جدیدترین امکانات و قابلیت های اینستاگرام ۲۰۱۹

فیچرهای اینستاگرام ابزارها و امکانات اینستاگرام
فیچرها و امکانات اینستاگرام

در این مقاله، قابلیت‌های جدید اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد . راهنمای تصویری استفاده از این امکانات را در اینستاگرام آموزش خواهیم داد.

در صورتی که تمامی قابلیت‌های اینستاگرام را بدانیم ، قادر خواهیم بود بسیار بهتر از این شبکه اجتماعی استفاده کنیم.

اینستاگرام

یک نرم افزار آنلاین اشتراک گذاری عکس و پلت فرم شبکه اجتماعی است که توسط فیس بوک در سال ۲۰۱۲ به دست آمده است.

اینستاگرام به کاربران این اجازه را می دهد که تصاویر خود را آپلود یا ویرایش کنند و همچنین ویدیو ها را از طریق اپلیکیشن موبایل کوتاه کنند. کاربران می توانند با افزودن کپشن در هر یک از پست های خود و استفاده از هشتگ ها و لوکیشن تگ های جغرافیایی برای نشان دادن این پست ها استفاده کنند که می تواند توسط سایر کاربران درون برنامه قابل جستجو باشد. هر پست توسط کاربر در  feedهای اینستاگرام فالوورها ظاهر می شود و در نتیجه می تواند توسط هشتگ ها یا تگ های جغرافیایی مشاهده شود.کاربران همچنین می توانند مشخصات خود را پرایوت کنند تا تنها فالوورهای خودشان پست های آن ها را مشاهده کنند.

همانند سایر سیستم عامل های شبکه اجتماعی، کاربران اینستاگرامی می توانند like, کنند، کامنت بگذارند و پست های دیگران را نشانه گذاری کنند همچنین پیام خصوصی به دوستانشان از طریق دایرکت مسیج اینستاگرام ارسال کنند. تصاویر می تواند در یک یا چندین سایت های رسانه اجتماعی دیگر  از جمله  Twitter, Facebook و Tumblr به اشتراک گذاشته شود.

اینستاگرام تنها یک ابزار برای افراد نیست بلکه محلی برای کسب و کار می باشد.این اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس، بیزینس ها را قادر می سازد تا یک حساب تجاری رایگان برای تبلیغ برند و محصولات خود ایجاد کنند. بیزینس هایی با حساب های کسب و کار دسترسی به متریک های  engagement و impression را دارند.مطابق وب سایت اینستاگرام، بیش از یک میلیون تبلیغ کننده در سراسر جهان وجود دارند که از اینستاگرام برای اشتراک گذاری استوری ها و نتایج کسب و کار خود استفاده می کنند. علاوه بر این، ۶۰ درصد از افراد می گویند که محصولات جدید را از طریق برنامه کشف می کنند.

تاریخچه اینستاگرام

اینستاگرام در سانفرانسیسکو توسط  Kevin Systrom (کوین سیستروم(  و   Mike Krieger (مایک کریگر) راه اندازی شد که در ابتدا سعی در ایجاد یک پلت فرم مشابه به طور انحصاری برای به اشتراک گذاری عکس تبدیل کرد.کلمه اینستاگرام ترکیبی از “instant camera” و “telegram.” می باشد.

نرم افزار IOS آن در اکتبر  ۲۰۱۰ و از طریق فروشگاه iTunes App منتشر شده بود و نرم افزار  Android  آن در آپریل ۲۰۱۲ منتشر شد. محبوبیت این پلت فرم رشد سریعی پیدا کرد و با گزارش شرکت تنها پس از دو سال راه اندازی بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال به دست آمد.این آمار توجه فیس بوک را به خود جلب کرد  به گونه ای که توانست اینستاگرام رسمی را با یک میلیارد دلار در تابستان ۲۰۱۲ خریداری کند.پ

فیلترهای عکس در اینستاگرامدر اصل فقط می توان عکس ها را به اینستاگرام ارسال کرد، اما این کمپانی در سال ۲۰۱۳ ویدیوهای ۱۵ ثانیه ای منتشر کرد و در سال ۲۰۱۶ طول ویدیو را تا ۶۰ ثانیه گسترش داد.تا سال ۲۰۱۵، تمامی عکس های ارسالی در اینستاگرام به نسبت ابعاد مربعی بود. بعد از آن این رویه تغییر کرد تا کاربران بتوانند عکس ها و ویدیو ها را در اندازه کامل آپلود کنند.

