۰ تا ۱۰۰ هشتگ در اینستاگرام

هشتگ‌های اینستاگرام نوعی متا دیتا تگ است که در انواع شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود‌. هشتگ‌ها باعث می‌شوند که شما بتوانید مطالب وموضوعات با‌یک موضوع خاص را راحت‌تر بیابید‌.

در هر شبکه‌ی اجتماعی به فراخور زمان و موقعیت متفاوت از قابلیت‌های مختلف به سبب راحت‌تر شدن استفاده از آن شبکه ‌یا ایجاد‌ یک مسیر میانبر استفاده می‌شود‌. از هشتگ در هر شبکه‌ی اجتماعی به روشی خاص و به منظوری متفاوت جهت ‌ترند شدن ‌یک موضوع، عبارت ‌یا اطلاع رسانی و جمع شدن اخبار مربوط به هر رویداد ‌یا موضوع و مسئله‌ای مناسبتی ‌یا خاص استفاده می‌شود. درصورت استفاده مناسب هشتگ‌ها میتوان از این ابزار جهت افزایش تعامل کاربران استفاده کرد.

در اینجا به طور خاص میخواهیم در ارتباط با هشتگ‌های اینستاگرام صحبت کنیم و درباره‌ی نحوه‌ی استفاده و کاربرد هشتگ‌ها دلیل و تاثیرات و‌… بیشتر بدانیم‌.

کاربرد هشتگ‌ها

خیلی طبیعی است که بیشتر افرادی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند کاربردها و دلایل استفاده از هشتگ‌ها را ندادند و حتی درصورتی که از این هشتگ‌ها روزانه استفاده هم می‌کنند ولی دانش و اطلاعات درستی از آنها ندارند و فقط به خاطر تکرار و دیده شدن آنها در صفحات و پست‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از کاربران اینستاگرام در مطالبی که به اشتراک می‌گذارند از هشتگ‌های پرطرفدار و‌یا هشتگ‌های منحصربفرد استفاده می‌کنند ولی شاید کاربرد هشتگ را به خوبی نشناسند.

هشتگ چیست؟هشتگ چیست ؟

در ساخت هشتگ باید کلمه‌یا کلمات مورد نظر خود را بدون فاصله و‌یا با نیم فاصله و‌یا ( _ ) بعد از # قرار دهید. این کلمه می‌تواند کلمات کلیدی مربوط به موضوع پست و مطلب منتشر شده، اطلاعات کوتاهی راجع به مطلب و راهی برای جستجوی موضوع عنوان شده باشد. برای اینکه کاربرد هشتگ به درستی و روشنی حفظ شود باید تمام قوانین برای اجرا و ساخت درست آن رعایت شود و برای مشاهده‌ی بهتر و بیشتر تاثیر هشتگ‌ها میتوان از هشتگ‌های پرطرفدار و‌یا هشتگ‌های منحصربفرد که در آینده توسط خود شما و با راهکارهای مختلف تبدیل به‌ یکی از هشتگ‌های پرطرفدار شود استفاده کرد.

لازم است بدانید برای استفاده‌ی صحیح از هشتگ‌های اینستاگرام باید صفحه‌ی کاربری شما  نیز عمومی ‌باشد. اولین استفاده از هشتگ در شبکه‌های اجتماعی توسط‌ یکی از کارمندان سابق گوگل پلاس در سال ۲۰۰۷ بوده است.کشفی که امروزه میلیو‌ن‌ها بار در روز در شبکه‌های اجتماعی مختلف استفاده می‌شود.میتوانید برای آشنایی بیشتر از این مقاله دیدن کنید: کاربرد هشتگ در افزایش فالوور اینستاگرام .

کلمه‌ی هشتگ در سال ۲۰۱۰ به فرهنگ لغت آکسفورد اضافه شد طبق بررسی‌های صورت گرفته تقریبا ۷۵ درصد از افراد در رسانه‌های اجتماعی مختلف از هشتگ استفاده می‌کنند البته تعداد افرادی که می‌دانند چگونه به درستی از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنند و‌یا چگونه ‌یک هشتگ منحصربفرد را معروف کنند به طور قابل توجهی کم هستند.

تایپ هشتگ و به کاربردن آن در پست به خودی خود کار بسیار آسانی است ولی رعایت نکات و ظرافت‌های مربوط به استفاده‌ی درست از هشتگ‌ها رعایت قوانین کاربرد هشتگ و… باعث ارزشمند شدن هشتگ و افزایش کارایی آن می‌شود‌.

 

نحوه‌ی استفاده از هشتگ‌ها

هشتگ‌های اینستاگرام عموما برای طبقه بندی و دسته بندی مطالب‌، اطلاعات و عکس‌ها توسط کاربران استفاده می‌شوند.

به این صورت که برای هر مطلب به اشتراک گذاشته شده باید از هشتگ‌های مرتبط و مناسب استفاده کنید این کار به شما و مخاطبین شما و هرکاربری در اینستاگرام این امکان را می‌دهد که با جستجوی‌یک هشتگ مرتبط به مطلب ارائه شده از جانب شما به مجموعه‌ای از اطلاعات مرتبط دست پیدا کنند. درصورتی که از هشتگ‌های بی‌ربط استفاده کنید فقط باعث گیج شدن مخاطب می‌شوید‌.

بیشتر بخوانید  برنامه هایی که میتوان با آن عکس گرید یا 4 خونه ای ساخت

برخی از کاربران گمان می‌کنند درصورت استفاده از انواع هشتگ‌های بی‌ربط ولی به تعداد زیاد برای هر پست می‌توانند بازدید پست خودرا افزایش دهند. این تفکر درستی نیست و کاربرد هشتگ در این شرایط نتیجه‌ای مطلوب نخواهد داشت‌، اما استفاده مناسب هشتگ می‌تواند برای شما نتیجه بخش باشد. باید بدانید دیده شدن پست و تصویر و مطلبی با موضوعی خاص در هشتگ‌های بی‌ربط باعث اسپم شناخته شدن آن مطلب از دید کاربران است.

در ادامه تعدادی مثال برای هشتگ‌های مرتبط و هشتگ‌های بی‌ربط عنوان می‌شود شما می‌توانید با توجه به مثال‌های آورده شده به قانون کلی ارتباط هشتگ و موضوع اشراف پیدا کنید و از این روال برای اکثر پست‌ها و مطالب اینستاگرام جهت استفاده مناسب هشتگ‌ها و کاربرد هشتگ درست، در پست‌های مختلف استفاده کنید.

فرض کنید شما به عنوان فروشنده‌ی لوازم خانگی مطلبی راجع به آخرین نسل تلوزیون را در صفحه‌ی اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته‌اید‌. در متن کپشن‌،‌ ترجیها انتهای متن باید از چند هشتگ مرتبط به محصول استفاده کنید البته استفاده از تعداد کمی‌هشتگ راجع به برند و کمپانی نیز برای این نوع پست بلامانع است‌. در این حالت مطلب شما در چندین هشتگ مرتبط با تلویزیون قرار می‌گیرد و هر مخاطبی که به دنبال تلویزیون است با سرچ هشتگ‌های مرتبط وارد فضایی کاملا مربوط به نیاز خود می‌شود‌. در این حالت هیچ لزومی ‌نیست که کاربر حتی برند شما ونام کاربری صفحه‌ی اینستاگرام شما را بداند و تمام محصولاتی که این هشتگ‌های مرتبط را به کاربرده باشند برای او قابل رویت‌اند‌. در این مرحله بعد از کاربرد هشتگ و قرارگرفتن پست شما در گروهی از مطالب مرتبط قدرت محتوا باید ایجاد تمایز و برتری کند‌. پست شما و محصولات در صورتی در کنار دیگر رقبا دیده می‌شود که در مرحله‌ی اول عکس حرفه‌ای و بسیار مناسبی داشته باشد‌.

اگر فکر می‌کنید که تصویر اهمیتی ندارد باید بگویم که سخت در اشتباه هستید و دردنیای تبلیغات و فروش ‌یک تصویر با کیفیت می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای در نگاه اول و جذب مخاطب و مشتری داشته باشد‌. مخصوصا در فضای اینستاگرام که تصویر، حرف اول را می‌زند‌. استفاده‌ی مناسب هشتگ  و هشتگ‌های منحصربفرد در کنار محتوای تولید شده‌ی با کیفیت میتواند تاثیر بسیار زیادی در جلب مخاطب داشته باشد.

