انواع بازاریابی ویدئویی در اینستاگرام

انواع بازاریابی ویدئویی در اینستاگرام

ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام برای افزایش فروشاینستاگرام یک پلت فرم اجتماعی آنلاین است که ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد(ژوئن ۲۰۱۸).

مقدار زمان مصرف شده توسط کاربران اینستاگرام برای تماشای فیلم ها به طور مداوم در طول زمان در حال افزایش است. این بدان معنی است که در اینستاگرام، ویدیوها به همان اندازه تصاویر دارای اهمیت است.

در نتیجه، بیشتر برندها اکنون بازاریابی ویدیو را پذیرفته اند و تناوب و تعداد پست های ویدیویی در اینستاگرام در طول چند سال گذشته به تدریج افزایش یافته است.

بازاریابی ویدیویی در اینستاگرام یک فرصت برای کسب و کار است که به دنیا نشان دهد این افراد چه کسانی هستند و چه کارهایی در یک بازه ۶۰ ثانیه ای و یا کمتر انجام می دهند. به همین دلیل است که هر کسب و کاری باید استراتژی خود در اینستاگرام را تجدید نظر کند.

 

  • انواع ویدیوها در اینستاگرام

ویدیوهای برندینگ

ویدیوهای محصول

ویدیوهای آموزشی کار با محصول

ویدیوهای آموزشی

ویدیوهای  Live(پخش زنده)

 

  • جایی که کسب و کارها می توانند ویدیوهای خود را در اینستاگرام پست کنند

ویدیوهای میان محتوایی اینستاگرام

ویدیوهای استوری اینستاگرام

IGTV  اینستاگرام

تبلیغات ویدیویی اینستاگرام

۱-  انواع ویدیوها در اینستاگرام

ویدیوهای برندینگ

ویدیوهای برندینگ حاوی یک پیام خاص برای آشنا کردن مخاطبان با کسب و کار است که با هدف ایجاد تصویر برای کسب و کار استفاده می شوند و لزوما محصولات و یا خدمات کسب و کار را نمی فروشند اما به عنوان یک ابزار برای انسانیزه کردن کسب و کار با جذب مشارکت احساسات مشتریان به کار می روند.

این ویدوها باید کوتاه و سرگرم کننده باشند و به مستقیما تبلیغ نشوند و اصل (اورجینال) باشند.

ویدیوهای محصول

ویدیوهای محصول به وضوح محصولات یا خدمات کسب و کار را توضیح می دهد.این نوع از ویدیوها نه تنها مزایای محصولات را هایلایت نمی کند، بلکه مشکلات مربوط به محصول را برای مشتریان حل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  استفاده همزمان از چند حساب کاربری اینستاگرام در اندروید و ios

ویدیوهای محصول باید خلاقانه طراحی شود و حتماً شامل نمایش عملکردهای اصلی محصول بر مشتریان و تاثیرات آن بر جامعه باشد. ایجاد ویدیوهای خلاقانه باعث کمک به تاثیر طولانی مدت در ذهن مشتری می شود.

یک ویدیوی محصول خوب، وقتی حرفه ای می باشد که به اندازه کافی برای حفظ توجه مشتری و ایجاد وضوح بالای کالا زمان صرف کرده باشد. همچنین این نوع از ویدیوها باید به نحوی ایجاد شوند که مشتریان بتوانند با محصولات تبلیغ شده به خوبی ارتباط برقرار کنند.

ویدیوهای آموزشی کار با محصول

این ویدیوها، فیلم های آموزشی کسب و کار هستند، که روش گام به گام نحوه استفاده از یک محصول و  همچنین اطلاعات اضافی در مورد محصول مانند نحوه نگهداری از آن را توضیح می دهد.

یک ویدیوی آموزشی کار با محصول باعث ایجاد برقراری ارتباط بیشتر با مشتریان خواهد شد که باعث می شود مشتریان احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

 

ویدیوهای آموزشی

عملکرد اصلی این ویدیوها، آموزش به بینندگان است. با این فیلم های آموزشی می توانید در اطلاع رسانی به مخاطبان خود برای حل مشکلات محصول کمک کنید.

یک ویدیوی آموزشی خوب باید ویژه، واقعی و آموزنده باشد.

