[۰۱۹] آموزش شناسایی و موقعیت یابی مخاطبان هدف در اینستاگرام

متن زیرنویس ویدئو:

خوب حالا ک اکانت را بهینه کردیم، نوبت به قسمت هیجان انگیز ماجرا می رسد، زمانیکه بخواهیم آن را توسعه دهیم، و افرادی که در حال حاضر شما را نمی شناسند، و در مورد شما چیزی نمی دانند، شما را پیدا کنند، به پروفایل شما سر بزنند، عکس ها و محصولاتتان را لایک کنند ؛ و به مشتریان بالاقوه شما تبدیل شوند.

در این جلسه می خواهیم که مخاطبان هدفمان را به طور دقیق مشخص کنیم، این کار بسیار مهم است، چرا که آدم های بسیاری به صفحه اینستاگرام شما سر خواهند زد، با توجه به استراتژی هایی که در این درس به شما یاد خواهم داد، اما می خواهیم مطمئن شویم، تمام کسانی که از پیج شما دیدن می کنند، یا شما را پیدا می کنند، با شما یا کسب و کارتان، ارتباط دارند.

در غیر این صورت باعث هدر رفتن زمان همه می شود، و انجام این استراتژی ها اهمیت نخواهد داشت.
یا اینکه کسانی که صفحه اینستاگرام شما را پیدا می کنند، حتی علاقه ای به کسب و کار شما نداشته باشند، خوب…

شناسایی مخاطبان هدف از طریق آنالیز رقبا

اولین کاری که از شما می خواهم انجام دهید این است که یک خودکار یا مداد و یک یادداشت بردارید، تا بتوانید این چیزهایی که می گم را بنویسید، یا اینکه اگر می خواهید در نت کامپیوتر بنویسید، در هر صورت حتما این کار را انجام دهید، چون بعدا لازم خواهیم داشت، زمانی که می خواهیم مخاطبان هدف خودمان را شناسایی کنیم، پس حتما جایی اینها را بنویسید، چون خیلی خیلی مهم است که این کار را انجام دهید.

پس یک یادداشت بردارید، چرا که می خواهیم جواب این ۴ سوال را که الان می بینید را بدهیم، بهترین راه برای اینکه به این سوالات پاسخ دهید این است که چه کسی الان از محصولات شما خریداری می کند.

اگر در حال حاضر محصول یا خدماتی برای فروش ندارید، می توانید به رقبایتان نگاه کنید، و ببینید، آنها چه تیپ مشتریانی دارند.

بیشتر بخوانید  [029] مقدمه ی فصل پنجم بازاریابی اینستاگرامی

اگر فعالیت شما مشابه آنهاست، پس احتمالا مشتریان شما تا حدودی، شبیه آنها است.

پس در زمان پاسخگویی به این سوال ها، این موضوع را در ذهن داشته باشید.

من هم دقیقا می خواهم همین کار را انجام دهم، برایتان مثالی می زنم،

خیلی سریع سراغ موبایلم می ریم، تا به شما نشان دهم، اولین سوال، آنها چند سال دارند؟

مخاطبان هدف من بین ۱۸ تا ۳۵ سال سن دارند، تمام افراد کار آفرین، اهل سفر، عکاسی، می توانند مخاطب من باشند، پس می نویسم ۱۸ تا ۳۵ چه جنسیتی دارند؟

اگر شرکتی که دارید در زمینه تولید لوازم آرایشی است و به عنوان مثال شما فقط لوازم آرایش زنانه تولید می کنید، یا بالعکس، اگر مکمل های غذایی تولید می کنید برای عضله سازی، احتمالا تمرکز شما بر روی مردان است.

در نتیجه من می نویستم زن و مرد، چرا که برای کسب و کاری از جنس سبک زندگی، مشابه کار من، جنسیت اهمیتی ندارد، در چه کشورهایی زندگی می کنند؟

استراتژی‌های جذب مخاطبان هدف در بازار محلی

در اینجا می توانید خیلی خیلی دقیق باشید، در اینجا لازم نیست که فقط اسم کشور را بنویسید، می توانید حتی اسم شهر هم بنویسید، مثلا شما یک رستوران پیتزافروشی دار میامی دارید، یا در محدوده میامی، می توانید اسم محدوده خاص را بنویسید، چرا که ما می خواهیم در مورد استراتژی هایی صحبت کنیم که در مورد ساکنین آن محله خاص است.

من این سوال را اینطوری جواب می دهم: ساکنین کشورهای انگلیسی زبان. چون واقعا برایم اهمیتی ندارد، من یک شرکت آنلاین دارم، و برایم مهم نیست که آنها کجا زندگی می کنند، اما برای اینکه به شما نشان دهم می نویسم Santa Monica که بعدا در بحث geotag دقیق تر بررسی کنیم، چهارمین سوال این است: مخاطبان خود را با ۳ کلمه توصیف کنید.

این موضوع خیلی جذاب و خیلی مهم است، چرا که می خواهیم از طریق این موارد، افراد را شناسایی کنیم، و آنها را مخاطب قرار دهیم، در نتیجه من می خواهم کارآفرین، اهل سفر و عکاسی را اینجا بنویسم.

بیشتر بخوانید  [17] عکس و ویدئو خود را در معرض دید بگذارید

در نتیجه ایده خیلی خوبی خواهیم داشت از اینکه به چه صورت هستند، حالا، باید بدانیم که مخاطبان هدف ما کجاها هستند، چرا که آنجا جایی است که می توانیم آنها را پیدا کنیم و مخاطب قرار دهیم.

