.

با گسترش و همه گیر شدن اینستاگرام فضایی برای کسب شهرت و محبوبیت برای افراد مختلف در کشورهای متفاوت ایجاد شد. افراد مختلفی موفق به کسب طرفداران خیلی زیاد شدند که هر کدام در زمینه و فضای خاصی تبحر داشتند این افراد با تعداد فالوور بالا را اینفلوئنسر می نامند اینفلوئنسر ها افراد با تعداد فالوور بالایی هستند که به جهت تاثیرگذاری و توانایی ایجاد تعامل با مخاطبین به این نام شهرت یافته اند و هرکدام را میتوان به دلیل یک یا چند خصوصیت و تخصصشان محبوب و معروف دانست البته هستند افرادی که بدون هیچ هنر خاصی و به دلایل متفاوت موج فالوور اینستاگرام به سمتشان سرازیر شده است که در این مقاله مخاطب ما این گروه از افراد نیستند .

بعد از بازیگران از جمله معروف ترین افراد اینستاگرام میتوان به افرادی اشاره کرد که به خاطر استعدادی ذاتی توانایی ایجاد لحظاتی طنز را برای مخاطب خود دارند میتوان گفت اینفلوئنسر هایی که در زمینه ی طنز فعالیت دارند جزو معروف ترین افراد اینستاگرام هستند , فالوئر اینستاگرام آنها با علاقه چندین و چند بار کارها و تولیدات آنها را میبینند یا می شنوند و همین باعث می شود که فالوئر اینستاگرام با آنها احساس نزدیکی و حتی اعتماد کند در مرحله ی بعد اینفلوئنسر ها با تبلیغ و معرفی کالا , برند و … می توانند به کسب درآمد بپردازند.

لازم به ذکر است که اینفلوئنسر ها باید دقت داشته باشند که چه برند یا کالایی را تبلیغ می کنند زیرا در حقیقت دارند اعتماد فالوئر اینستاگرام خود و اعتبار خود را در این میان میگذارند و درصورتی که تبلیغات آنها باعث هدر رفت سرمایه ی فالوئر اینستاگرام  آنها شود آنها علاوه بر از دست دادن منبع درآمد خود مسئله ای مهم تر به نام آبرو و اعتماد مخاطبین خود را نیز از دست می دهند و برگرداندن این اعتبار بسیار سخت و گاهی غیرممکن است .

اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی از شاخه های مهم مارکتینگ این روزها اینفلوئنسر مارکتینگ است روشی که به وسیله آن می توان با هوشمندی و توجه به جزئیات نظر و توجه مخاطبین زیادی را به برند و محصول خود جلب کنید باید در انتخاب اینفلوئنسر و ارتباط آن به محصول و برندتان دقت کنید شاید شما محصول فوق العاده ای داشته باشید ولی با انتخاب یک اینفلوئنسر بی ربط به فعالیت شما بازده به اندازه ی کافی نخواهد بود و شما نتیجه ی مطلوبی نخواهید دید.

بیشتر بخوانید  [26] قیف بازاریابی در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام

بهتر است در زمان انتخاب اینفلوئنسر سلیقه ی شخصی خود را کنار بگذارید و به این دلیل که از فرد یا افرادی خوشتان می آید او را انتخاب نکنید و اجازه دهید تا تیم مارکتینگ با توجه به پلن و برنامه هایی که تدوین شده و سناریویی که از قبل در نظر دارند بهترین و مناسب ترین افراد و اینفلوئنسر ها را انتخاب کنند.

 

معروف ترین افراد ایران در اینستاگرام

در ادامه تعدادی از اینفلوئنسر های اینستاگرام که به دلایل مختلفی به شهرت و تعداد بالای فالوور رسیده اند را عنوان می کنیم . در بین این افراد بازیگران نام آشنا , ورزشکاران و .. جزو معروف ترین افراد اینستاگرام دیده می شوند. اتفاقا بعضی از این افراد نیز درآمد مناسبی از طریق تبلیغات اینستاگرام دارند و رقم های میلیونی جهت تبلیغ در صفحه اینستاگرام خود دریافت می کنند .

۱) محمدرضا گلزار (rezagolzar ) : محمدرضا گلزار با ۵میلیون و ۹۰۰ هزار فالوور یکی از افراد پرطرفدار اینستاگرام است او دارای صفحه ای است با فالوور زیاد که تعداد قابل توجهی از آنها طرفداران وی می باشند . گلزار علاوه بر به اشتراک گذاشتن تصاویر خود و حفظ ارتباط با هواداران و مخاطبین خود از این صفحه برای اطلاع رسانی کنسرت ها , فیلم و سریال ها و یا برنامه های تلویزیونی خود استفاده می کند . در ایران و یا خارج از ایران بازیگران بسیاری همچون محمدرضا گلزار وجود دارند که از این ابزاری که در اختیار دارند برای افزایش تعامل با مخاطبین خود استفاده می کنند .

۲) مهناز افشار : با حدود ۸ میلیون فالوور یکی از معروف ترین افراد اینستاگرام که می توان گفت فالوئر اینستاگرام وی نیز فالوئر تقریبا وفاداری نیز بوده البته در این میان افرادی هستند که این اینفلوئنسر را فالو می کنند ولی طرفدارش نیستند و فقط برای آگاهی از اخبار جاری دنبال کننده ی صفحه ی وی هستند . مهنازافشار علاوه بر پست هایی راجع به زندگی شخصی و خانواده و همچنین فعالیت های هنری خود , اطلاع رسانی ها و فعالیتهای اجتماعی نیز در صفحه ی اینستاگرام خود دارد . در این زمینه نیز اقداماتی انجام می دهد.

۳) بهنوش بختیاری : بهنوش بختیاری با حدود ۷ میلیون فالوور اینستاگرام یکی از معروف ترین افراد اینستاگرام به شمار می آید خانم بختیاری را می توان از جمله اینفلوئنسر هایی دانست که در این فضا با انجام تبلیغات به کسب درآمد نیز پرداخته است و با برند های مشهور و نام آشنایی نیز همکاری کرده است . وی علاوه بر فعالیت های هنری و تبلیغاتی به طور جدی در این فضا به فعالیت های مربوط به امور خیر و اطلاع رسانی های مرتبط با خیریه ی خود یا دیگر خیریه ها نیز می پردازد . بهنوش بختیاری سعی دارد تا از این فضای ایجاد شده برای انجام هر کاری که برای قشر ضعیف جامعه درتوان دارد کوتاهی نکند.

بیشتر بخوانید  ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام

۴) الناز شاکردوست : الناز شاکردوست با نزدیک به ۶میلیون فالوور یکی دیگر از معروف ترین افراد اینستاگرام است صفحه ی الناز شاکردوست بیشتر راجع به فعالیت های هنری وی و یا زندگی روزمره ی اوست که برای فالوئر اینستاگرام او جذاب بوده است و باعث شده تعداد فالوئر اینستاگرام او مرز ۶ میلیون را رد کند.

پرویز پرستویی

۵) پرویز پرستویی (parvizparasttouei ) : پرویز پرستویی با ۴میلیون و ۳۰۰ هزار فالوور بازیگر نام آشنا و پیشکسوت با ارزش و گرانقدر سینمای ایران نیز صفحه ای پر فالوور دارد . استاد پرستویی نیز علاوه بر اطلاع رسانی های مربوط به فعالیت های حرفه ای و یا تصاویر خود از صفحه اش برای اطلاع رسانی رویداد ها و مسائل مربوط امورخیریه نیز استفاده می کند . اگر فالوور صفحه ی استاد پرستویی باشید مطمعنا از فعالیت های اجتماعی وی نیز مطلع خواهید شد استاد پرستویی از اینستاگرام به عنوان فضایی برای بیان عقاید و نقطه نظرات خود استفاده می کند .

۶) لیلا حاتمی ( leilahattami ) : لیلا حاتمی از بازیگران برجسته و توانمند سینمای ایران با ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار فالوور صفحه ای با فالوور نسبتا زیاد دارد که برای اطلاع رسانی فعالیت های هنری و یا مشارکت در امور مختلف همچون رویدادهای مختلف اجتماعی نیز از آن استفاده می کند لیلا حاتمی به دلیل شهرت بین المللی که دارد نیز مورد توجه برخی از ایرانی های خارج از کشور و یا افراد خارجی نیز بوده است.

ترانه علی‌دوستی بازیگر زن سینما

۷) ترانه علیدوستی (taraneh_alidoosti ) : ترانه ی سینمای ایران با ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار فالوور صفحه ای با تعداد زیاد هواداران و مخاطبان مختلف را دارد و در ان از فعالیت های مختلف خود در زمینه های مختلف اخبار و تصاویر مختلفی را به اشتراک می گذارد او یکی از معروف ترین افراد اینستاگرام و سینمای ایران است ولی در صفحه اش فعالیت های تبلیغاتی به چشم نمیخورد.

بیشتر بازیگران با توجه به نوع فعالیت و شهرتی که دارند متعاقبا صفحات اینستاگرام پرفالووری خواهند داشت ولی در این فضا این روزها افرادی را میشناسیم که بازیگر یا خواننده نیستند ولی صفحاتی با تعداد فالوور زیاد دارند و تعامل بسیار خوبی با مخاطب خود ایجاد کرده اند می توان گفت تبلیغات در صفحه اینستاگرام این افراد شاید به نسبت خیلی پربازده تر و شاید کمی ارزان تر نیز باشد .از این گروه نیز برای پروژه های اینفلوئنسر مارکتینگ کمک گرفته می شود و میتوان گفت این اثربخشی به سبب تعامل خوب با مخاطبانشان است .

۸) آذر ماهی صفت ( azarmahisefat )  : آذرماهی صفت با ۲۹۳ هزار فالوور  که به واسطه ی فعالیت در زمینه ی آشپزی و ویدئو های آموزشی و به اشتراک گذاری رسپی های غذاهای مختلف و حس خوب و انرژی مثبتی که در رفتار و کلام وی وجود دارد هواداران و همراهان زیادی را در صفحه ی اینستاگرام خود دارد این اینفلوئنسر در زمینه ی تبلیغات با برندهای بزرگی در شاخه های مختلف همکاری داشته است و این امر نشان دهنده ی اثربخشی م نتیجه ی مطلوب تبلیغات وی می باشد.

۹) هاجر رزم پا ( _hajaram _)  : هاجر رزم پا با ۱۳۰ هزار فالوور از صاحبین صفحاتی ست که با به اشتراک گذاری روایات و قصه های روزمره با ادبیات خود توانسته مخاطبینی که با او و قصه هایش ارتباط برقرار کنند را بیابد . هاجر را میتوان یک نویسنده , یک کارمند شرکت تبلیغاتی , یک قصه گو با داستان های دلنشین دانست هاجر از جمله کاربران اینستاگرام است که خود د زمینه ی دیجیتال مارکتینگ نیز مشغول است و میتوان گفت علاوه بر یک صفحه ی با فالوور زیاد دانش کار کردن در این فضا را دارد . اینکه یک اینفلوئنسر از دانش اولیه ی مورد نیاز برای مدیریت چنین صفحه ای برخوردار باشد یک مزیت به حساب می آید .

بیشتر بخوانید  چگونه با استفاده از اینستاگرام کسب و کار کوچکتان را بزرگ کنید؟

۱۰) یلدا اعلایی( yaldarta) : یلدایی اعلایی با ۱۳۵ هزار فالوور معلمی که سعی می کند علاوه بر تدریس در کلاس درس در فضای مجازی هم دانش خود را به اشتراک گذارد,این روزها یلدا با ترغیب فالوئر اینستاگرام خود به کتابخوانی در این مسیر نیز گام برداشته و کمپین هایی برای افزایش مطالعه , خواندن کتابها و نقد آن راه انداخته که با استقبال مخاطبان زیادی مواجه شده است.

محمدرضا ماندنی۱۱) محمدرضا ماندنی ( maandani )  : عکاس و ایده پردازی خلاق و خوش ذوق با ۱۱۱ هزار فالوور , ماندنی را میتوان یکی از پسرهای خوش ذوق و جالب اینستاگرام دانست که به سبب عکس های زیبا و هنرش طرفداران خاص خود را دارد وی در بسیاری از تبلیغ های مختلف فضای مجازی نقشی چه به عنوان مبلغ و چه به عنوان مجری طرح داشته و این طرح های تبلیغاتی را میتوان از آثار موفق تبلیغات فضای مجازی دانست .

۱۲) بابک برزویه (babakborzouyeh ) : بابک برزویه عکاس و معلم عکاسی با ۲۳۲ هزار فالوور فعال در زمینه ی عکاسی سینمایی و …

۱۳) بزرگ مهر حسین پور (bozorgmehrhosseinpour ) : نقاش و کارتونیست با ۲۸۵ هزار فالوور بزرگ مهر حسین پور به سبب هنرش و طرح و نقش های فوق العاده و بسیار خاصش شناخته می شود ا علاوه بر چاپ آثارش به صورت کتاب دربرگزاری نمایشگاه نیز اقداماتی داشته است البته می توان از طرح های این هنرمند را در بعضی روزنامه ها و مجلات نیز مشاهده کرد.

معروفترین اینفلوئنسرهای دنیا در اینستاگرام 

در ادامه تعدادی از افراد مشهور با تعداد فالوور بالا را معرفی میکنیم که این افراد ایرانی نیستند , این نام ها نشان می دهد که اینفلوئنسر ها در تمام دنیا به فعالیت پرداخته اند و هرکدام با توجه به جغرافیایی که در آن حضور دارند و نوع فعالیتشان چه راهی را برای مدیریت صفحات خود انتخاب کرده اند شاید شما هم آنها را به واسطه ی شغل و فعالیتشان بشناسید

لازم است بدانید این شاخه از مارکتینگ مختص محدوده ی خاصی نیست و در بسیاری از کشورها به عنوان روشی برای تبلیغات در اینستاگرام و سایر کانال‌ها استفاده می شود و اتفاقا روشی پربازده نیز به حساب می آید .

 

 • کیریستیانو رونالدوCristiano Ronaldo ) Cristiano )  : فوتبالیستی با شهرت جهانی با ۱۵۰ میلیون فالوور میزان محبوبیت و شهرت وی برکسی پوشیده نیست واین عدد گواه همین مسئله می باشد  رونالدو نیز یکی از معروف ترین افراد اینستاگرام به شمار می آید و البته فالوئر اینستاگرام رونالدو الزاما طرفدار فوتبال نیستند و شاید خیلی راجع به آن ندانند ولی طرفدار و دوستدار رونالدو هستند و فعالیت های اورا دنبال می کنند . رونالدو به سبب طرفداران زیادی که دارد در زمینه تبلیغات با برندهای بزرگ و مشهوری نیز همکاری دارد اورا می توان علاوه بر یکی از معروف ترین افراد اینستاگرام یکی از معروف ترین افراد دنیا نیز به شمار آورد.
 • David beckham ) davidbeckham ) : بکهام نیز از فوتبالیست های پرطرفداریست که در صفحه ی اینستاگرام خود نزدیک به ۵۳ میلیون طرفدار و دنبال کننده دارد وی همچون رونالدو فعالیت های تبلیغاتی نیز دارد . جالب است در بین طرفدارانافرادی همچون بکهام با رونالدو از همه سن و اقشار مختلف طرفداران متفاوتی وجود دارد هم افرادی که از گذشته ها به بازی این ورزشکاران علاقه داشتند و هم نوجوانانی که به تازگی این افراد را در گروه شخصیت های محبوب خود قرار داده اند.
 • Selena Gomez ) selenagomez )   بازیگر و خواننده ی جوان با شهرت جهانی و ۱۴۴ میلیون فالوور سلنا گومز را میتوان بعد از پیج رسمی اینستاگرام و رونالدو سومین فرد پرطرفدار و در گروه معروف ترین افراد اینستاگرام دانست .
 • Leonardo dicaprio ) Leonardodicaprio )  : بازیگر محبوب و معروف یا نزدیک به ۲۸ میلیون فالوور این روزهای صفحه ی دیکاپریو بشتر از اینکه از فعالیت های هنری یا عکس های شخصی وی پر باشد , حاوی فعالیت های مختلف زیست محیطی اوست .
 • Mark Zuckerberg ) zuck ) : صاحب و بنیان گذار فیس بوک با نزدیک به ۵ میلیون فالوور شاید به نظر عجیب باشه که صاحب فیس بوک که در حال حاضر اینستاگرام را هم خریداری کرده است به نسبت دیگر افراد معروف همچون بازیگران و … فالوور کمتری دارد و این هم از عجایب فضای مجازیست .
 • Ariana grand ) arianagrande )  : خواننده ی پر طرفدار جوان با ۱۴۲ میلیون فالوور محبوبیت و پرطرفدار بودن این شخصیت ها که در بسیاری از کشور ها شناخته شده اند باعث افزایش فالوور های آنها شده هر یک از این فالوور ها از کشوری متفاوت ولی با علاقه ای یکسان هستند .
 • نصرتNusr_ et : آشپزی با استایل و سبک خاص خود کمی عجیب و جالب که مردم بسیاری از سراسر دنیا دوست دارند طعم دستبخت او مخصوصا استیک های ویژه اش را امتحان کنند.  نصرت با نزدیک به ۱۹ میلیون فالوور یکی از پرطرفداران  و معروف ترین افراد اینستاگرام است .
 • Real _ pcy : پارک چانبول خواننده و بازیگر کره ای با ۱۶ میلیون فالوور را میتوان یکی از پر فالوورترین کاربران اینستاگرام دانست جالب است بدانید از زمانی که این خواننده ی جوان کره ای اقدام به ساخت صفحه ی اینستاگرام کرد تا چندمیلیونی شدن تعداد فالوور او چند روزی بیشتر طول نکشید .
بیشتر بخوانید  پروموت در اینستاگرام (ارسال پروموشن)

 

 • Oohsehun : اوه سهون خواننده و بازیگر جوان و مشهور و پرطرفدار  کره ای با ۱۵ میلیون طرفدار فعال که به فعالیت های وی بسیار علاقه مند هستند  .
 • Jongsuk0206 : لی جونگ سوک بازیگر خواننده کره ای با ۱۴ میلیون فالوور وی از صفحه ی اینستاگرام خود برای اطلاع رسانی فعالیت های خود , فیلم و سریال های جدید و … استفاده می کند .

یکی از بهترین راهکارهای تبلیغاتی ، استفاده از اینفلوئنسر هاست. اینفلوئنسر مارکتینگ در صورتی مفید واقع خواهد شد که؛ اینفلوئنسر های شما اختصاصاً برای کسب و کار شما کار کنند. همچنین بهترین حالت influencer marketing زمانی است که در حوزه کاری شما باشند.

متاسفانه در ایران واینر ها را به عنوان influencer میشناسند. viner ها کسانی هستند که در حوزه تفریحی و تولید ویدئوهای سرگرم کننده فعال اند. زمانی این نوع از بازاریابی تاثیر گذار خواهد بود که مخاطب آن فرد را به عنوان یک فرد موثر در آن حوزه قبول داشته باشد.

در سفارش خود حتماً این موضوع را مد نظر داشته باشید که صرفاً به تعداد فالوورهای فرد مورد نظر تمرکز نکنید. حتماً میزان تاثیرگذاری وی در حوزه کسب‌و‌کاری‌تان را مد نظر داشته باشید.

 

منابع ( reference ):

ربات اینستاگرام فالوورهات ، forbes ، Grouphigh ، Followerhot

 

هر سوالی که در مورد اینفولئنسر مارکتینگ در اینستاگرام داشتید کافیه در بخش نظرات زیر همین پست بپرسید تا فوراً به شما پاسخ بدیم.

4.9/5 ( 11 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. داریوش چاکری مقدم
  7:38 1398/01/09

  درود به شما
  چرا توی پستتون در مورد اینفلوئنسرها و شاخ های اینستاگرام و واینر هایی که ویدئوهای خنده دار توی instagram میذارند نگذاشتید؟
  لطفاً ” لیست اینفلوئنسرهای اینستاگرام ” رو به صورت جامع قرار بدید و بگید هر کدوم برای چه چیزی خوبه بهشون تبلیغ بدیم و قرارداد اینقلوئنسر مارکتینگ ببندیم.
  افرادی مثل محمدحسین کریمپور ، شیخ حسین، فرشید بیگ هد و … یا حتی شاخ‌های اینستاگرام و تلگرام مثل وحید خزایی ، داوود هزینه و …
  بدرود

  • فالوورهات
   1:23 1398/01/12

   مرسی داریوش عزیز،
   به نکته خیلی خوبی اشاره کردید به روی چشم در اولین فرصت به مبحث شاخ های مجازی در اینستاگرام و نقد و بررسی اینفلوئنسر مارکتینگ در ایران پرداخته خواهد شد.

 2. pingback اینستاگرام مارکتینگ| کسب درآمد از اینستاگرام | اینفلوئنسر مارکتینگ | بازاریابی در اینستاگرام 2019

 3. رضا میرمیرانی
  10:05 1397/11/05

  از نظر من ثبت تصاویر بهتر در اینستاگرام به معنی تمرین دائمی است و همیشه آمادگی عکاسی از جذابترین مکان ها، مناظر و لحظات را دارم. برای انتشار عکس های واضح با تناژ مناسب و رنگ های طبیعی از یک منظره ثابت فریم های مختلفی گرفته و در فرایند ویرایش تصاویر دقت کنید.

  • فالوورهات
   10:41 1397/12/05

   سلام میرمیرانی عزیز
   دقیقاً درسته،
   بهترین کار اینه که یک حالت ایستا و فریم ورک ثابت برای عکسها است
   به صورتی که اینستاگررام پروفایل شما یک الگوی جالب و خاص داشته باشه

 4. عباس قادری
  4:51 1397/10/24

  سلام
  برای اینفلوئنسر شدن استفاده از ربات به درد میخوره یا نه؟

  • root
   2:15 1397/10/30

   سلام عباس عزیز
   ربات اینستاگرام به هیچ وجه به تنهایی نمی تونه شما رو پیشرفت بده
   ربات اینستاگرام مثل یک سوخت نیترو براتون عمل میکنه ولی باید موتور ماشین سالم باشه اول! یعنی باید بتونید محتواهای خوبی قرار بدید ؛محتواهای جذابی که افراد به جذب کنه و اونها رو وارد تعامل کنه.
   در این صورت ربات میتونه کمک بزرگی برای شما باشه.