ویدیوهای  Live(پخش زنده)

این ویدیوها از پخش های زنده در اینستاگرام است که اجازه پخش ویدیو در زمان واقعی به مخاطبان شما می دهد و تنها در هنگام پخش ویدیو قابل تماشاکردن است و  قابل بازپخش نمی باشد.

ویدیوهای زنده می توانند برای پوشش رویدادهای مهم برای یک کسب و کار مانند راه اندازی یک محصول جدید استفاده شوند.

 

  • جایی که کسب و کارها می توانند ویدیوهای خود را در اینستاگرام پست کنند

ویدیوهای میان محتوایی اینستاگرام

شامل کلیپ های کوتاه ۶۰ ثانیه ای هستند که می تواند شامل چندین پست تصویری با نسبت ابعاد ۱:۱  یا ۱٫۹:۱ باشند.

این نوع از ویدیوها به طور خودکار  و بدون صدا در اینستاگرام اجرا می شوند. هرچند که بیننده می تواند با ضربه زدن به ویدیو، صدای آن را بشنود.

بیشتر بخوانید  درآمد اینستاگرام از کجاست؟ اینستاگرام از چه طریقی پول درمی آورد؟

بهترین شیوه ها برای ویدیوهای میان محتوایی اینستاگرام عبارتند از:

کوتاه و دقیق

ویدیوی خوب در میان محتوا کوتاه است و مستقیما سخن اصلی را بیان می کند که باید کمتر از ۳۰ ثانیه یا حداکثر ۶۰ ثانیه باشد زیرا اکثر کاربران اینستاگرام تمایل به مشاهده ویدیوهای کوتاه مدت در مقایسه با ویدیوهای طولانی دارند.

در ارتباط بودن

برای ایجاد ویدیوهای میان محتوایی تعاملی، در صورت امکان بهتر است به تمامی کامنت ها پاسخ داده شود. پاسخگویی به کامنت ها در اینستاگرام باعث ایجاد سطح بالایی از اعتمادسازی میان کاربران خواهد شد.

 

محتوای متمرکز بر مخاطبان

این نوع از محتواها نشان می دهند که کسب و کار می تواند به نیازهای مشتری مرتبط باشد و باعث جذب بیشتر بینندگان به ویدیوی میان مخاطب شود.

ویدیوهای استوری اینستاگرام

ویدیوهای کوتاه حداکثر ۱۵ ثانیه ای و به مدت ۲۴ ساعته می باشند. استوری های اینستاگرام محتوای تمام صفحه موبایل هستند.بنابراین، به یاد داشته باشید که برای ایجاد استوری های اینستاگرام، فیلم ها باید در موقعیت عمودی با نسبت ابعاد ۹:۱۶ باشند.

بهترین شیوه های ویدیوهای استوری اینستاگرام عبارتند از:

استیکرهای اینستاگرام

استیکرها، استوری های اینستاگرام را منحصر به فرد می کنند و باعث جلب توجه مخاطبان می شوند.شما می توانید از استیکرهای مختلف برای جذب مخاطبان بیشتر و یا تبلیغ محصولات خود استفاده کنید.

از استیکر (برچسب) هایی که می توانید استفاده می کنید، استیکرهای هشتگ، استیکرهای    mention(منشن)، استیکرهای پرسشی، استیکرهای نظرسنجی، استیکرهای لوکیشن و استیکرهای ایموجی (شکلک) هستند.

از چه پرسش هایی باید در اینستاگرام به منظور برقراری گفتگو استفاده کرد؟

استوار باشید

یک استوری اینستای خوب باید کوتاه، خلاقانه، معتبر، منحصر به فرد، جالب و دارای یک جریان سازگار باشد.با این ویژگی ها مخاطبان می توانند به درک محتوای مفید برسند.

سر وقت باشید

استوری های اینستاگرام ۲۴ ساعت به طول می انجامد. پس باید به موقع با مخاطبان در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید  46 آمار اینستاگرام که هر بازاریابی نیاز است بداند

 

ویدئو مارکتینگ و بازاریابی ویدئویی با IGTV-instagram آی جی تی وی اینستاگرامIGTV اینستاگرام

در IGTV حداکثر مدت زمان ویدیو برای اکانت‌های معمولی ۱۰ دقیقه و برای اکانت‌های محبوب یا تایید شده، ۶۰ دقیقه است.