پس یک ایده خیلی خوب این است که به این موضوع فکر کنید که آنها چه محصولاتی را می خرند یا از چه خدماتی استفاده می کنند.

الان می خواهم یک مثال برایتان بزنم، از آنجائیکه خودم الان محصولی نمی فروشم در صفحه اینستاگرام خودم، می خواهم که مکمل غذایی پروتئینی را مثال بزنم، و افرادی را پیدا کنیم که این مکمل ها را استفاده می کنند، یا دوست دارند، و به شما نشان دهم که

چگونه اکانت خودم را به آنها نمایش می دهم، و برای آن مارکتینگ می کنم.

اینکه مخاطبان شما چه کسانی را نگاه می کنند، ایده بسیار خوبی است، می خواهم که بنویسم Louis House شما هم حتما این کار را انجام دهید.

من برای هر کدام از این سوال ها فقط یک پاسخ در نظر می گیرم، اما شما می توانید ۱۰ یا ۲۰ تا در نظر بگیرید، و بعد آنها را بخش بخش کنید و تست کنید. برای اینکه منظورم از این مبحث را نشان دهم، الان من فقط یک جواب می نویسم.

اگر بتوانید ۱۰۰۰ فالوور از یک اکانت اینستاگرام بدست بیاورید، کدام اکانت است؟

یک سوال خیلی خیلی مهم، سعی کنید جواب متفاوتی در مقایسه با سوال قبل بدهید، سعی کنید به مغزتان فشار بیارید و ایده های دیگری را اینجا بیاورید، من می خواهم اینجا بنویسم Tony Robbins برای خودم، و خیلی زود به شما نشان می دهم.

هشتگ مناسب کسب و کار 

آخرین کاری که می خواهیم اینجا انجام دهیم، قبل از اینکه به سراغ اپلیکیشن اینستاگرام من برویم، و همه این موارد را امتحان کنیم، این است که یک هشتگ برای اینکه افراد بتوانند شما را با آن پیدا کنند، در نظر بگیرید، خوب، چه هشتگی می تواند برای کسب و کار شما مناسب باشد؟

بیشتر بخوانید  20 تایید و گسترش مخاطبان هدف شما در اینستاگرام

این سوالی است که باید پاسخ دهید. من می خواهم به شما نشان دهم که چطور می توانید این کار را انجام دهید، تا هم خودتان از آن بهره مند شوید، هم مردمی که دنبال کسب و کار مشابه شما هستند، بتوانند از طریق آن شما را پیدا کنند.

خوب، ما قبلا در مورد هشتگ صحبت کرده ایم، و به طور خیلی ساده یک کلمه است که مشتریان می توانند شما را با آن پیدا کنند.

به عنوان مثال، اگر من در زمینه مکمل های غذایی پروتئینی فعالیت می کردم، می توانست #پروتئین، یا #عضله، یا #باشگاه یا هر چیز مرتبط دیگر باشد.

هر تعدادی که می خواهید می توانید در نظر بگیرید، اما فعلا از لغات ساده استفاده کنید. چرا که می خواهیم ۵ یا ۱۰ هشتگ نمایش دهیم. حالا بیاید به سراغ موبایل ام برویم و به شما نشان دهم که با همه این جواب هایی که نوشته اید چه کاری می خواهیم انجام دهیم.

اگر این جلسه را فقط نگاه کردید و هیچ چیزی ننوشتید، لطفا برگردید، و خیلی سریع، ظرف مدت ۵ دقیقه پاسخ این سوالات را بنویسید، چرا که واقعا دوست دارم شما نتیجه بگیرید، چرا که دوست دارم در مورد موفقیت هایتان در کامنت ها بخوانم، و همه شما می توانید تکنیک ها و هشتگ هایی را که استفاده کرده اید، با هم به اشتراک بگذارید، پس بدون اتلاف وقت، بیاید برویم سراغ اپ اینستاگرام و کارمان را شروع کنیم!

 

آیا در خصوص تکنیک‌های شناسایی مخاطبان واقعی کسب‌و‌کار در اینستاگرام مشکلی دارید؟ سوالات خود در زیر برای ما در مورد آن کامنت بگذارید.

فصل چهارم | استراتژی تبلیغاتی برای افزایش ۱۰۰۰۰ فالوور اینستاگرام

[۱۸] مقدمه فصل۴ دوره آموزش اینستاگرام مارکتینگ

[۱۹] آموزش شناسایی و موقعیت یابی مخاطبان هدف در اینستاگرام

[۲۰ ] تایید و گسترش مخاطبان هدف شما در اینستاگرام

[۲۱] استراتژی تبلیغاتی سرعتی برای پروموشن پروفایل اینستاگرام

[۲۲] آموزش پروموشن پروفایل اینستاگرام از تمامی کانال‌ها

بیشتر بخوانید  [028] با فالوورهای کنونی‌، پروفایل اینستاگرامتان را منفجر کنید

[۲۳] تماس و تعامل با مخاطب هدف از طریق هشتگ‌های اینستاگرام

[۲۴] آموزش تبلیغ کسب‌و‌کارتان در اینستاگرام برای مخاطب هدف شما

[۲۵] آموزش رشد سریع مخاطبان و فالوورهای اینستاگرام

[۲۶] قیف بازاریابی در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام

[۲۷] بهینه سازی قیف بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام

[۲۸] با فالوورهای کنونی‌، پروفایل اینستاگرامتان را منفجر کنید

آموزش افزایش ۱۰۰۰۰ فالوور اینستاگرام ( بازاریابی اینستاگرامی )

 

4.7/5 ( 3 نظر )

پست قبلی: «

پست بعدی: »

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است