درصورتی که گمان می‌کنید که از محصولاتتان تصاویر مناسبی ندارید به شما توصیه می‌کنم که در اولین قدم به دنبال همکاری با ‌یک عکاس حرفه‌ای باشید فردی که بتواند بهترین عکس ممکن را از محصول شما گرفته و آن محصول را به مناسب‌ترین شکل ممکن به نمایش گذارد‌. بعد از عکس‌، کپشن شما در کنار کپشن‌های رقبا مقایسه می‌شود که باید متنی خوب، جذاب و جامع باشد در ضمن طولانی نبودن کپشن تبلیغاتی در این روزها که مخاطب زمان زیادی را صرف مطالعه متن کپشن نمی‌کند از مزایای مطلب ارائه شده به حساب می‌آید. شما باید دقت کنید تا از هشتگ‌های مرتبط با تصویر و متن کپشن به خوبی و درستی استفاده کنید‌، استفاده‌ی مناسب از هشتگ در کنار رعایت این نکات می‌تواند نتایج خوبی را بوجود آورد. در صورتی که سوالی در مورد بهینه سازی هشتگ ها داشتید با فالوورهات تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید  [16] چطور در اینستاگرام عکس و ویدئوی مناسب بگذاریم؟

از هشتگ بی‌ربط پرهیز کنید

حالا فکر کنید اگر‌یک فروشگاه برای معرفی و فروش ‌یک نوع تلویزیون از هشتگ‌های بی‌ربط همچون #لباس #خوراک #پوشاک #سفر و‌…. استفاده کند و این توجیه را هم داشته باشد که با به کار بردن هشتگ‌های بی‌ربط علاوه بر هشتگ‌های مرتبط افراد بیشتری مطلب و محصول مورد نظر را می‌بینند در این مورد به علت تکرار بیش از حد ‌یک پست در موقعیت‌ها و هشتگ‌های بی‌ربط و به دفعات زیاد احتمال ریپورت شدن و همچنین بی‌تفاوت شدن مخاطب نسبت به مطالب عنوان شده شود‌.

مطمئنا شما نمی‌خواهید در ذهن کاربران تجربه و خاطره‌ای بد به جای گذارید.

حتی در بعضی شبکه‌های اجتماعی دیگر آمارها نشان می‌دهد که در صورت استفاده‌ی بیش از ۲‌یا ۳ هشتگ حتی مرتبط آمار بازدید و علاقه مندی به مطلب کاهش پیدا کرده ولی در  اینستاگرام داستان کمی‌فرق دارد و این عدد تقریبا ۱۰ هشتگ است‌، البته می‌توانید بعد از قرار دادن مطلب در صفحه‌ی اینستاگرام خود در کامنت اول از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید در این حالت هشتگ‌ها همان کارایی را داشته و پست شما را به گروه مرتبط خود وصل و هدایت می‌کند و اینکه در نگاه اول باعث دلزدگی بیننده نیز نمی‌شود‌.

نیازی به گفتن نیست که هشتگ‌ها چقدر مفید هستند و کاربرد هشتگ چقدر وسیع و مفید می‌باشد. ولی این مفید بودن تا زمانی ادامه دارد که از هشتگ‌های مرتبط به درستی استفاده شود‌. استفاده‌ی مناسب از هشتگ از راه بررسی و مطالعه‌ی دیگرمطالب منتشر شده در اینستاگرام، بررسی بازخورد و مشارکت مخاطبین صفحات دیگر نیز قابل‌یادگیری است‌.

 

هشتگ‌های پرطرفدار برندها
هشتگ‌های پرطرفدار برندها

هشتگ‌های پرطرفدار، معروف و‌ ترند

هشتگ‌هایی که به اندازه کافی و به دفعات تکرار شده باشند را هشتگ‌های‌ترند شده می‌نامند. این هشتگ‌ها عموما هشتگ‌های پرطرفداری هستند که بوسیله‌ی کاربران بسیاری مورد استفاده قرار گرفتند‌.همان طور که در دوره آموزش افزایش ۱۰۰۰۰ فالوور اینستاگرام ( بازاریابی اینستاگرامی ) دیدید لازم به ذکر است بیشتر از اینکه استفاده از هشتگ‌های پرطرفدار اهمیت داشته باشند ‌یکتا بودن هشتگ مورد استفاده و به کار بردن هشتگ‌های منحصربفرد و تبدیل شدن آن هشتگ به‌یک هشتگ پرطرفدار آن هم از طرف مخاطبین برند و صفحه‌ی شما از ارزش بیشتری برخوردار است.

از‌یک طرف خود شما با استفاده از هشتگ منحصربفرد خود برای تمام پست‌های مرتبط باعث استفاده از هشتگ می‌شوید ولی این برای‌ترند شدن هشتگ کافی نیست‌. شما باید بتوانید با روش‌های مختلف هشتگ منحصربفرد خود را به‌یک هشتگ پرطرفدار تبدیل کنید‌، هشتگی که از جانب دیگر کاربران اینستاگرام نیز به دفعات استفاده شود.

برای مثال می‌توانید از برگزاری مسابقه در اینستاگرام استفاده کنید تا فالوورهای شما‌یک عکس از عکس‌های محصولات شمارا با هشتگ منحصربفرد شما به اشتراک گذارند از این طریق می‌توانید قدمی‌ در جهت ‌ترند شدن هشتگ و تبدیل شدن ‌یک هشتگ منحصربفرد به‌ یک هشتگ پرطرفدار بردارید.

اگرچه که هر شبکه اجتماعی قوانین خود را برای نمایش هشتگ‌ها دارد ولی پایه و اساس این قوانین برای همه‌ی شبکه‌های اجتماعی تقریبا‌ یکسان است.

با توجه به محبوبیت و کارایی هشتگ‌ها در شبکه‌های اجتماعی تعدادی از ابزارهایی که با استفاده از آنها می‌توانید از هشتگ‌های مرتبط مناسب در موقعیت‌های مختلف استفاده‌ی بهینه و درستی داشته باشید در ادامه بیان می‌شود‌.

بیشتر بخوانید  چطور از بلاک و ریپورت اینستاگرام خلاص شویم؟

Hashtagify.me

یک ابزار رایگان برای پیدا کردن هشتگ‌ها می‌باشد همچنین تعداد دفعاتی که هر هشتگ مورد استفاده قرار گرفته را نیز نشان داده و به شما کمک می‌کند تا هشتگ‌های مرتبط با موضوعات مختلف را نیز بیابید‌.

شاید شما فکر کنید که برای‌ یک موضوع مثل غذا فقط هشتگ مرتبط و خاص وجود دارد ولی با استفاده از ابزارها می‌توانید تعداد زیادی از هشتگ‌های مرتبط و مناسب که ارتباطات ظریفی با موضوع مورد نظر شما را دارند، بیابید‌.

RiteTag

یک ابزار جستجوی قدرتمند که بیشتر برای توییتر و فیس بوک قابل استفاده می‌باشد و اطلاعات به روزشده‌ی هشتگ‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

Sprout Social

یک ابزار قدرتمند تجزیه و تحلیل هشتگ در شبکه‌های اجتماعی که می‌توان گفت به عنوان ‌یک ‌یابنده‌ی هشتگ نیز استفاده می‌شود‌. شما می‌توانید با این ابزار بیشترین هشتگ‌های مرتبط با مشاغل و نام تجار خود را بیابید‌.

علاوه برروش‌های فوق راه‌های آسانتری هم برای پیدا کردن هشتگ‌های مرتبط و ‌یافتن بهترین هشتگ‌ها وجود دارد و آن بررسی و جستجو در صفحات و پست‌های مشابه می‌باشد. با انجام این بررسی‌ها شما می‌توانید هشتگ‌هایی که بهترین و بیشترین بازخورد را ایجاد کرده‌اند را پیدا و استفاده کنید.

 

برای هشتگ‌هایتان استراتژی بسازید

اگر میخواهید فقط ‌یک استفاده از هشتگ‌ها داشته باشید بهتر است از آن برای جذب مخاطب استفاده کنید. راهی برای اینکه مخاطب را درگیر مطالب خود کنید و از آن طریق باعث ایجاد ارتباط و تعامل با وی شوید‌.

علاوه بر استفاده از هشتگ‌های مرتبط و هشتگ‌های پرطرفدار شما می‌توانید برای برند و محصول خود و‌ یا حتی به عنوان ‌یک بلاگر برای روزنویس‌های خود از هشتگ‌های منحصربفرد خود استفاده کنید‌.

این روزها هشتگ‌های مربوط به نام‌های تجاری که متعلق به محصولات ‌یک برند هستند برای تبلیغ و معرفی برند و محصولات بسیار مورد استفاده‌اند و خیلی سریع به هشتگ‌های پرطرفدار و معروفی تبدیل می‌شوند‌. برای نمونه می‌توان به هشتگ سامسونگ برای گوشی‌های گلکسی s8 و هشتگ‌های مرتبط به آن اشاره کرد. #GalaxyS8

 

همچنین هشتگ‌های خاص کمپین وجود دارد که برای کمپین بازاریابی خاص ایجاد می‌شود‌. مثلا کمپین برند کفش toms که با هشتگ #withoutshoes سعی در بالا بردن آگاهی کاربران فضای مجازی و‌ یادآور کودکان سراسر جهان که کفش ندارند بود.

البته که کار سختی است اصلاح استفاده‌ی نادرست از هشتگ‌ها و‌یا استفاده از هشتگ‌های بی‌ربط ولی باید با استفاده از روش‌های مارکتینگ هشتگ‌های منحصربفرد خود را به مخاطب بشناسانید و استفاده از آن را در بین کاربران و مخاطبان خود نهادینه کنید‌.

باید بتوانید هشتگ‌هایی منحصربفرد‌، مرتبط و به‌یادماندنی را طراحی و به کار ببرید‌. مراقب باشید هشتگ‌هایی که به کار می‌برید خیلی عمومی ‌نباشند. دلیل انتخاب هشتگ منحصر بفرد جلوگیری از پنهان شدن مطالب شما در بین تعداد زیادی مطلب متفاوت است‌.

مثلا اگر قصد معرفی محصولی جدید درارتباط با خانواده را دارید به جای استفاده از هشتگ کلی و عموعی #خانواده از هشتگ‌های منحصربفرد استفاده کنید‌.

در ابتدا هشتگ‌ها در توییتر مورد استفاده قرار گرفتند و سپس در تمام شبکه‌های اجتماعی رفته رفته استفاده از هشتگ‌های مرتبط رواج ‌یافت‌.

نحوه‌ی استفاده از هشتگ‌ها در توییتر

بیشتر بخوانید  چگونه حساب اینستاگرامی ام را حذف کنم؟

در توییتر هشتگ‌ها برای پیدا کردن مکالمات و‌یا شروع‌یکی از آنها مورد استفاده قرار میگیرد‌، تا زمانی که صفحه‌ی شما عمومی‌است و از هشتگ‌ها در پستهای خود استفاده می‌کنید هرکسی با جستجو در هشتگ‌ها می‌تواند پستهای شما را ببیند‌.

همانطور که قبلا گفته شد استفاده از‌یک‌ یا حداکثر دو هشتگ مرتبط بسیار مناسب است و باعث ایجاد ارتباط و تعامل بیشتر می‌گردد ولی استفاده‌ی بیش از دو هشتگ باعث کاهش تعامل در توییتر می‌شود. شاید این به این خاطر است که کاربران استفاده‌ی بیش از حد از هشتگ‌ها را نوعی فعالیت از جانب ربات‌ها می‌دانند‌.

شما می‌توانید با جستجو در بین موضوعات‌ ترند شده ‌یا سرچ در نوار ابزار و‌ یا کلیک بر روی هشتگ‌ها‌، هشتگ مورد نظر خود و‌یا هشتگ‌های پرطرفدار را بیابید.

 

هشتگ‌های اینستاگرام
رابطه تعداد هشتگ‌های اینستاگرام هر پست با نرخ تعامل کاربران

نحوه‌ی استفاده از هشتگ‌های اینستاگرام

هشتگ‌های اینستاگرام تصاویر و پست‌هایی را که دارای ‌یک هشتگ هستند را در کنار هم جمع می‌کند. هدف از هشتگ‌های اینستاگرام کشف‌، جمع آوری و ایجاد مجموعه‌ای از تصاویر‌، مطالب و پست‌ها با موضوعات مشترک است. این روش و استفاده از هشتگ‌های اینستاگرام به تولیدکنندگان انواع محتوا، این امکان را می‌دهد تا مطالبشان توسط کاربران و مخاطبان بیشتری دیده و بررسی شود و باعث افزایش تعامل در موقعی‌های گوناگون می‌گردد.

مطالعات نشان می‌دهند که پست‌هایی که حداقل‌ یک هشتگ دارند بازخورد و تعاملی بیشتر، تقریبا ۱۲٫۶ درصد نسبت به پست‌های بدون هشتگ دارند. کاربرد هشتگ در این موقعیت افزایش تعامل از طریق قرار دادن مخاطب در میان مجموعه‌ای از علاقه مندی‌ها ‌یا مطالبی که کاربر به دنبال آنها است می‌باشد.

مطالعات متعددی بر روی هشتگ‌های اینستاگرام صورت گرفته است مطالعه برروی هشتگ‌های پرطرفدار و محبوب و‌…. ولی به دلیل متفاوت بودن رفتار کاربران و مخاطبان هر محصول‌، موضوع و‌ یا برند، به نتیجه و دستور العمل دقیقی برای تعداد مناسب هشتگ‌های اینستاگرام دسترسی نداریم. بهتر است با آزمون وخطا و ایجاد تغییر در تعداد و نوع هشتگ‌های به کاربرده شده در پست‌های مختلف خود و در نهایت مقایسه و بررسی میزان مشارکت و تعامل مخاطب به تعداد درست هشتگ‌هایی که می‌توانید استفاده کرده و به نتیجه‌ی مطلوبی نیز برسید دست ‌یابید‌. باید دقت داشته باشید که در حال حاضر اینستاگرام محدودیت ۳۰ هشتگ برای هر پست را درنظر گرفته است و شما اجازه دارید حداکثر برای هر پست از ۳۰ هشتگ استفاده کنید که البته این تعداد بسیار زیاد و گیج کننده است.

هشتگ‌های فیس بوک

برخلاف اینستاگرام و‌ی ا توییتر که اکثر صفحات عمومی‌هستند‌، کاربران فیس بوک صفحات خصوصی دارند و هشتگهایی که در پست‌هایشان استفاده می‌کنند برای دیگران قابل دسترسی نیست بنابراین اکثر هشتگ‌ها برای اینفلوئنسرها و برندها می‌باشد‌.

در زمان انتخاب هشتگ به دنبال عبارت‌های مرتبط با نام تجاری خود باشید‌، سعی کنید هشتگ‌های انتخابی شما بیشترین ارتباط به موضوع بیان شده از جانب شما و تصویر پست داشته باشد. از هشتگ‌ها در کپشن هر پست و در استوری استفاده کنید این کار باعث می‌شود تا مخاطب بوسیله‌ی هشتگ‌های شما به درستی به سمت مجموعه‌ای از اطلاعات جامع و مربوط به ‌یکدیگر هدایت شود.

هشتگ‌‌ها از آن جهت که به کاربر و اینستاگرام در فهم موضوعی و دسته بندی موضوعی پست ( عکس یا ویدئو یا استوری) کمک میکنند بسیار حائز اهمیت هستند.

منابع ( refrences )

sproutsocial.com , sproutsocial.com , ربات اینستاگرام فالوورهات

4.7/5 ( 6 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. رضا منشزاد
  7:40 1398/01/09

  آموزش طرز استفاده از هشتگ ها رو قرار میدید؟ که چجوری از هشتگ ها برای افزایش بازدهی کسب و کار در اینستاگرام استفاده کنیم؟
  یک سری سوال دارم مثل سئو چیست؟ اکسپلور اینستاگرام چیست ؟ هشتگ اینستاگرام چیست؟ و واقعاً مقاله جامعی ندیدم همه این ها رو کنار هم توضیح بده؛ مثلاً ارتباط هشتگ و موتور جستجو و پربازدید شدن عکس و ویدئو رو توی شبکه اجتماعی کامل توضیح بده.

 2. pingback اینستاگرام مارکتینگ چیست؟ | تکینک های بازاریابی اینستاگرامی ⋆ FollowerHot

 3. فالوورهات
  10:17 1397/12/05

  دوستان گلم درسته که محدودیت هشتگ در اینستاگرام ۳۰ تا هست ولی پیشنهاد میشه بیشترین تعدادی که استفاده میکنید ۶ تا باشه
  هشتگ ها را با اختلاف از کپشن اصلی درج کنید تا تجربه کاربری رو در خوانش و زیبایی کپشن پایین نیارید
  ولی تلاش کنید هیچ پستی رو بدون هشتگ نگذارید
  هشتگ ها علاوه بر اینکه به مطلب شما اجازه دیده شدن در میان سایر عکسها و ویدئوهای اون هشتگ رو میده و تعداد تعاملات با پست شما رو بالا میبرند
  به اینستاگرام هم در فهم موضوع عکس یا ویدئو کمک میکنه که در رفتن عکس به اکسپلور اینستاگرام بی تاثیر نیست