این کمپانی منبع جنجال بوده است اینستاگرام در سال ۲۰۱۲ این جمله را به خط مشی خدمات خود اضافه کرد.

به منظور کمک به ارائه مطالب یا تبلیغات جالب پرداخت شده یا حمایت شده، شما موافقت می کنید که بیزینس یا موسسه های دیگر  می توانند به شما نام کاربری ، عکس (همراه با ابرداده های مرتبط) پرداخت کند، و/یا اقدامات شما را در ارتباط با محتوای پرداخت شده یا حمایت شده یا تبلیغات، بدون هیچ گونه جبران خسارت بگیرد.

پس از واکنش سنگین از سوی کاربرانی که می ترسیدند اینستاگرام عکس ها و شناسه های آن ها را بفروشند، مدیر عامل سیستم به کاربران اطمینان کرد  این قصد شرکت نبوده است. زبان به سرعت از سیاست حذف شد.

با تصمیم اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ به منظور تغییر نمایش عکس های جدول زمانی در زمان سنجی به ترتیب زمان با استفاده از یک الگوریتم برای تعیین نظم عکس نیز بازخورد منفی دریافت کرد.

از آوریل سال ۲۰۱۷، این شرکت ۷۰۰ میلیون کاربر فعال داشت بیش از دو برابر کل پایگاه کاربر توییتر

ویرایش ابزارها و فیچرها

اینستاگرام طیف وسیعی از فیلترهای دیجیتالی را فراهم می کند که می تواند به عکس های کاربران اعمال شود، از جمله افزودن ظاهر محو شده با ویژگی های ویرایش مانند  ,Lux روشن کردن اثر سایه ها، تاریکی هایلایت ها و افزایش کنتراست همچنین ابزار تنظیم عکس اجازه می دهد تا کاربران روشنایی، کنتراست، میزان وضوح تصاویر، ساختار و رنگ را تنظیم کنند. با تغییر شیب دستی

اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ یک ویژگی را ایجاد کرد که به کاربران اجازه می دهد چند عکس و ویدیو را یک بار در قالب گالری پست کنند.

بیشتر بخوانید  [043] لایو اینستاگرام چیست؟ چطور از Instagram Live برای برندینگ استفاده کنیم؟

اینستاگرام با الهام از برنامه محبوب Snapchat، استوری را در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد که به کاربران این اجازه را داد تا لحظات روز خود را به اشتراک بگذارند و بعد از ۲۴ ساعت ناپدید شود.استوری های اینستاگرام شامل توانایی ترکیب فیلترهای چهره و استیکرها مبتنی بر واقعیت افزوده شد، و توانایی افزودن متن، نقشه ها، ایموجی ها، لینک ها و تگ های جغرافیایی مستقیما به عکس یا ویدیو را دارد. در آپریل ۲۰۱۷، استوری های اینستاگرام ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ثبت کرد و بزرگترین رقیب او Snapchat است.

اینستاگرام همچنین مجموعه ای از نرم افزارهای افزودنی در دسترس دارد. این اپلیکیشن ها بومرنگ هستند که  GIFهای سفارشی ایجاد می کند Hyperlapse ; امکان تهیه ی ویدئوهای time-lapse  را می دهد و Layout که کلاژ های تصویر را با چندین عکس ایجاد می کند. پس از نصب، این نرم افزارها می توانند به طور مستقیم به برنامه اینستاگرام دسترسی داشته باشد.

نحوه راه اندازی و استفاده از اینستاگرام

دانلود نرم افزار اینستاگرام برای آیفون اپل ، آی پد و سیستم عامل های دیگر iOS از طریق  App Store و  برای سیستم عامل های اندروید از  Google Playدر دسترس است.

پس از نصب، از کاربران خواسته می شود تا به صورت رایگان ثبت نام کنند و گزینه ای برای ورود به آدرس ایمیلشان داده می شود، که شامل یک نام کاربری و رمز عبور است یا برای ورود به سیستم از حساب فیس بوک خود استفاده می کنند. کاربران جدید اینستاگرام می توانند افراد را با نگاه انداختن به لیست مخاطبین خود و دوستان فیس بوک شان فالو کنند.