IGTV این اجازه را به کاربران می دهد تا فایل های ۳٫۶ GB در قالب فایل آپلود کنند. این ویدیوها باید به صورت عمودی با نسبت ابعاد  ۹:۱۶ باشند.

بهترین شیوه ها عبارتند از:

مقدمه صوتی خود را انتخاب کنید

آهنگ مقدمه خوب به دقت انتخاب می شود تا مخاطبان بیشتری از IGTV به دست آید. هرچند، نرم افزارهایی که با صداهای بلند و حیرت انگیزی خود باعث جذب مخاطبان تا انتهای پایان مشاهده IGTV خواهد شد.

 استیکرهای اینستاگرام

این استیکرها، برای استوری های اینستاگرام جذاب هستند و با هدف رسیدن به مخاطبان بیشتر کاربرد دارند. از استیکرهای هشتگ قابل کلیک و لینک های IGVT اینستاگرام برای دستیابی به کاربران بیشتر و ترویج کسب و کار استفاده کنید.هرگاه کاربران بر روی لینک ها یا هشتگ ها کلیک کنند، آن ها باید به فیدها feeds) ) هدایت شوند، درست مثل این است که آن را به صورت دستی جستجو می کنند.

ادامه مطالب: چگونه برندها از IGVT استفاده می کنند( با مثال)

 

تبلیغات ویدیویی اینستاگرام

تبلیغات ویدیویی اینستاگرام فیلم های پست شده در اینستاگرام با اهداف تبلیغاتی هستند. درست مانند ویدیوهای میان محتوایی اینستاگرام، می تواند تا ۶۰ ثانیه به طول انجامد و نسبت ابعادی ۱:۱ یا ۱٫۹:۱ داشته باشند و به طور خودکار بدون صدا پخش شوند.

اجازه دهید بهترین شیوه های آن را مشاهده کنیم:

استفاده از پست های با تمرکز بر انگیجمنت و تعامل

با تقویت تمرکز ویدیوهای تبلیغاتی‌تان در اینستاگرام بر روی برانگیختن تعامل مخاطبان راندمان مطالب شما افزایش می‌یابد. این‌گونه پست‌ها با بدست آوردن تعداد لایک های بیشتر، کامنت ها، اشتراک ها، دایرکت مسیج ها و بازدیدها بهترین کمک را به شما می کند.

از استوری های اینستاگرام هایلایت شده استفاده کنید

مجموعه ای از استوری های اینستاگرام هستند که می تواند دائما در پروفایل شما باقی بماند. استوری هایلایت های اینستاگرام میتواند بهترین مکان برای نمایش تستیمونیال (testimonial)  و توصیه‌نامه‌های مشتریانتان باشد.

بیشتر بخوانید  بازاریابی رمز عبور فراموش‌شده اینستاگرام (راهنمای گام‌به‌گام)

در این صورت بارها و بارها توسط مشتریان و فالوورهای شما دیده می‌شوند و اثرپذیری بالایی بر روی کسب و کارتان خواهند داشت.

از استراتژی بازاریابی جاذبه‌ای محتوا (اینباند مارکتینگ) استفاده کنید

این استراتژی مارکتینگی مخصوصاً برای کمک به حفظ مشتریانی که اخیراً به کسب و کار شما جذب شده اند کمک می‌کند. از طریق انتشار مداوم ویدئوهای مرتبط در اینستاگرام ، کاربران را در تعامل و ارتباط با برندتان نگه دارید.

فکر نهایی

ویدیوها ابزار تبلیغات بهتری در مقایسه با تصاویر هستند زیرا تعاملی تر و جذاب ترند. کسب و کارها از طریق اینستاگرام می توانند محصولات و خدمات خود را به صورت فیلم های خلاقانه و با کیفیت تبلیغ کنند.

ویدیوها طول متفاوتی از ۱۰ ثانیه تا حداکثر ۶۰ دقیقه براساس نوع نیازهای کسب و کار  و اهداف تبلیغاتی خود دارند.

5/5 ( 2 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

دسته بندی ها: عمومی

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *