تحلیل و آنالیز عملکرد در اینستاگرام

یکی از مهمترین کارهایی که باید برای افزایش فالوور اینستاگرام واقعی و فروش اینستاگرامی انجام دهید تحلیل و آنالیز عملکردتان در اینستاگرام است. بدون تحلیل ، کارهایی که برای افزایش نرخ تعامل مشتریان انجام دادید ممکن است بهترین عملکرد را نداشته باشند.

تحلیل و آنالیز اینستاگراماینستاگرام

ابزاری قدرتمند, پیشرفته و دوستداشتنی. تا به حال به قدرتی که اینستاگرام پیدا کرده و به وسیله ی آن توانسته سهم عظیمی از توجه افراد مختلف را به خود جذب کند فکر کرده اید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید از بین شبکه های اجتماعی درحال حاضر درصد تعامل و ارتباط افراد در اینستاگرام از بسیاری از فضاهای مشابه ( سوشال مدیاها و سوشال مسنجرها ) بیشتر است.

اما باید بدانیم که در همین فضای پرپتانسیل هر قدمی باید حساب شده برداشته شود تا بتوانید مخاطب مناسب فعالیت خود را جذب کنید و افزایش فالوور واقعی اینستاگرام را داشته باشید . برای اینکه استراتژی و برنامه ریزی مناسبی برای انجام فعالیت های مختلف در این فضا بدست آورید احتیاج دارید که به آنالیز رفتار مخاطبین گروه هدف و همچنین به طور کلی کاربران فضای مجازی بالاخص اینستاگرام بپردازید. در صورتی که شما مشغول فعالیت در ایران هستید و به  دنبال جذب فالوور ایرانی اینستاگرام می باشید دایره ی گروهی که باید رفتار وفرآیند های مربوط به آنها آنالیز شود کوچکتر و محدود به ایران می شود.

آنالیز در اینستاگرام راهنمای عملکرد 

صاحبین و طراحان این برنامه ی جذاب خود متوجه خلا آنالیز رفتار مخاطب برای بیزینس ها شدند به دنبال رفع این خلا اکانت بیزینس به امکانات اینستاگرام اضافه شد , اضافه شدن اکانت بیزینس باعث شد تا اول از همه فالوور اینستاگرام راحت تر بتواند با صاحب پیج در ارتباط و تعامل باشد ارتباط با صفحه ای عمومی ( پابلیک) که امکان ارسال ایمیل یا تماس به راحتی فراهم است وحتی اطلاع از خدمات و امکانات ر صفحه احتیاجی به فالوو کردن آن صفحه و بعد منتظر ماندن برای قبول شدن ( درخواست ) ریکوئست و… ندارد . در ادامه صاحبین اکانت های بیزینس بع اطلاعات فوق العاده ای برای آنالیز صفحات خود دسترسی پیدا کردند . اطلاعاتی که هر فرد برای مدیریت و برنامه ریزی چگونگی عملکرد صفحه ی اینستاگرام خود به منظور افزایش فالوور واقعی اینستاگرام احتیاج دارد شاید تاکید بر افزایش فالوور واقعی اینستاگرام کمی برای شما عجیب باشد . در این بازار جدید ایجاد شده که با پرداخت هزینه های بسیار پایین به شما وعده  واهی پیشرفت بیزینس اینستاگرام بوسیله ی خرید فالوور ایرانی اینستاگرام و به طبع افزایش فالوور واقعی اینستاگرام را می دهند باد بدانید که این وعده هایی پوچ و توخالی هستند و صرف هزینه ی هرچند اندک برای این فعالیت و خرید فالوور فقط هدر دادن هزینه است . بنابراین باید عمده توجه و تلاش شما در جهت افزایش فالوور واقعی اینستاگرام باشد . مطمئنا شما خیلی خوب متوجه خواهید شد که با مدیریت درست یک اکانت بیزینس اینستاگرام چطور میتوانید در راستای تولید محتوای مناسب و مورد پسند مخاطب قدم بردارید و در این مسیر افزایش فالوور واقعی اینستاگرام نیز برایتان میسر شود.

اینستاگرام ابزار قدرتمند بیزینسآنالیز واژه ای سخت ولی کاری آسان

شاید در ابتدای امر آنالیز و تحلیل امری دشوار و نیازمند دانش و تخصص بسیار زیادی به نظر آید البته که این علم به مطالعه و تحقیق نیاز دارد ولی با کمی بررسی و جستجو میتوان ابزارهایی ساده برای انجام تحلیل هایی را یافت حال می توان از ابزارهای خود اینستاگرام و یا سایت های مختلف دیگر استفاده کرد استفاه از بعضی از این سایت ها به دانش خیلی زیادی احتیاج ندارد و همچنین قدم به قدم روش تحلیل و استفاده از ابزارها در آنها گفته شده است.

برای استفاده از ابزارهای آنالیزی که اینستاگرام به جهت تحلیل صفحات بیزینس اینستاگرام و افزایش فالوور واقعی اینستاگرام در اختیار شما قرار میدهد نیز میتوانید به راحتی با ساخت یک اکانت بیزینس اینستاگرام به روش های مختلف صفحه ی خود , رفتار مخاطبان و فالوورهای خود و تاحدودی رقبا را آنالیز کنید تا بدین واسطه بتوانید به بهترین شکل ممکن بیزینس اینستاگرام خود را مدیریت کنید و با افزایش فالوور واقعی اینستاگرام به کسب درآمد و یا رسیدن به دیگر اهداف خود هرچه سریع تر , قدرتمندتر و بهتر نزدیک شوید.

بیشتر بخوانید  مهمترین سنجه‌ها و معیاری اینستاگرام که هر کسب و کاری باید بداند

پیشنهاد فالوورهات: ترفندهای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

هر آنچه که قبل , بعد و در هنگام آنالیز نیاز دارید

مخاطبین مورد نظر خود را بشناسید

شناخت مخاطبین هدف از جمله مهم ترین و اولین بخش های یک بیزینس اینستاگرام است . تصور کنید که شما بخواهید اکانت بیزینس اینستاگرام خود را بدون شناختن مخاطبین فعالیت تان مدیریت کنید و فقط با سلیقه ی خود افدام به گذاشتن پست و عرضه ی محصول و خدمات خود کنید . شاید سلیقه ی شما با عموم جامعه تفاوت داشته باشد آنگاه فقط خودتان خریدار محصول یا خدمت معرفی شده هستید. شما میخواهید در این مسیر به صرف هزینه و زمان بپردازید خوب است که باشناخت مخاطبتان بدانید این هزینه در چه مسیری و به چه صورتی صرف می گردد.

با یک مثال این بحث را ادامه میدهم , گمان کنید که شما در زمینه ی پخش و فروش لباس نوزاد فعالیت می کنید بنابراین بخش عظیمی از بازار هدف شما پدران و مادران دارای کودک و یا تازه ازدواج کرده هستند البته نوع , قیمت و موارد بسیار دیگری میتواند گروه مخاطبین شما را محدود و دقیق تر کند . حال فرض کنید بدون در نظر گرفتن این گروه هدف شما اقدام به تبلیغ محصول خود در صفحه ای با فالوور میلیونی کنید که  حدود سنی فالوور های آنها نوجوانان هستند شما در این حالت تمام هزینه ای که صرف تبلیغات کرده اید را تقریبا به باد داده اید.

 

به آنالیزها توجه کنیدبه آنالیزها توجه کنید

توجه مداوم به داده ها و آنالیزهایی که اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد از واجبات بیزینس است . وقتی صفحه ی شما تبدی به اکانت بیزینس اینستاگرام شده است با دسترسی ادمین در چند محل مختلف می توانید به آنالیز های متفاوتی دست یابید.

زیر هر پست در قسمت (view insights) ، شش بخش که توسط اینستاگرام بررسی شده به شما نشان داده می شود این اعداد در تحلیل میزان بازخورد هر پست شما بسیار مفید است و به شما کمک می کند تا متوجه شوید که مسیری که در آن حرکت می کنید صحیح است یا به تغییر احتیاج دارد .

در بخش view insights از بالا سمت چپ اولین عدد، تعداد لایک های پست شما را نشان می دهد (Like), عدد دوم تعداد کامنت های پست شما در اکانت بیزینس اینستاگرامتان می باشد (Comment).البته این دو عدد بدون اینکه صفحه ی شما بیزینس اکانت باشد نیز قابل دسترسی است ولی از اینجا به بعد اطلاعاتی که در اختیار شما قرار میگیردد جالب تر می شود .

عدد سوم نشان دهنده ی تعداد دفعاتی است که مخاطبین شما پست شما را برای فردی دیگر دایرکت فرستاده اند (Share) . این عدد می تواند به شما نشان دهد که پستتان چقدر جذاب , مفید یا کاربردی بوده که مخاطب شما علاقه داشته ا افراد دیگر هم از آن مطلع شوند . عدد چهارم به شما تعداد دفعات ذخیره شدن پست را نشان می دهد (Save). در این مرحله هر چقدر این عدد به نسبت افرادی که پست شمارا دیده اند بیشتر باشد نشان می دهد افراد بیشتری علاقه داشته اند که مطلب شما را دوباره و چند باره ببینند و یا در شرایطی بهتر با تمرکز بیشتر به مطالعه و مشاهده ی آن بپردازند این امتیاز بسیار خوبی برای پست و فعالیت شماست .

عدد بعدی پروفایل ویزیت است که به شما نشان می دهد چند نفر بعد از مشاهده ی پست شما اقدام به ورود به صفحه شما و مشاهده ی دیگر پست ها کرده است در حقیقت شما متوجه می شوید که این پست به چه میزان توانسته نقش یک lead  و هدایت کننده ی قوی را ایفا کند. و عدد آخر تعداد افرادی که پست شما را دیده اند را مشخص می کند (view). در حقیقت میتوان گفت معیار سنجش و آنالیز دیگر اطلاعاتی که در این بخش به شما داده شده است می تواند میزان reach  باشد.

با مقایسه ی تعداد لایک و reach پست میتوانید به این نتیجه برسید که آیا پست شما به قدر کفایت مفید و جذای است یا خیر می توان گفت تک تک اطلاعات کفته شده را باید با reach   مقایسه کرد تا به نتیجه ی مطلوب رسید.

شما باید به طور دقیق و به دفعات در بازه های زمانی مختلف این اطلاعات را برای چند پست اخیر بررسی کنید . این عددها و اطلاعات می توان برای شما زنگ خطر در زمان رخ دادن اشتباه در مدیریت اکانت بیزینس اینستاگرام شما باشد. و یا مشوقتان و نشان دهنده ی مدیریت درست بیزینس اینستاگرام توسط شما باشد.

بیشتر بخوانید  چگونه با استفاده از اینستاگرام کسب و کار کوچکتان را بزرگ کنید؟

آنالیز واژه ای سخت ولی کاری آسان

نگاهتان به رقبا نیز باشد

با بعضی از ابزارهای موجود برای بررسی میتوانید وضعیت رقبا و بیزینس اینستاگرام آنها را نیز کنترل کرد با این کار شما می توانید به خوبی موقعیت خود را بسنجید .

هدف داشته باشید

برای خود در بخش های مختلف مسیر هدف های کوچک و بزرگ  و کوتاه مدت و طولانی مدت قرار دهید وقتی اهداف شما ریز و کوچک شود و برای رسیدن به هر جزء آن برنامه داشته باشید می توان گفت راح تر و صحیح تر به آن جزء می رسید و این خود باعث ایجاد و تقویت انگیزه می شد.

تعدا افرادی که به لینک ها توجه کرده اند

در چند بخش محدود شما میتوانید لینک مستقیم در اینستاگرام قرار دهید در قسمت بیو پیج و در استوری اینستاگرام به وسیله ی ابزارهای مختلف میتوانید تعداد افرادی که روی لینک کلیک کرده اند و به صفحه ی فرود وارد شده اند را بدست آورید این تعداد به شما نشان می دهد که اطلاع رسانی تان راجع به محتوای صفحه ی فرود چقدر جذاب و مناسب بوده است . مقیاس سنجش و مقایسه ی این عدد تعداد کلیل برروی لینک تعداد بازدید کنندگان استوری یا افرادی که پست اطلاع رسانی را مشاهده کرده اند می باشد.

توجه به مشخصات فالوور ها

در قسمت home یا صفحه خودتان در اکانت بیزینس اینستاگرام وارد شوید و صفحه را به سمت چپ بکشید در بخش  insights شما می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را جهت آنالیز و بررسی رفتار فالوور اینستاگرام خود و رسیدن به اهدافتان در بیزینس اینستاگرام که یکی از آنها جذب فالوور ایرانی اینستاگرام است را داشته باشید .

در این بخش در قسمت audience به اطلاعات مفیدی راجع به فالوورهایتان دست می یابید . از بالا در قسمت tsp locations در دو شاخه ی شهر و کشور می توانید به درصد فالوورهای خود از هر شهر یا کشور دست یابید . اگر شما به دنبال جذب فالوور ایرانی اینستاگرام هستید و در این بخش درصد فالوورهای ایرانی تعدادی مطلوبی نسبت به کل فالوورهای اکانت بیزینس اینستاگرام شما باشد در این حالت شما راه درستی را در مدیریت بیزینس اینستاگرام خود طی می کنید.

در قسمت age range  شما میتوانید میانگین سنی فالوورهای خود را ببینید حتی به تفکیک میانگین سنی خانم ها و آقایان نیز قابل مشاهده است . فکر کنید که فروشنده ی کرم دور چشم خانم ها در ایران هستید قائدتا مخاطب شما خانم های بالای ۲۵ سال ایرانی هستند با بررسی این دو بخش باید بخش زیادی از فالوورشما ایرانی باشد و در گروه خانم های بالای ۲۵ سال قرار گیرند اگر مخاطب شما در این گروه نباشد بیزینس اینستاگرام شما نتیجه ی مطلوبی را بدست نخواهد آورد . در صورتی که نتیجه ی بدست آمده با انتظارات و اهداف شما هم خوانی نداشته باشد میتوان نشان دهنده ی اشتباه در روش جذب و افزایش فالوور واقعی اینستاگرام باشد . شاید پست های مناسبی در صفحه خود ندارید و یا نمیتوانید با مخاطب هدف به درستی تعامل و ارتباط داشته باشید , حتی تبلیغ در صفهات اشتباه نیز می تواند نتیجه عکس و نامطلوبی را حاصل شود.

بخش سوم  gender  نشان دهنده ی درصد خانم ها و آقایان فالوور شما می باشد اگر این بخش با بازار هدف شما هم خوانی لازم را ندارد باید در راستای اصلاح مسیر سریع برنامه ریزی کنید و حتی بخش هایی از استراتژی خود را نیز تغییر دهید.

برای مثال اگر شما معلم خصوصی زبان به خانم ها هستید ولی آنالیزها نشان دهند که فالوورهای شمارا بیشتر آقایان تشکیل می دهند برای اقدام اولیه می توانید در چند صفحه ی مختلف که مخاطب آنها بیشتر خانم ها هستند تبلیغ کنید میتوانید برای این تبلیغات اینفلوئنسرهایی که بیشتر فالوور خانم دارند را انتخاب کنید یا صفحات سالن های ورزش یا آرایش خانم ها می تواند محل مناسبی برای تبلیغ شما باشد .

بیشتر بخوانید  راه های افزایش فالوور اینستاگرام

Followers قسمت آخر که نشان دهنده ی میزان استفاده و حضور فالوور اینستاگرام شما از این فضا است به شما این را نشان می دهد که به طور متوسط فالوورهای شما چند ساعت از روز را به اینستاگرام اختصاص می دهند و در قسمت بعدی میانگین تعداد روزهایی که فالووهای شما در اینستاگرام صرف می کنند را نشان می دهد.

این بخش به شمانشان می دهد که بهترین زمان برای فعالیت شما چه روزها و ساعت هایی است مسلما شما زمانی باید در صفحه ی خود فعالیت داشته باشید و پست , استوری , لایو و … داشته باشید که فالوورهای شما در ایسنتاگرام باشند و بتوانند محتوایی که از جانب شما تولید شده است را ببینند . این محدوده ی زمانی فعالیت برای هر گروه هدف خاص متغاوت است .

اگر مخاطب شما نوجوانان و یا جوانان بشاند ساعت و روز فعالیتشان با بسیاری از میانسال ها و یا افراد پیر متفاوت است هر گروه با توجه به نوع کار , تحصیل در مدرسه یا دانشگاه و یا خانه دار , کارمند , بازنشسته بودن و … ساعت ها و روزهای مختلفی را می توانند صرف فعالیت و گشت و گذار در اینستاگرام کنند.

پیشنهاد فالوورهات: متریک‌های کلیدی سنجش عملکرد در اینستاگرام

شما با دانستن این اطلاعات و بررسی و آنالیز آنها به نتایج دقیقی می رسید که باعث می شود از هدر رفت زمان , هزینه  و توان و انرژی نیروی انسانی جلوگیری شود .

مهمترین آمارهایی که از استوری اینستاگرام میتوانید بگیریدتحلیل آمار استوری اینستاگرام

بخش بعدی که از آنالیز های آن می توانید اطلاعات بسیار مفیدی بدست آوری استوری اکانت بیزینس اینستاگرام است .

اولین بخش insights اینستاگرام  interaction  نام دارد در این قسمت شما تعداد عکس العمل های ویزیتورهای استوری خود را میبینید می توانید متوجه شوید که چند نفر استوری شما را ریپلای کرده اند این عمل میتواند برای پرسیدن یک سوال نشان دادن علاقه و یا عدم علاقه ی بیننده ی استوری بوسیله یک جمله , کلمه و یا حتی استیکر باشد. همچنین در این بخش می توانید مشاهده کنید که چند نفر بعد از دیدن استوری شما علاقه مند شده اند که پروفایل شما را مجددا مشاهده کنند.

در قسمت بعدی (discovery) ابندا شما تعداد اکانتهایی که استوری شمارا را دیده اند را متوجه میشوید سپس در قسمت impressions تعداد دفعاتی که عکس یا ویدئو شما دیده شده است را می بینید فرق این قسمت با قبلی در این ات که در قسمت قبل تعداد اکانتها یکتا هستند ولی در این بخش اگر یک اکانت ۵ بار استوری شمارا دیده باشد هر ۵ بار آن ثبت می شود هر چه این عدد بیشتر باشد نشان میدهد که ایتوری شما جذابیتی برای بیننده داشته تا دوباره برگردد و آن را به دفعات مشاهده کند.

در قسمت  follows تعداد افرادی را می بینید که بعد از دیدن استوری شما تصمیم میگیرند که صفحه ی شما را فالوو کنند . شاید یکی از دوستان شما استوری شما را در صفحه ی خود قرار داده است و یا شما به این صورت در یک اکانت بیزینس اینستاگرام دیگر تبلیغ کرده باشید برای اینکه بهره ی لازم از این موقعیت را ببرید باید متن و تصویر به کار رفته انقدر جالب باشد تا مخاطب در مرحله ی اول ترغیب به دیدن پروفایل شما شود و سپس صفحه ی شما را فالو کند در این پروسه محتوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است شما باید هم به محتوای متنی و هم به محتوای تصویری توجه ویژه ای داشته باشید زیرا این دو را میتوان دو دست نیرومند جهت افزایش فالوور واقعی اینستاگرام دانست.

بخش بعدی navigation  را می بینیم اولین گزینه back نشان دهنده ی تعداد دفعاتیست که بیننده بعد از تمام شدن استوری برمی گردد تا استوری قبلی را ببیند. در این حالت می توان حدس زد که محتوای این استوری برای بیننده جالب توجه بوده است یه اطلاعیه , خبر  , متن مناسب و جالب و … میتواند در این گروه قرار گیرد. البته دلیل دیگر می تواند زیاد محتوای استوری و عدم توانایی بیننده در خواندن و مشاهده ی آن مختوا در زمان کوتاه باشد. که در این صورت بهتر است این مسئله نیز مدیریت شود . forward تعداد دفعاتی را نشان می دهد که بیننده قبل از به اتمام رسیدن زمان نمایش استوری با ضربه بر روی تصویر به استوری بعدی می رود این نشان دهنده ی عدم جذابیت محتوای این استوری می باشد. حال می تواند یک موضوع تکراری  و یا بی ربط به نوع فعالیت و علایق فالوورهای صفحه باشد.

بیشتر بخوانید  تبلیغات در اینستاگرام | سیر تا پیاز Instagram Ads

شما در بخش قبلی بین استوری های یک اکانت سویچ می کنید و جا به جا می شوید. ولی در  next story  مخاطب علاقه ای به دیدن استوری های یک اکانت ندارد. و به سراغ استوری های اکانت دیگر می رود. زیاد بودن این عدد به نسبت بینندگان استوری شما اصلا خوب نیست. شاید به دلیل تعداد زیاد استوری ها و یا صدای ناهنجار و بلند ویدئوهای قرارداده شده به عنوان استوری , تبلیغات زیاد , تصاویر و محتوای نامناسب و حتی بی ربط مخاطب شما تمایلی به دیدن استوری های شما نداشته باشد. این مسئله نه تنها باعث فزایش فالوور واقعی اینستاگرام نمی شود بلکه یکی از نتایج آن ریزش فالوور اینستاگرام نیز می تواند باشد.

Exited نیز تعداد عمل هایی که باعث شده تا بیننده از استوری شما خارج شود را نشان می دهد.

تحلیل آمار لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام چه آمارهایی میدهد؟

به تعداد بینندگان لایو ها توجه کنید

شما به عنوان صاحب یک بیزینس اینستاگرام جهت تقویت و افزایش تعامل با مخاطب می توانید از موقعیت های مخاطب از قابلیت لایو اینستاگرام استفاده کنید . آنالیز عددها و رقم هایی که در این موقعیت بدست می آید نیز میتواند نتایج بسیار کاربردی و مفیدی را حاصل شود.

بیزینس در اینستاگرام

در هر لایو چند مورد باید رعایت شود و مورد توجه قرار گیرد آنالیز این موارد می تواند به شما کمک کند تا از این امکان اینستاگرام به نحو احسنت استفاده کنید . تعداد افرادی که در شروع لایو بینده ی آن می شوند به چند آیتم وابسته است . روز و ساعت شروع لایو میتوان از قسمت های قبلی روز و ساعت های مناسب را انتخاب کرد البته استفاده از قابلیت نظرسنجی از مخاطبان نیز می تواند ایده ی خوبی باشد و با همفکری فالوورهایتان یک ساعت مناسب برای لایو را انتخاب کنید . اینکه موضوع لایو چه باشد و در چه محلی با حضور چه افرادی لایو برگزار شود از نکات بسیار با اهمیت است که در این بخش نیز می توانید از نظر مخاطبین استفاده کنید این نظر سنجی ها و استفاده از نظر مخاطب باعث افزایش تعامل با آنها نیز می شود که برای جذب و نگهداشت آنها بسیار مفید است . بعد از شروع لایو تعداد افرادی که به بینندگان اضافه می شود یا از آنها کم می گردد بسیار مهم و راهنمای بسیار خوبیست اگر مطالب عنوان شده مفید و جالب باشد بینندگان لایو تا انتها همراه شما خواهند بود ولی اگر در انتهای زمان لایو تعداد زیادی از مخاطبینتان را از دست داده باشید نشان دهنده ی وجود مشکل یا مشکلاتی در این بخش می باشد . این مشکلات می تواند مربوط به محتوا نور صدا و مسائل فنی بوده و یا مربوط به نوع بیان , رفتار و مسائل مطرح شده باشد در پایان و یا حتی در طول زمان لایو از مخاطب خود نظرسنجی کنید سعی کنید آنها را درگیر بحث و گفتگو کنید و متکلم وحده نباشید مگر اینکه لایو شما سخنرانی یا اطلاع رسانی خاصی باشد .

به طور کلی آنالیز رفتار مخاطب از جذاب ترین بخش های بیزینس اینستاگرام است زیرا به شما این فرصت را می دهد تا با کنارهم چیدن قطعه های یک پازل به نتیجه ای دست یابید که بیزینس اینستاگرام شمارا قدرتمند سازد و باعث ایجاد حس رضایت در فالوور اینستاگرام گردد.

 

منابع ( References )

Brand24, MetriCool, FollowerHot , ربات اینستاگرام فالوورهات

 

4.9/5 ( 9 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. علی خمسه
  11:31 1397/11/18

  سلام میشه بگید ” نرخ تبدیل” و ” نرخ تعامل” چیه؟
  engagement rate
  چجوری میشه نرخ انگیجمنت اینستاگرام رو حساب کرد؟

  • root
   1:06 1397/11/23

   سلام علی عزیز،
   نرخ تبدیل یا Conversation rate مربوط میشه به درصد افرادی که از هر مرحله قیف بازاریابی به مرحله بعدی میرن
   و نرخ تعامل درصد افرادی است که از طریق لایک و کامنت با صفحه شما تعامل دارند مثلا اگر ۱۰۰۰ فالوور دارید و ۱۰۰ تا لایک و کامنت درصد تعامل شما ۱۰% هست

 2. ساناز
  9:51 1397/11/05

  سلام میشه یک سری ابزار برای آنالیز شبکه های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام معرفی کنید؟

  • root
   5:58 1397/11/10

   ۱٫ Instagram Insights
   ۲٫ Simply Measured
   ۳٫ Iconosquare
   ۴٫ Union Metrics
   ۵٫ Squarelovin
   ۶٫ Socialbakers
   ۷٫ InstaFollow
   ۸٫ Pixlee
   ۹٫ Crowdfire
   ۱۰٫ Websta

   در صورتی که ساناز جان از مشتری های دستیار هوشمند فالوورهات هستید خود داشبورد فالوورهات بهترین بینشها و آنالیز ها رو میتونه به شما بده.

   • Abdollah varasti
    3:45 1397/12/19

    Brand24, MetriCool, FollowerHot
    تحلیل آمار رو قبلا با اینها انجام میدادم ولی آمار ناقصی میدادن
    بهترین سایت آنالیتیکس و تحلیل آمار اینستاگرام آیکونواسکوئر است که میشه باهاش اینستاگرام و کسب و کار رو واقعا تجزیه تحلیل کرد
    https://pro.iconosquare.com
    Grow your Instagram and Facebook presence with exclusive insights and best-in-class management tools for your team. Start a 14-day Free Trial

 3. pingback نحوه ی مدیریت و تعامل اکانت اینستاگرام با فیسبوک | ارتباط فیسبوک و اینستاگرام 2019آموزش کامل

 4. امین
  4:09 1397/11/01

  تحلیل آمار استوری توی اینستاگرام خیلی برا مفید بود. من مدام به دنبال مطالبی هستم که کمک کنند بهتر کار کردن با اینستاگرام رو یاد بگیرم و بتونم مشتری جذب کنم برای اینستاگرامم.
  اگه ممکنه بهم توضیح بدین توی حوزه ی مد و فشن چیکار کنم؟

  • فالوورهات
   4:40 1397/11/02

   سلام، امین جان ، توی حوزه کاری شما خیلی خیلی خیلی جواب هست اینستاگرام، چون که توی بحث فشن خیلی عکس و ویدئو اهمیت بالایی داره و مخاطب هم محتواهایی در مورد شیک پوشی رو زیاد میپسندن.
   اول تلاش کنید پرسونای مخاطب خودتون رو بشناسید که دقیقاً چه چیز هایی رو میخواد و بعد اقدام به تولید محتوا کنید.
   در راه شناسایی رفتار مخاطب و ویژگی های اون آنالیز اینستاگرام خیلی کاربردی هست.