از صفحه اصلی، وقتی برنامه باز می شود کاربران می توانند عکس ها را از حساب هایی که آن ها دنبال می کنند، مشاهده کنند.  استوری های اینستاگرام ارسال شده توسط کاربرانی که شما را فالو می کنند.استوری های اینستاگرام –پست شده توسط کاربرانی که شما را فالو کرده اند—در بالای feed صفحه اصلی در قالب عکس های پروفایل دایره ای نمایش داده می شود. کاربران می توانند به دایرکت اینستاگرام در گوشه بالا سمت راست از feed صفحه اصلی دسترسی داشته باشند.

گزینه Explore از برنامه اینستاگرام به اعضاء اجازه می دهد تا حساب های کاربری که فالو کردند یا عکس هایی که توسط هشتگ یا تگ های جغرافیایی پیدا شده اند را جستجو کنند. همچنین این گزینه با ارائه محتوا و توصیه های مبتنی بر فعالیت کاربر و اکانت هایی که آن ها فالو می کنند،به ترتیب  بر اساس هشتگ ها و پست های محبوب معرفی می شوند. گزینه فعالیت نشان دهنده مشارکت اخیر در پست ها در قالب لایک ها و کامنت ها، و همچنین فعالیت های اخیر از کاربرانی که فالووئینگ هستند.

پروفایل، تمام پست های ویدیو و عکس را در یک مکان و یک بیوگرافی کوتاه نمایش می دهد گزینه Camera را کلیک کنید که گزینه ای برای گرفتن یک عکس یا ویدیو از داخل برنامه یا از داخل کتابخانه دستگاه می باشد.

ویژگی های (features) جدید اینستاگرام در سال ۲۰۱۸

عاشقان اینستاگرام سلام! اینستاگرام با یک انفجار آغاز شده است!

به نظر می رسد اینستاگرام نتواند ویژگی های جدیدی برای همگان در سراسر دنیا فراهم کند، پس اگر بعضی از این ویژگی های جدید را ندارید، آپدیت اینستاگرام را فراموش نکنید.

چگونگی کارکرد برخی از ویژگی های اینستاگرام بیان خواهد شد:

 1. GIFهای استوری اینستا

توجه: اینستاگرام ویژگی GIFها حذف کرد زیرا افراد آن ها را نامناسب یافتند.

شما می توانید این استیکرهای متحرک و سرگرم کننده را در استوری اینستاگرام اضافه کنید (GIF). تعدادی از آن ها در دسترس است. اگر به دنبال GIF مدنظر خاصی هستید می توانید کلمات کلیدی آن را در نوار جستجوی بالای صفحه وارد کنید.

برای مثال: Dance, hearts, dog, cat, eyesو …

گیف انیمیشن در استوری اینستاگرام

اینستاگرام استوری گیف ابزار استیکر

 1. اندازه ویدیوها و تصاویر استوری اینستاگرام را تغییر دهید

عکس هایی که در استوری اینستاگرام به اشتراک می گذارید، نیازی به نمایش کامل آن در صفحه نمایش گوشی و تبلت ندارد.

شما می توانید سایز آن را تغییر دهید!

– با دوربین تلفن خود عکس بگیرید (نه فقط از داخل استوری اینستا)

– وارد استوری اینستا شوید

–  عکس خود را انتخاب کنید

– دو انگشتان خود را به صورت نشگون روی صفحه بکشید و آن ها را به سمت مرکز صفحه متمرکز کنید.

photo size اندازه سایز تصویر در استوری اینستاگرامچطور اندازه تصویر را تغییر دهیم؟

 1. هشتگ ها را فالو کنید

با این ویژگی جدید می توانید هشتگ ها را تعقیب کنید. عکس های استفاده شده از هشتگ ها در feed صفحه اصلی ظاهر می شود. به نظر می رسد که شما آن ها را فالو می کنید، هرچند در واقع شما نیستید.

برای مثال: با دنبال کردن هشتگ #ipreview  می توانید از  روند برنامه  Preview مطلع شوید و پست های اجتماعی را رصد کنید.

 1. پست های” توصیه شده برای شما ”

این ویژگی جدید اینستاگرام در حال آزمایش است که این ویژگی (feature) ” توصیه شده برای شما ” نامیده می شود.

اینستاگرام به شما پست هایی ” بر حسب اکانت هایی که شما فالو می کنید ” نشان می دهد.

بیشتر بخوانید  فوتومپ در اینستاگرام چیست؟

این پست ها در home feed (خوراک خانه) به نمایش گذاشته می شود. که سبب می شود یک راه فوق العاده برای پیدا کردن اکانت های جدید و برقراری ارتباط با کاربران جدید باشد. پس پست ها را نگه دارید. شما می توانید در  home feed های افراد ظاهر شوید.

شبیه این خواهد شد:

تصاویر پیشنهادی اینستاگرام Recommended post to follow on instagramبخوان: چه اتفاقی پس از فالو کردن هشتگ رخ می دهد؟

 1. فونت های جدید در استوری های اینستا

این یکی دیگر از ویژگی های جدید جذاب استوری اینستا است! بر اساس تمام کامنت های اینستاگرام، شما در استوری اینستا یکی از این پنج فونت جدید را بیشتر به نمایش خواهید گذاشت:

این ویژگیهای ( (featuresجدید در بالای صفحه استوری اینستاگرام ظاهر می شوند.

فونت‌های جدید تایپ در استوری اینستاگرام

 1. ویژگی “Type” (تایپ) در استوری اینستاگرام

یک ویژگی جدید به نام “Type” وجود دارد که اجازه می دهد به شما تا رنگ های background (زمینه) متفاوت برای متن خود انتخاب کنید.

 • استوری اینستای خود را باز کنید
 • گزینه Type در پایین صفحه نمایش خود انتخاب کنید.
 • دایره را برای تغییر رنگ background (زمینه) فشار دهید.
 • گزینه Type برای تغییر سبک و پس زمینه استوری تان فشار دهید.

نکته: آیکون “camera” (دوربین) در گوشه سمت راست برای عکس یا ویدیو در بک گراند رنگی بیفزایید. برای گرفتن عکس، دایره میانی را لمس کنید. برای ضبط یک ویدیو، انگشت خود را در همان دایره نگه دارید و تا زمانی که ویدیو ضبط نشده انگشتتان را رها نکنید آن گاه دکمه دایره را برای توقف ضبط آزاد کنید.

افزودن تصویر پسزمینه به پشت تصویر

 1. “Stop Motion” (توقف حرکت) در استوری اینستاگرام

Stop motion(توقف حرکت) مجموعه ای از تصاویر ترکیبی کنار همدیگر است.  اشیاء در عکس ها در حرکت هستند و هنگامی که عکس ها را یکی پس از دیگری فعال می کنید، به نظر می رسد یک ویدیو باشد.

در اینجا برخی از نمونه های بسیار جذاب از افرادی که از Stop motion در اینستاگرام استفاده می کنند، استفاده می شود:

@coffeecakescafe

@mylifeingray

شما می توانید همان کار را با استفاده از قابلیت Stop Motion در استوری اینستا انجام دهید.

موشن اینستاگرام- استاپ موشن stop motion در استوری اینستا

 1. (Highlights) هایلایت های استوری اینستاگرام

این یکی دیگر از  ویژگی ( (feature استوری اینستاگرام است که در دسامبر سال ۲۰۱۷ آغاز شد پس از ویژگی جدید سال ۲۰۱۸ نیست. با این حال هنوز هیچ کس این ویژگی را ندارد.

معمولا زمان استوری اینستا ۲۴ساعت است. در حال حاضر اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا استوری های اینستاگرام خود را بایگانیarchive کنید. به این ترتیب،شما می توانید آن ها را دوباره پست کنید. حتی بهتر است یک آلبوم استوری اینستا ایجاد کنید. Highlights) نامیده می شود) و در بیو به اشتراک بگذارید.

به نظر می رسد شبیه این باشد:

استوری هایلایت highlight اینستاگرامبسیاری از افراد با ساختن هایلایت ها، خلاق تر می شوند. آنها “covers” (پوشش های ) مرسوم ایجاد می کنند (تصویری که در دایره مشاهده می کنید)

آموزش های مفید:

-چگونه می توان هایلایت های استوری اینستاگرام ایجاد کرد

-چگونه می توان استوری اینستا را پوشش داد

-۳۰ ایده های هایلایت برای کسب و کارتان

 1. وضعیت آنلاین: بررسی کنید آیا کسی در اینستاگرام آنلاین است

بسیاری از افراد در مورد این ) featureویژگی( اطلاعی ندارند زیرا اینستاگرام هنوز آن را معرفی نکرده است.

حالا شما می توانید ببینید چه کسی در اینستاگرام آنلاین است یا نیست و افراد همچنین می توانند آنلاین بودن خود را چک کنند.

اگر نمی خواهید افراد بدانند شما آنلاین هستید می توانید آن را خاموش کنید.

 • برنامه اینستاگرام خود را باز کنید
 • به تنظیمات اکانت (account settings) خود بروید
 • به بخش تنظیمات بروید
 • “نمایش وضعیت فعالیت” را خاموش کنید

مشاهده افراد آنلاین برخط در اینستاگرام دایرکت افراد آنلاین در اینستاگرام را چطورTurn Off instagram who is online بستن استوری اینستاگرام

 1. افراد می دانند زمانی که شما اسکرین شات از استوری اینستای آن ها می گیرید

دفعه بعد که شما اسکرین شات یا ضبط صفحه نمایش می گیرید، فردی که پست ارسال کرده، قادر به دیدن آن خواهد بود.

اگر یک اسکرین شات از استوری اینستا بگیریدآیکون “خورشید” ((sun در کنار نام کاربری شما ظاهر می شود :

اسکرین شات های اینستاگرام screenshot instagram story

 1. به طور خودکار استوری اینستای خود را در استوری فیس بوک به اشتراک بگذارید

احتمال دارد ندانید، که فیس بوک هم دارای استوری می باشد و همانند اینستاگرام عمل می کند. شما می توانید عکس ها و ویدیو ها را در طول روز به اشتراک بگذارید.

حال می توانید به طور خودکار استوری اینستای خود را در استوری فیس بوک به اشتراک بگذارید.هر بار که شما استوری اینستا را در اینستاگرام به اشتراک می گذارید ممکن است همان در فیس بوک هم به اشتراک گذاشته شود.

اگر می خواهید همان کار را انجام دهید، اطمینان داشته باشید که گزینه  “Share to Facebook” (در فیس بوک به اشتراک بگذار) را فعال کنید.

 • تنظیمات اینستاگرام خود را باز کنید.
 • “Story settings” (تنظیمات استوری) را انتخاب کنید.
 • “Share your Story to Facebook” (استوری خود را در فیس بوک به اشتراک بگذارید) را روشن کنید.
 • اینستاگرام از شما می خواهد وارد حساب کاربری فیس بوک خود شوید( اگر هنوز آن را انجام ندادید)

استوری تنظیمات فعال سازی نمایش اینستا

 1. پست های اینستاگرام را در استوری اینستا به اشتراک بگذارید

آیکون “paper plane” (هواپیمای کاغذی) را لمس کنید و گزینه “Add Post to your Story” ( اضافه کردن به پست استوری خود ) انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید  آیا فیلترینگ اینستاگرام در سال 1398 حقیقت دارد؟

اشتراک گذاری استوری در اینستاگرام پست مطلب عکس دیگران

 1. خرید در اینستاگرام

خرید اینستاگرام از اینجاست! اگر شما صفحه یا کاتولوگ کسب و کار در فیس بوک دارید، و صفحه کسب و کار در اینستاگرام دارید، قادر به فروش محصولات در اینستاگرام خواهید بود و اگر قصد خرید دارید باید گزینه “Shop” )فروشگاه( را انتخاب کنید.

خرید در اینستاگرام buy in instagram

 1. هشتگ ها و لینک های پروفایل را در بیو (Bio) خود اضافه کنید.

شما می توانید هشتگ ها و نام کاربری خود را در بخش بیو خود اضافه کنید. آن ها قابلیت کلیک خواهند داشت. و شما را به یک صفحه هشتگ یا پروفایل اینستاگرام مربوطه هدایت می کند.

توجه: وقتی شما پروفایل شخص دیگری را در بیو خود mention (اشاره) می کنید، آن ها یک اعلان دریافت خواهند کرد و می توانند انتخاب کنند که لینک را به پروفایل خود حذف نمایند.با این روش  پروفایل آن ها در بیو شما بدون هیچ گونه لینکی باقی خواهد ماند.

بیوگرافی بایو اینستاگرام

 1. ویژگی “Focus” در استوری اینستا

یکی دیگر از ویژگی جدید جالب در استوری اینستا “تمرکز” (Focus) است. با این feature  پس زمینه عکس شما تیره تر نشان داده خواهد شد. این ویژگی بخصوص برای گرفتن سلفی جالب است، به گونه ای که عکس شما با یک دوربین حرفه ای گرفته شده است.

ویژگی فوکوس در ایسنتاگرام

 1. خوراک خانه بر اساس ترتیب زمانی انتشار عکس (Chronological feed)

یک گزینه جدید در بالای هوم فید با نام  “New Posts” (پست های جدید) وجود خواهد داشت. وقتی شما آن را انتخاب می کنید پست جدید از افرادی که شما دنبال می کنید load (بارگذاری) خواهد شد. به این معنی که شما پست های اخیر بیشتری خواهید دید.

آنچه که اینستاگرام در این مورد گفته است:

-ما این تغییرات را به شما پیشنهاد می کنیم تا کنترل بیشتری به feed)) فید شما بدهد و مطمئنتان کند تا پست هایی که میبینید به موقع باشد.

-بر اساس باز خوردتان، ما این تغییرات را برای اطمینان ایجاد می کنیم تا با احتمال بیشتری  پست های جدیدتر  برای اولین بار در خوراک feed)) ظاهر شوند. با این تغییرات، فید شما احساس تازه تری خواهد کرد ، و شما هیچ لحظات مهم خود را از دست نخواهید داد. در نتیجه اگر بهترین دوست شما یک سلفی از تعطیلات خود در استرالیا به اشتراک بگذارد،تا وقتی شما از خواب بیدار شود به انتظار خواهد رفت.

ما هنوز نمی دانیم پست ها براساس فعالیت ما در اینستاگرام نشان داده خواهند شد ( پست هایی که ما با آن ها ارتباط برقرار می کنیم= پست هایی که در فید ما نشان داده می شود ) . مثل این می ماند که امکان دارد ترکیبی از هوم فید)  home feed)فعلی ما و این هوم فید جدید با دکمه باشد.) براساس عملکرد ما در اینستاگرم)

 

همانطور که می دانیم، رسانه های اجتماعی تغییر کردند و با سرعت سریع هشداردهنده تکامل یافتند. در حقیقت، اینستاگرام ممکن است پلت فرمی سریع تر از همه باشد: اخیرا ویژگی های جدید اینستاگرام هر ماهه وجود دارند!

ویژگی های کاربردی جدید اینستاگرام

 • IGTV.1

” IGTV تماشای طولانی ویدیو از کارکترهای مورد علاقه شما است.” Kevin Systrom

اینستاگرام با آخرین تلاش خود در تبدیل شدن به بهترین رسانه اجتماعی، IGTV را معرفی می کند احتمالا این از هیجان انگیزترین ویژگی در سال ۲۰۱۸ باشد.

IGTV اکنون در اینستاگرام در دسترس است_ اما همچنان به عنوان یک برنامه مستقل وجود دارد_ و کاملا به هر کاربر اجازه خواهد داد (شما لازم نیست یک برند یا سلبریتی باشید) که ایجاد کند و فیلم ها را از وب یا از خود برنامه به اشتراک بگذارد.

فیلم ها تمام صفحه و عمومی هستند، و بر خلاف ویدیوهای استوری که به ۱۵ ثانیه محدود می شوند، آن ها می توانند تا یک ساعت هم طول بکشند. این ویدئو‌ها همواره در بخش آی جی تی وی  اکانت شما باقی می‌ماند. همچنین علاوه بر مورد قبل، تا مدتی بالای استوری ها اعلان آن دیده می‌شود. با توجه به مواردی که گفته شد؛ ارزش وقتی که خالق ویدئو برای آن صرف کرده را دارد.

تلویزیون اینستاگرام ، از طول زمانی بلندتری که نسبت به استوری دارد بسیار کارا تر است. آی‌جی‌تی‌وی چون همواره در معرض دید و قابل نمایش است، محتوای بسیار ارزشمندی محسوب می‌شود.

 

به محض این که این ویژگی را باز کنید،  IGTVشروع به نمایش ویدیو می کند آن گاه می توانید محتوا را از اکانت هایی که قبلا فالو کرده اید،یا محتوای جدید بر اساس علاقه تان با تابع جستجو کشف کنید. محتواهای ‘For You’ و ‘Popular’ برای شما پیشنهاد می شود، و از شما می خواهد به تماشای ویدیو هایی که قبلا مشاهده کرده اید، ادامه دهید(مانند Netflix!).

آی جی تی وی IGTV اینستاگرام ویژگی جذاب برای بازاریابی

این ویژگی در  YouTube  تنظیم شده است و به امپراطوری فیس بوک کمک می کند تا نام خود را در جهانی از ویدیو بسازد.

در اینجا نحوه فعال کردن این ویژگی اینستاگرام بیان می شود:

آیکون تنظیمات در IGTV را ضربه بزنید.

گزینه create channel را انتخاب کنید.

ویدیو را آپلود کنید.

آپلود ویدئو طولانی در اینستاگرام توسط IGTVاز طرف دیگر، شما می توانید برنامه IGTV را دانلود و ­‌مراحل مشابه را فالو کنید.

 • به اشتراک گذاریSpotify

هرکسی می خواهد در انفجار اینستاگرام پیشرو باشد. از برنامه هایی که به شما در طراحی    “layout” (طرح بندی) شگفت انگیز کمک می کند تا فیلترهای صورت و پخش زنده،استوری شما می تواند پتانسیل زیادی داشته باشد. اینستاگرام اکنون به کاربران Spotify اجازه می دهد تا هر آنچه آن ها در استوری شان گوش می دهند، به اشتراک بگذارند و حتی از طریق یکپارچه سازی با برند جدید،موسیقی را به فالوورهای خود توصیه می کنند.

بیشتر بخوانید  آموزش مخفی کردن لست سین ( Last Seen ) در اینستاگرام

امکان اشتراک استیکرهای آهنگ ها، لیست پخش و حتی آلبوم های کامل به استوری اینستاگرام  باعث می شود سرگرم کننده ترین ها را مشاهده کنید.

 

 

 

۲٫اشتراک پست های “feed” (خوراکی) در استوری ها

رشد کردن در اینستاگرام به صورت طبیعی می تواند سخت باشد، استوری ها می توانند راه درست استفاده از آن را به شما یاری دهد اما می تواند چالش برانگیز باشد تا بدانید چگونه می توان ترافیک بازدید را با استوری های اینستاگرام هدایت کرد. آیا تابه حال استوری ها را باز کرده اید و احساس کرده اید که به دنیایی از غذاهای سنتی برگشته اید؟ معمولا برندها و سلبریتی ها از تصویر غذای خود اسکرین شات می گیرند تا افراد جامعه خود را برای بازدید از آخرین پست های خود اذیت و تحریک کنند.

وقتی چیزی را در فید ((feed می بینید که برای شما الهام بخش است_ مانند یک پست از یک دوست یا یک طرح جدید از برند مورد علاقه شما_ می توانید سریعا این پست را به عنوان یک استیکر به استوری برای دوستان و فالوورهایتان به اشتراک بگذارید تا مشاهده کنند.

سه  نکته کاربردی برای هدایت بازدید از استوری اینستاگرام

 • برای هدایت ترافیک بازدیدکننده از اینستاگرام، حتماً به استوری‌ها لینک اضافه کنید .
 • پروفایتان را در استوری ها تگ کنید.
 • بهترین استوری های خود را به هایلایت اضافه کنید.

اینستاگرامرها از این فرصت برای ایجاد استیکرهای پست های خود استفاده می کنند، که در حال حاضر تعداد زیادی از برندهای هدایت بازدید به فیدهای آنان را از طریق استوری هایشان مشاهده می کنیم_ نه صرفا اسکرین شات های خوراکی!

در اینجا نحوه فعال کردن این ویژگی اینستاگرام بیان می شود:

آیکون فلش در زیر هر پست خوراکی را ضربه بزنید.

روی “Add post to your Story” (افزودن پست به استوری خود) ضربه بزنید.

استوری و استیکر خود را سفارشی کنید، آن گاه ارسال کنید.

تغییر اندازه عکس در استوری اینستاگرام به صورت افقی۳.گزینه ی نوتیفیکیشن را برای رفقای اسپمر غیر فعال کنید

این خبر خوبی برای اینستاگرامرهای گرامی است_ که شما می توانید افراد اینستاگرام را غیرفعال کنید و هرگز هیچ کدام از پست های آن ها را نبینید( و آن ها هنوز فکر می کنند که شما پست آن ها را لایک می کنید)

 

در اینجا نحوه فعال کردن این ویژگی اینستاگرام بیان می شود:

سه نقطه در گوشه بالا سمت راست از حساب کاربری ضربه بزنید

خاموش را انتخاب کنید

انتخاب کنید تا چه حد از آنها خبری نباشد!

همه خوشحال اند…

 

تنظمیات خبررسانی در نوتیفیکیشن اینستاگرامغیر فعال کردن گزینه هاغیرفعال کردن تنظیمات در شبکه اجتماعی اینستای فیس بوک

ویدیو چت در دایرکت مسیج

اکنون شما می توانید در دایرکت مسیج اینستاگرام از چت ویدیویی استفاده کنید! اکنون شما همانند Facebook Messenger ( فیس بوک مسنجر)، می توانید به طور مستقیم به شخصی که پیام می دهید صحبت کنید، به گونه ای که در اتاق با شما حضور دارند.

به گفته اینستاگرام آن ها می خواهند کاربران احساس کنند” به دوستان خود نزدیک تر هستند”، زمانی که آن ها نمی توانند با همدیگر باشند،” دوستانتان در حال حاضر در اینستاگرام هستند و با چت ویدیویی، شما می توانید به طور یکپارچه از طریق iOS و Android و بدون هیچ گونه شماره تلفنی”اخبار فوق العاده!

در اینجا نحوه فعال کردن این ویژگی اینستاگرام بیان می شود:

 • صندوق پیام خود را با هر موضوع پیامی باز کنید.( حتی اگر ۴ نفر به صورت گروهی باشند)
 • به آیکون دوربین در قسمت بالا، گوشه ی سمت راست ضربه بزنید.
 • اینستاگرام همچنین مستقیما به موبایل(های) دوستان شما تماس می گیرند( آن ها هرگز نیاز ندارند که در زمان تماس از این اپلیکیشن استفاده کنند)

قابلیت ویدئو چت در اینستاگراماگر دوستان شما یک چت تصویری با یک گروه که شما متعلق به آن هستید را آغاز کرده اند، آیکون دوربین (بالا سمت راست) به رنگ آبی روشن تبدیل خواهد شد. تنهاکاری که باید انجام دهید این است که آیکون آبی رنگ را لمس کنید.ویدیو چت ها محدودیت زمانی ندارند_ اگر دوست داشته باشید در تمام روز به طول می انجامد _ وقتی تماس را قطع کردید دکمه قرمز را بزنید!

شما در ویدیوچت می توانید پنجره ویدیو به حداقل بیزینس خود را در اینستاگرام ادامه دهید، وقتی شما می خواهید در صندوق پیام DM بمانید

 

پیام صوتی در اینستاگرام

گزینه پیام صوتی در بخش ارسال پیام خصوصی به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است. شما می توانید از طریق این گزینه در پیامهای دایرکت برای دوستانتان پیام صوتی ضبط کرده و بفرستید.

کافی است که دست خود را روی دکمه record  با علامت میکروفن نگه دارید. پیام شما ضبط میشود. با رها کردن دست و زدن گزینه ارسال فایل صوتی شما ارسال می‌شود.

 

 

4.7/5 ( 3 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. pingback اضافه کردن گیف در استوری |استفاده از گیف در اینستاگرام Story insta ⋆ FollowerHot

 2. محمد یولچی
  1:12 1397/11/18

  قابلیت های جدید اینستاگرام باعث شده که بشه راحت تر لحظه ها رو به اشتراک گذاشت.

  • root
   12:49 1397/11/23

   محمد جان دقیقاً حق با شماست
   قابلیت هایی که اینستاگرام هر روز برای انتشار ویدئو و تصویر اضافه میکنه نه تنها برای کاربر خیلی کار رو راحت تر داره می کنه
   بلکه برای بیزینس ها هم راه‌های خلاقانه تری برای تعامل و تبلیغ و انتشار محتوا به وجود میاد

   • ساسان رضا منش
    3:48 1397/12/19

    کتابی که همه قابلیت ها و امکانات اینستاگرام رو توضیح بده نیست توی اینترنت؟

    • فالوورهات
     8:23 1398/01/17

     سلام ساسان عزیز،
     این پست رو همیشه به روز خواهیم کرد.
     در ضمن در قسمت آموزشهای اینستاگرام ، همیشه جدیدترین مطالب از آموزش قابلیت ها،ویژگی ها و امکانات اینستاگرام گذاشته خواهد شد.

 3. pingback برنامه هایی که میتوان با آن عکس گرید یا 4 خونه ای ساخت | یک عکس در چند پست در اینستاگرام

 4. pingback فوتومپ در اینستاگرام | گذاشتن location بروی عکس و فیلم در اینستاگرام | فوتومپ PhotoMap

 5. pingback نحوه ی مدیریت و تعامل اکانت اینستاگرام با فیسبوک | ارتباط فیسبوک و اینستاگرام 2019آموزش کامل